Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham tüneteit hogyan...

Pánikroham tüneteit hogyan csökkenthetném, kiváltó szituációban?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok,de gyógyszeres kezelést nem engednek a szüleim,de annyira félek emberek előtt szerepelni,felelni, hogy volt pánikrohamom is felelés közbe..

Jön a vizsgaidőszak és felelések eddig megúsztam hogy “nem tanultam” pedig tudtam csak rettegtem kimenni féltem ujjabb rohamtól..

De most már muszáj, mert csak szóban van osztályozás.

Amint meghallom a nevem,egyből elkezdek zihálni,nem kapok levegőt,és az összes nyál elfogy a számból,remegek,beszélni sem tudok...Olyan érzés, mint mikor sprintelsz vagy edzel és kifullasz, és nem kapsz levegőt..ezáltal beszélni se tudok hogy ne vegyek 2 szó között nagy levegőt..mit tegyek hogy kordában tartsam hogy legalább beszelni tudjak,ha a remegés,ájulás érzés nem is de legalább a zihálás,légszomjat fokozni tudjam..

Ötletek? nagyon fontos lenne.


2020. jan. 20. 19:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A családodon kívül fokozatosan a tananyag felmondását egy-egy ismerős, majd bővítve ismerős-ismerőse előtt csináld!


Az oktatót, vagy vizsgán jelenlévőket képzeld el vicces vagy intim helyzetben.

(én fősuli szóbelin paráztam be, mert a folyosón már ment az infó, h milyen szigorú a vizsgán az oktató. Elképzeltem, hogy a nagydarab férfi meztelenül hintalovacskázik - azóta sem szabadultam a látványtól):D


Relaxáció esténként lefekvés előtt. Neten elsajátítható.


Lassú, hasi légzés segíteni tud ha jól begyakorlod.

Amikor a szituációban vagy és jön az érzés, kényszerítened kell magad, hogy a légzésed lassú és egyenletes maradjon. Annyiszor kell gyakorolni amíg automatikusan megy már. Működik!

[link]

2021. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!