Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan bírjam ki teljesen...

Hogyan bírjam ki teljesen egyedül?

Figyelt kérdés

A szüleim meghaltak, fáj, hogy mindenki családdal megy programozni. Ezen kívül egyedül élek. Nehezebb így barátokat találni, mert az egyetemen vannak kapcsolataim, de senkivel sem annyira bizalmas a kapcsolat. Én hívtam őket mozizni, meg kávéra, meg alakulgat minden, és meg sem látni rajtam h magányos lennék, de ennek ellenére is csak felszínes a kapcsolat. Külföldön is éltem, szóval így még nehezebb nekem, mármint szerbiából jöttem fel egyetemre Bp-re. Minden éjszaka egyedül alszok, pedig csúnya lány sem vagyok, eddig akikkel randizni voltam azok nem jöttek be nekem... akik pedig nekem jönnek be, azoknak én nem. Mindenesetre nagyon magányos vagyok. Ameddig iskola van, addig elfoglalom magam a teendőkkel, de egyébként nagyon nehéz meglenni.

Szóval a tüneteim: depresszió, nincs étvágyam, néha pedig falásrohamok, fejfájás, folyamatosan rossz közérzet, pánikrohamok, szorongás, magány, reménytelenség, bizonytalanság, sehova tartozás-érzése. Filmezek egész nap, meg eszek. És már kezdek beleőrülni, néha csak úgy remegek, fáj a mellkasam és sok a szorongató gondolatom. Nem tudok kihez szólni, mintha egy aranykalitkába lennék bezárva. Járok pszichológushoz pár hónapja, de csak bólogat. Nem akarok az emberekkel angyon nyomulós lenni, mert az feltűnő, kb mint vmi kéregetés, könyörgés a kapcsolatért. Ha egyedül kimegyek, elfog a ciki érzés, hogy egyedül megyek és már abból is elegem van, mert tényleg nincs kihez szólni. A nyártól méginkább félek, mert mindenki a pasijával lesz, én meg csak dolgozok és alszok. Azért sincs motivációm semmire, mert egyedül már belefáradtam, ez már 6 éve így van folyamatosan. Tinder meg ilyen hülyeségeket elítélek. Néha már annyira nem tudok mit csinálni, mert pénzem sincs sok, hogy már csak nézem a falat és arra gondolok, ha nagyon rosszul lennék, akkor felhívom a mentőt, de ott meg félek a zártosztálytól, mert nem vagyok bolond, csak magányos.

Mit tehetnék? Ez egy olyan ehylzet, amin nem segít a pszichológus, én normális barátokat próbálok szerezni, de ilyen fórumokon is azt mondják az emberek hogy ilyen korban már nem igazán lehet, főleg hogy idegen itt minden és mindenki Budapesten.

Meg nem alacsonyodom le arra a szintre, hogy ilyen menhelyeken, meg önkénteskedeśben keressek embereket. Nekem normális barátokra van szükségem. Valaki azt mondta nekem, hogy csoda hogy még nem öltem meg magam, vagy nem vagyok alkoholista. Hát én is csodálkozom.


2020. jan. 25. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is nagyon magam alatt vagyok, de férfiasan. Nekem egy 8 éves kapcsolatom veszett a semmibe. Én sem voltam még egyedül és nagyon kezd hiányozni az igazi szerelem mert én inkább családias beállítottságú vagyok. Szívesen beszélgetnék veled és azt megtanultam, h a média világán kívül nem számít annyira a szépség. Engem helyesnek tartanak meg is egyedül vagyok.
2020. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom. Te hogyan küzdesz meg ezzel?
2020. jan. 25. 21:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nehez neki indulni, de muszáj lenne annyira össze szedni magad, legyen annyi önbizalmad, hogy egyedül is el tudj menni bárhová. Szerintem ne félj a nyártól, akkor sokkal könnyebb kimozdulni. Akár minimalis pénzből is. Gellért hegy, Margit sziget, Pest környéke. Vannak ezek a bérelhető biciklik, azzal tekerni a városban.. stb... valami sport. Higgy magadban, akkor sikerülni fog. Erőt, kitartást. :) ( en megjártam a magam poklát, nem mondom hogy minden happy, de már tudom, higy az a lényeg, hogy saját magamra számíthassak.)
2020. jan. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De én hiszek és számítok magamban, csak egy idő után megárt a sok. Az életnek egyensúlyban kell lennie, nem úgy vagyunk kitalálva, hogy egyedül legyünk. 25 éves vagyok és lenaradok a világ dolgairól.
2020. jan. 25. 21:58
 5/7 anonim ***** válasza:

"Meg nem alacsonyodom le arra a szintre, hogy ilyen menhelyeken, meg önkénteskedeśben keressek embereket."


Szerintem ezt gondold át még egyszer, hogy itt mit írtál. Nekem már mentette meg az életem és indított el a jó úton, hogy ilyen módon nyitottam a világra.

2020. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmiről sem maradsz le. Ha úgy érzed semmit sem éra pszichológus, (mert csak bólogat) pedig szükségét érzed, keress másikat..
2020. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A magányosság érzése az egy tudatállapot. Az egyedüllét az pedig egy fizikai állapot. Nagyon sok ember hiszi azt, hogy magányos. Az ilyenkor keletkező önsajnálat, bűntudat benne tart ebben. Szereted magad? Elfogadod magadat olyannak amilyen vagy? Emelkedni csak az elfogadás kapuján keresztül lehet. Figyeld meg, hogy ha békésen előbb megbarátkozol és elfogadod az adott ÉLETHELYZETET úgy ahogyan az van önsajnálat nélkül, akkor a természeted változása sokkal vonzóbbá fog tenni téged a környezeted számára. Hidd el, tapasztalatból beszélek. Minden jót!
2020. jan. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!