Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel lenne érdemes próbálkoznom?

Mivel lenne érdemes próbálkoznom?

Figyelt kérdés

Régóta fennálló mentális panaszaimmal szeretnék valamit kezdeni, ugyanis elegem van ebből, hogy már az olvasottakra sem tudok koncentrálni / egy mozifilm történetét követni.

Amiről szó van: valószínűleg depresszió, de annyi ideje fennáll az állapot, hogy nem tudom, milyen máshogy lenni. Ezenkívül szorongás, illetve "traumák" újraélése fejben triggertől vagy anélkül (a kapcsolatot nem vesztem el a valósággal, tudom, hogy csak eszembe jutott a dolog, és dühöt érzek, hogy pl. így bántak velem), illetve újabban mintha kívülről látnám magamat. Van, hogy reggelente arra ébredek, hogy ilyesmin rágódom, a "fülemben cseng", ahogy valaki gonosz velem.

Súlyos kötődési problémáim vannak, nem igazán tudok igazából szeretni, maximum jól érzem magam valakivel, de kapcsolataimban szolgalelkű vagyok, és egy kis szeretetért/törődésért hajlandó vagyok a legvégsőkig megalázni magamat, nagyon lojális vagyok, minden esetben én szeretek jobban.

Mindig fixálódva vagyok egyvalakire, akiről mindent tudni akarok, és jellemzően nagyon felnézek rá, azt akarom, hogy a lehető legboldogabb legyen az életben és törődjön velem -- ők jellemzően nálam idősebb nők, akiknek valószínűleg eszükbe sem jutok. Nagyon vágyom a szeretetre, elalvás előtt gyakran fiktív karakterek helyébe képzelem magam, jellemzően valamilyen romantikus helyzetben, pedig még fiú kezét sem fogtam soha. Valahogy állandóan kínos helyzetbe kerülök, olyany, mintha ez a világ nem rám lenne szabva, pedig sosem vezérel rosszindulat. Bizonyos hangok és textúrák nagyon zavarnak, de ez a legkevesebb.

A lelki/viselkedési oldalát gondolom pszichológus segítene megoldani, a többit meg pszichiáter --- de sajnos bizonyos okok miatt (melyeket szívesen nyilvánosan kifejtek, hogy aki nincs ennyire szerencsétlen helyzetben, becsülje a körülményeit) sem háziorvos, sem pszich gondozó, se TB pszichológus nem játszik, magánszolgáltatás pedig anyagi okok miatt sem.

Tudom, szakember kellene, és a pirulák a tünetekre vannak, de van bármi esélyem így is? Remotiv szedése például? HOVA tabletta? Valami alapítvány, ahol nem kérnek TB kártyát sem?



2020. jan. 11. 21:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Megpróbálok valamit kezdeni magammal. A TB-s úttól sajnos nagyon parázom. Olvasgattam, és vannak ilyen alapítványok, ahol lehet kedvezményt kérni, ezekkel valakinek van tapasztalata? Megpróbálhatnám esetleg úgy szervezni a dolgaimat anyagilag, hogy ilyenen részt tudjak venni (de ennek a kilogisztikázása elég hosszú időbe fog telni). Meg amúgy elkezdtem Remotivot szedni.
2020. jan. 20. 18:38
 12/13 A kérdező kommentje:
Na jó, most dobom el az agyamat...kiderült, hogy az alapítványnál, ahol tudtam volna kedvezményt kérni, nincs pszichoterápia, nem nagyon foglalkoznak klinikailag érintettekkel. Mondjuk erre a kedvezményes dologra is rengeteg ideig kellett volna gyűjtenem a pénzt. Hát ez baromi jó. Valaki tud valami alapítványt, ahová fordulhatnék, és van kedvezményes ár?
2020. jan. 26. 18:26
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha találsz is valami alapítványt, én arra számítanék, hogy azok elsősorban azoknak van fenntartva, akiknek nincs TB-jogviszonyuk, vagy sikertelenül kimerítették már.

Értem, hogy nagyon nehéz rászánnod magad, de nem tudom elképzelni, hogy mi szörnyűség fog történni veled, ami rosszabb a mostaninál. :/

Mindenesetre már az is jó, hogy érdeklődtél náluk, aktívan keresed a megoldást, csak így tovább. :)

2020. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!