Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham tüneteit hogyan...

Pánikroham tüneteit hogyan csökkenthetném, kiváltó szituációban?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok,de gyógyszeres kezelést nem engednek a szüleim,de annyira félek emberek előtt szerepelni,felelni, hogy volt pánikrohamom is felelés közbe..

Jön a vizsgaidőszak és felelések eddig megúsztam hogy “nem tanultam” pedig tudtam csak rettegtem kimenni féltem ujjabb rohamtól..

De most már muszáj, mert csak szóban van osztályozás.

Amint meghallom a nevem,egyből elkezdek zihálni,nem kapok levegőt,és az összes nyál elfogy a számból,remegek,beszélni sem tudok...Olyan érzés, mint mikor sprintelsz vagy edzel és kifullasz, és nem kapsz levegőt..ezáltal beszélni se tudok hogy ne vegyek 2 szó között nagy levegőt..mit tegyek hogy kordában tartsam hogy legalább beszelni tudjak,ha a remegés,ájulás érzés nem is de legalább a zihálás,légszomjat fokozni tudjam..

Ötletek? nagyon fontos lenne.


2020. jan. 20. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hány éves vagy? bár a vizsgaidőszak alapján arra következtetek egyetemista vagy ergó már nagykorú

itt már nem a szüleid döntenek a gyógyszerekről, lehet el kéne menned egy pszichiáterhez és ha azt mondja gyógyszerre van szükséged akkor arra van szükséged függetlenül attól a szüleidnek tetszik e vagy sem

2020. jan. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
19vagyok,szüleimtől függök..voltam pszichiáternél de nem segített kaptam gyógynövényes keszítmények mageb6..de semmi..Mondom a szüleimnek,hogy napról napra rosszabb,de nem értik meg..
2020. jan. 20. 20:31
 3/11 anonim ***** válasza:

tudom hogy nem értik meg, a legtöbben nem értik meg

nyilván függesz tőlük de szerintem ezt mindkét félnek (neked is és nekik is be kell látniuk) hogy ez egy más helyzet, mmint nem ismerlek se téged se őket de nem hiszem hogy elzavarnak otthonról ha gyógyszereket szednél a pszichiáter javaslatára

amit meg eddig adott azt mondod nem segít - 1) mennyi ideje szeded? ezeket nem hatnak egyik napról a másikra 2) ha hetek/hónapok óta szeded és úgy érzed nem hat vagy csak rosszabbodik a helyzet, akkor azt mondani kell a pszichiáternek, mert az esetek jó részében ő se tudja biztosra mi kell neked, ahogy az orvos is elsőre lehet strepsilst ad aztán az nem hat, a torkod jobban begyullad és akkor már antibiotikumot ír fel

2020. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
* mert az esetek jó részében ő se tudja biztosra elsőre mi kell neked, meg kell találni melyik gyógyszer hat,
2020. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tobb hete szedem,de semmi..lehet gyogyszer lesz belole titokban..nehez napokon kapok be belole
2020. jan. 20. 21:34
 6/11 anonim ***** válasza:

“nehez napokon kapok be belole”

és úgy kell szedni? nem mondta a pazichiáter hogy rendszeresen szedd, naponta pl?

2020. jan. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyetemista vagy?


Tanulj. Tegyél meg mindent ami telik tőled. Mindent amire képes vagy, és akkor ha meg is buksz, a lelkiismereted tiszta.

Úgy könnyű "pánikbetegnek" lenni, hogy tojsz tanulni, és beszarsz, mert tudod hogy jön az elégtelen meg a csúnya nézés.


Gondolj arra, hogy ez csak egy ceremónia. Ugyanúgy mint egy, mise, vagy egy esküvő.


Az osztályzat az csak egy szám. Csak egy jegy. Te nem kizárólag abból állsz, hogy iskolai jegyek birtokosa vagy. Gyerek vagy, barát, szomszéd, stb. A családban, közösségben tanúsított magatartásod ugyanúgy jellemez.


Találj ki valami nagyon jó programot a vizsga utánra, és a vizsga előtt gondolj arra, hogy most mindent megteszel, és utána 'megjutalmazod' magad. Gondolj arra, hogy ahogyan XX hős szembeszállt az ijesztő dolgokkal, úgy te is szembeszállsz ezzel az ijesztő dologgal. És utána megjutalmazod magad. Nem a jegy miatt, hanem azért, mert kiálltál és MEGPRÓBÁLTAD.


(Lehet lepontozni, de ez saját tapasztalat. A gimiben végig ötös voltam, felvettek jogra államira, majd fél év után úgy kivágtak mint a macskát nagywécézni. Addigra annyira összetörtem, hogy a boltban is húsz perceket hezitáltam két saláta között és végül egyiket sem vettem meg, képtelen voltam bármilyen aprócska döntést meghozni, képtelen voltam bármilyen problémával szembenézni. Amikor a szüleim fél év után visszapasszíroztak a felsőoktatásba, a pánikbetegséghez hasonló testi és lelki tüneteket produkáltam. Aztán néztem egy csomó videót,kaptam egy csomó bátorítást, és összeszedtem magam. Néha a földön fekvő embernek nem azt kell hallani, hogy igazad van, úgysem tudsz felállni, maradj ott, az kell neked, teljesen igazad van, add fel. Néha azt kell mondani, hogy igenis fel kell állnod, probalkozz azzal hogy...)

2020. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rajta vagyok..leirni mindig 5-os ha kell..felelni nem tudok..mindent elfelejtek.hiaba tudom,ha ad egy lapot oda,vissza leirom neki, de elmondani max 2szo es jon a remeges legszomj..itthon tukor elott felmondom gyakorlom,stuleimnek mondom fel siman megy,de eles helyzetben...
2020. jan. 21. 17:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Szuper,akkor a négy pontból egy pipa :)


Még mindig nem árultad el, hova jársz. Középiskola, vagy egyetem?

2020. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy vizsgaszituacio az vizsgaszituacio fuggetlenul mekkora a tet ugyanugy felek..lehetek 5.0 kihiv felelni ugyanugy felek mintha 2.0lennek pedig elobbinel nincs akkora tet...

Gyogyszert a doki nem akart adni hogy huzzuk amig lehet ezert adott gyogynovenyes cuccokat amiket 1.5honapja szedek eredmenytelenul..

2020. jan. 21. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!