Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusnál vannak...

A pszichológusnál vannak tabutémák?

Figyelt kérdés
Legfőképp szülő-gyermek kapcsolatról és az ebből adódó szexuális zavarokról szeretnék beszélni egy pszichológussal, mert úgy érzem, nem tudom egyedül leküzdeni a belém nevelt hamis információkat, és ez eléggé a szexuális életem rovására megy. Ilyenről illik beszélni egy pszichológussal, vagy inkább keressek konkrétan szexuális problémákra szakosodott szakembert?

2020. jan. 25. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Bármiről beszélhetsz a pszichológussal, ha úgy gondolja, hogy specializálódottabb szakember kell, akkor majd ajánl valakit. De mehetsz rögtön kifejezetten szexre szakosodott pszichológushoz is, mert ő is elvégezte az általános képzést.
2020. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szamo77db ***** válasza:
98%
Mindenről, mindenkiről szabad vele beszélni! Jól is néznénk ki, ha a paciens megjátszaná magát, aztán ugyanolyan rosszul lenne. Nyugodtan mondj el neki mindent, ami a szívedet nyomja, a napjaidat pokollá teszi!
2020. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2020. jan. 25. 11:49
 4/7 anonim ***** válasza:

azért ahogy orvosok között is van olyan aki a vakbélgyulladást elkönyveli sima gyomorrontásnak mert ugye ‘csak fáj a beteg hasa’ - úgy a pszichológusok között is van olyan aki a szülés utáni depresszióban szenvedő édesanyát egyszerűen csak jelenti a gyermekvédelmiseknél (igaz ez Amerikában történt, nem nálunk)

a lényeg hogy okosan, az első 1-2 alkalommal fel kell mérni mennyire normális és hogy megbízható-e annyira hogy a valódi problémáidat tényleg elmond neki

2020. jan. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogy, nincs tabu téma! Nem kell külön szexuálterapeutához menni, ha ilyen témában (is) vannak gondjaid.
2020. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Hát szerintem arról nem szívesen beszélgetne, hogy ő maga elölről vagy hátulról szereti-e.
2020. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:
Első lépésben elég pszichológushoz menni. Minden tabutéma, ami az ő élete, de semmi sem az, ami ezen kívűl esik. Én is beszéltem meg ilyeneket vele, pedig nem ez volt az alapprobléma, csak azt hittem. Lehet, hogy veled is ez van.
2020. jan. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!