Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik pszichés fulladás/nehé...

Létezik pszichés fulladás/nehézlégzés?

Figyelt kérdés

Van egy halom pszichés problémám, mindenféle paranoid vacak, OCD, ilyesmi.

Sokszor van, hogy fulladok, nem kapok levegőt, viszont egyéb evvel kapcsolatos panaszaim nincsenek, sem fájó mellkas, sem kék ajkak stb... Érdekesség, hogy a fulladás akkor kínoz, amikor eszembe jut/rá gondolok, de ha kimegy a fejemből - ez olykor nagyon sok idő, és valami erős inger kell, hogy elfelejtesse velem -, akkor elmúlik. Melyik a reálisabb opció? Egy elnyúló betegség okozza, amely lassan alakult ki, így a tüneteihez már hozzászoktam, vagy hogy ez is valami pszichés dolog?

Köszönöm!



2020. jan. 25. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ebből a leírásból, mivel gondolatokhoz van kötve, pszichés eredetre lehet következtetni. Kezelteted magad?
2020. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, azt hiszem pánikbetegségnek hívják.
2020. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Talán a zeneterápia, éneklés, hangszeren játszás tanulása, segíthet rajtad.
2020. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Pszichés dolog.Simán lehet,én egyszer elájultam,miközben pánikrohamom volt.Szorított a mellkasom,és nem kaptam levegőt.
2020. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vagy csak lenyeltél egy kukoricát
2020. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem megy az ilyen pszichológushoz? A panaszkodás az megy, de valamit tenni azért hogy jobban légy...
2020. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A pánikbetegség hallottam, hogy okoz ilyet, de nálam ez teljesen nyugalmi állapotban lép fel. Egykoron nagyon erősen köhögtem, és az akkor múlt el, amikor megbizonyosodtam róla a tüdőszűrésen, hogy semmi bajom. Talán most is ez lenne a megoldás.

2020. jan. 26. 07:55
 9/14 A kérdező kommentje:
#7 Egyrészt, nem panaszkodom, másrészt, nincs pénzem szakemberre.
2020. jan. 26. 07:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Bizony! Nekem a meditáció és az Elengedés C.könyv sokat segített.
2020. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!