Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az emocinalis és magatartászav...

Az emocinalis és magatartászavarok közé beletartozik az Asperger is?

Figyelt kérdés

A pszichológusom a zárómra a Nem-meghatározott kevert emocionalis és magatartászavart és a poszttraumas stressz szindrómát írta (F9290 és F4310)

Mivel sosem jöttem ki az emberekkel és úgy átlagban nem is értem őket, és már korábban is vizsgáltak autizmusra, ezért kicsit összezavarodtam. Az Asperger szindróma egyfajta emocinalis zavar, nem? Akkor ez is beletartozhat abba a kategóriába? Valaki jartasabb kifejtené?



2020. febr. 25. 00:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenáron szeretnél Aspergeres lenni? Ha korábban vizsgáltak már rá és most a pszichológus sem annak nevezett, akkor nem vagy az.
2020. febr. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá nyíltan, de szerintem ha nem mondtak, nem vagy az.


Én sem jövök ki jól az emberekkel, sokszor meg sem értem őket, mégsem vagyok autista.

2020. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem vizsgáltak rá célirányosan, vagy legalábbis túl kicsi voltam ahhoz, hogy emlékezzek.

Ez nem arról szól, hogy akarom e vagy sem, hanem arról, hogy úgy érzem, hogy az vagyok. Hogy miért? Mert mindig is jellemzően autisztikus személyiségjegyeim voltak (a magasan funkcionáló fajta). Ez nem egyszerűen szól, hogy nem értek hozzájuk. A lényeg, hogy egyáltalán nem tudok velük mit kezdeni. Sosem tudtam beilleszkedni, nem értettem mit miért tesznek vagy mit éreznek. Egyáltalán nem értem az érzelmeket, fel se ismerem őket. Sokáig fejlődtem, szóval már tudom, hogy miért mosolygunk vagy ha sírnak akkor szomorúak (bár hasznát nem értem). Nem ismerem fel, hogy valaki sír e vagy csak nevet, és csak ezt a 3-4 alap érzelmet ismerem fel. Az emberi szem lélek tükre? Totális hülyeség, az csak egy szerv ami segít látni - nekem legalábbis. Nem tudom, ti mit láttok benne, de én maximum a színét tudom megállapítani pár perc múltán. Nem érzékelem az intim szférát - azt hittwm normális 30 centire állni valakitől, amíg rám nem szóltak. Miért? Hiszen csak látni akartam mit csinál..

Az emberek beszéde legtöbbször érthetetlen - értem őket írásban, de hallasban összezavarodom és olyan, mintha minden kínai lenne. Tipikusan sing-song voice-om van, habár küzdök ellene. Ma panikrohamot kaptam a túl sok hang, fény és legfőképpen az érintés hatására. Sose bírtam, de ennyire még sosem volt zavarba ejtő - vagy nem tudom mit hasznaljak ide.

Az EQ-m mindössze 2 pontos lett, kényszeres vagyok 5/5-os szinten, ellenben az IQ-m 160 fölötti. Ami nevetséges, ha azt nézzük, hogy az emberekről meg semmit sem tudok - nos, nem arról szólt a teszt.

2020. febr. 26. 22:33
 4/10 A kérdező kommentje:

A metaforakat, a vicceket, a hasonlatokat nem értem. Az összeset el kell magyarázni. Egy pelda az elmúlt 5 percbol; "Aztán mesélte, hogy szokott látni férfiakat ülni a h&m-ben ülni a szégyenpuffon, és akkor jaj sajnálkozva néznek egymásra meg blablabla de mindezek nem számítanak, mert ott vannak a notre dame-nál"

A válaszom; Én is pasi vagyok, mert a szegyenpuffon ülök inkább, mint vasaroljak?

A megoldás;Nem csak pasik ülhetnek ott

Ez csak egy metafora volt a szerelemre, kit érdekel hogy te hol ülsz.

A matekot egy olyan kacifántos módon oldottam meg, hogy a többiek kirohogtek, mert túl bonyolult. Nekem nem az, az ő megoldásuk az.

2020. febr. 26. 22:37
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem érzékelem ha hazudnak, vagy manipulálnak, hiszen ezelőtt fel se merült bennem, hogy ilyet lehet, vagy szoktak. Minek?

Vannak beugrásaim, témák amik érdekelnek és csak azok - sokáig tartott rájönnöm, hogy az embereket nem érdekli az ami engem szükségszerűen. De akkor miről beszélgessek? Nem értem a témákat, nem tudok hozzászólni, nem tudom beszélgetést kezdeményezni, de ez mind csak a társas oldala. A beszéd, a mozgás koordináció, az életmód mind-mind arra utal.

Sok Aspergeres jött rá később, a felnőttkorban, csak ha nincsenek specifikusan vizsgálva, akkor sose derül ki. Amiért akarom, hogy felismerjék az nem azért van, mert úgy gondolom az "menő" (mi a fenének lenne menő egy betegség wtf.) Hanem azért, mert meg akarom érteni magam és a világot és végre megpróbálni beilleszkedni és nem kilógni a sorból a lehető legfurcsább módon.

Nem akarok panikrohamot kapni, ha megérintenek, nem akarom, hogy ki kelljen rohannom, ha túl sok benyomás ér. Egyszerűen meg akarom tanulni, hogy kell leállni ezekkel, hogyan legyek normális. Vagy legalábbis hogy hogyan kezeljem ezt az egészet jobban.

Szóval ez nem a menőségről szól, hanem az út keresésről (és hálás vagyok, hogy ezt nem szóban kellett elmkdnai, mert csak egy dadogó idióta lennék úgy.)

2020. febr. 26. 22:47
 6/10 A kérdező kommentje:

RAADS-R: 196

AQ: 39.0

EQ: 6.0


Hivatalosnak látszó angol tesztek, amíg nem jutok el egy rendes Pszichohoz.

2020. febr. 26. 22:49
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Újabb divatautista. Mikor lesz már ennek az agyrémnek vége.
2020. febr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Újabb divatból bunkó!

Ezek szerint számodra a betegségek csak olyanok, mint egy új kabát? Cserélgeted és veszel egyet az új szezonban? Nagyon értelmes ember lehetsz, ha egy segítség kérő poszt alá egy másikat pocskondiázó választ vagy csak képes benyögni :)

2020. febr. 27. 18:40
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Minden nap van valami agyhalott tini aki mindenáron autista akar lenni mert most az a divat.
2020. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, vizsgáltasd ki magad Pesten, majd megmondják az vagy-e.
2020. febr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!