Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki tud e erre megoldást,...

Valaki tud e erre megoldást, illetve olyat aki elvállalná?

Figyelt kérdés
Nekem az a problémám, hogy hadarok, és elharapom sokszor a mondat végét, sőt néha már gondom akad a szó kimondásával, mert annyira gyorsan akarom kimondani. Logopédus vagy beszédtechnika tanárt nem tudna valaki ajánlani Budapesten? most akarjuk haverokkal elkezdeni egy rap bandát és minnél előbb le akarnék ezekről szokni, válaszokat előre is köszönöm.
2010. júl. 22. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Neked logopédus kell. De magad is tudsz segíteni rajta, ha egyéb beszédhibád nincs.

Minden nap többször 5-10 percet tölts azzal, hogy lassan, érthetően, hangsúlyozva, szépen előadva olvass fel HANGOSAN verset, elbeszélést, regényrészletet, újságcikket... bármit. Muszáj hangosan, úgy, mintha közönséghez beszélnél, nem valakihez, aki 1 méterre áll tőled.


Kereshetsz logopédust, de csodát tenni nem fog, ugyanezt fogja mondani, és ilyen házi feladatokat kapsz. Csak ő még nem kevés pénzt is fog kérni.

Én jártam hozzá hadarással, de nekem volt egyéb beszédhibám is.

2010. júl. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

logopédushoz kell járni.


múltkor láttam egy hihetetlenül egyszerű, de működő módszert egy egészségügyi műsorban. egy nagyon erősen dadogó lánynak egy spéci hallókészüléket tettek a fülébe, amellyel a saját hangját hallgattaták vele, majd felolvastattak vele egy szöveget. nagyon izgult, de ennek ellenére hiba nélkül felolvasta, majd ezzel beszélgetni is tudott folyékonyan.

2010. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja, egyékbént a TV Dokikban volt a Viasaton.
2010. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hmm köszönöm a gyors válaszokat :)

Igaz h magamtól is lehetne javitaní a beszédemet, de az a vicces h néha tudok rendesen, hangsúlyozottan beszélni, amikor meg olyan a szituáció h valami sürgős mondani valóm van, képszakadás :) Anyum a beszédtechnika tanárt javasolta, mert nekem az kellene, lehet segitene, de az is biztos h magamtól kell elkezdenem gyakorolgatni stb...

Azért annyira nem vészesen hadarok, de egy zene számnál azért fontos a rendes hangsúly stb..:)

2010. júl. 22. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Menni fog a zeneszám, különösen a rap fog jót tenni. A dadogóknak is jót tesz. Csak figyelj, hogy ki ne ess a ritmusból!
2010. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!