Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongás, mit...

Generalizált szorongás, mit lehet tudni róla?

Figyelt kérdés

38/F


Felmerült bennem a gyanú, hogy ilyen problémám is lehet. Egy jó ideje elég feszült vagyok, sokszor ok nélkül idegeskedek hétköznapi dolgok előtt úgy fel tudom magam húzni, félni az adott helyzettől, hogy minden bajom van. Gyors pulzus, izzadás, izommerevség, szájszárazság, felületes légzés stb. Jó pár évvel ezelőtt voltak pánikrohamaim is, ami idővel elmúlt, de most egy nagyon megerőltető időszakot követően jött ez ki rajtam és erős gyomorideggel, meg rossz kedvvel lehangoltsággal indult. Aludni viszonylag jól tudok, estére megnyugszom általában. De napközben sokszor vagyok feszült, ideges, és nagyon sokszor nincs jó kedvem, nem tudok úgy örülni semminek és el is sírom magam néha ilyen feszültebb helyzetekben a tehetetlenségtől. Nagyon sok stressz ért az utóbbi években és sajnos a megfelelő alvásmennyiséget is megvontam magamtól. És elég monoton életet élek, szinte csak a munka semmi szórakozás ráadásul egy barom főnökkel a sarkamban. Tudom, hogy ezt ennyiből nem lehet megállapítani... Voltam pszichológusnál, ott tesztek után jöttek ki dolgok, de semmi vészes, viszont közben lettem rosszabbul, amikor elkezdtem még nem voltak ilyen gondjaim, tüneteim. Akinek van ilyen problémája, árulja el nekem, hogyan állapítják ezt meg? Hogyan lehet megkülönböztetni a GSZ-t egy "sima tele lett a ...öm és most kivagyok merülve idegileg" állapottól? Minden tapasztalat érdekelne.



2020. jan. 25. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagyok szakember, így a jelen információkból azt tudnám neked javasolni, hogy válts életmódot. AZ életmód váltás mindenre vonatkozik: táplálkozás, sport, alvási szokások és legfőképp MUNKAHELY. Ha van rá lehetőséged, és a munkád, valamint anyagi helyzeted megengedi azt, hogy csak úgy munkahelyet válts, akkor mindenképp próbáld meg. A legnagyobb szorongást és idegességet a munkahelyed, valamint a főnököd viselkedése okozza a leírtak szerint. Egy mérgező közösség nagyon negatívan tud hatni az ember mentális egészségére, ami kiváltja a fizikai problémákat, majd pedig romlik az életminőség.

Javaslom, hogy keress fel egy ÚJ szakembert, aki tud segíteni a problémákon, és a segítségével megtalálhatod a problémák igazi gyökerét és megoldását.

2020. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az időtartam különbözteti meg. A tele van a tök öm egy-két hét alatt lecseng, a stresszes állapot meg hónapokig tart. Menj el egy pszichológushoz, és valószínűleg munkahelyet is kéne váltani.
2020. jan. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Amit leírtál, az nem a GAD nak a tünetei. Menjél el egy rendes pszichiáterhez, aki meg tudja különböztetni ezeket a dolgokat egymástól, és kaphatsz rá gyógyszert, és terápiát. Gyógyulj meg...( GAD = generalizált szorongás ) Ahogy látom, még annyi fáradtságot sem vettél, hogy megnézd a neten.

2020. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as: GSZ=Generalizál szorongás ez az én rövidítésem volt, szóval köszi, de nem kell kioktatni.


Lehet akinél voltam valóban nem a megfelelő szakember, mint pszichológus csak azt gondoltam volna hogy több alkalom után csak felismerte volna ennek a tüneteit. Egyébként általában akkor ijedek meg amikor jön valami testi tünetem, szapora szívverés vagy hasonlók. Aztán arra ráparázok, hogy bajom lesz és kész is a szorongás folytatása. De elég olykor egy rossz gondolat is...

2020. jan. 25. 17:52
 5/7 anonim ***** válasza:

"3-as: GSZ=Generalizál szorongás ez az én rövidítésem volt, szóval köszi, de nem kell kioktatni"


Szal sem a betegséged leírása ( a tünetek ), sem a rövidítésed nem helyénvaló volt. Én csak helyretettem a dolgokat. ( amiket te kitaláltál.)

2020. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vedd észre, hogy a stressz, az BELÜLRŐL JÖN!! A világ csak belülről fog megváltozni. Minden viszonyulás kérdése.
2020. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom kedves 6-os. Csak nehéz amikor az ember nem tudja, hogyan változzon meg belülről, ahány ember annyi tanács.
2020. jan. 29. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!