Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van? Ez kényszerbeteg...

Mi bajom van? Ez kényszerbetegség vagy tényleg csak túl erős a fantáziám?

Figyelt kérdés

Már egy jó pár éve jelen van nálam ez és egyre rosszabb. Régen életvidám és pozitív voltam, ugyan már akkor is voltak szituációk amikor megjelent ez a dolog. Ez régebben annyiból állt, hogy néha teljesítenem kellett,,feladatokat" ahhoz, hogy különböző dolgok megtörténjenek vagy éppen ne. Például meg kellett ötször érintenem az arcomat. Ma már egy kicsit megváltozott ez az egész.


Ma például ezek fordulnak elő:

vannak ruháim amik szerencsét és balszerencsét hoznak, és a rosszakat már egyáltalán nem is veszem fel mert annyira félek, hogy tényleg valami rossz történik. A lefekvés egy kínzás, ugyanis vagy húszszor felkelek az ágyból mert sosem stimmel valami. Nagyon nem vagyok rendezett, de a szobámban a kupit is igazgatom. Addig nem tudok elaludni amíg nem áll minden szétdobált tárgy egyenesen és szimmetrikusan az asztalomon, vagy amíg minden fiók be nincs tolva rendesen. Elalvás előtt van egy ilyen rituálém ami a szoba háromszoros ellenőrzéséből, majd az az instagram kép kiválasztásából áll ami szeretném, hogy jellemezze a következő napomat. Ha ezeket elhagyom nem is tudok aludni. Van ez a hármas szám ami megnyugtat és általában ha rajzolok valamit amiből több van mindig hármat rajzolok. Ha valami rosszat mondtam amit az agyam nem fogad el, vagy rosszul csináltam meg egy rituálét meg kell ütnöm magam és csak úgy lesz jobb.


Mostanában nagyon rosszul vagyok lelkileg, sokat sírok pedig igazából semmi nem történt. Mindent negatívan látok és hiába próbálok pozitív lenni az csak egy ideig tart.


Azt olvastam, hogy ezek nagyjából a kényszerbetegség tünetei, de én nem érzek a rituálék hiányakor olyan erős szorongást mint amit sokan mondanak. Inkább csak félelmet, majd bepánikolok.


Már elmondtam egy felnőtt ismerősömnek, de ő csak lehurrogott és azt mondta, hogy nézzek kevesebb horrorfilmet.



2020. márc. 1. 23:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és 16 éves lány vagyok.
2020. márc. 1. 23:11
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Igen, szerintem enyhe fokú ilyen zavar.

De ne érezd magadat betegnek. Nekem is voltak ehhez hasonlók, pl. mindent szimmetrikusan csináltam, vagy nyolc alkalommal, nem ötször vagy hétszer, hanem mindig kereken nyolcszor.


Ezeken saját erőmből kerekedtem felül, egész egyszerűen tudatosítottam magamban, hogy hülyeségek, semmire nincs ráhatásuk, fantáziám szüleményei. És szép lassan elmaradoztak.


Első körben mindenképpen ezt próbáld meg. Mondd azt, hogy "most bátor leszek, és szembemegyek a rituálékkal, és semmi rossz nem fog történni". És meglátod, hogy tényleg nem történik, onnantól pedig erejét veszti az egész...

2020. márc. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Kényszeres vagy. Ehhez nem kell orvosnak lenni.

Amit nem veszel már fel, azt vagy add tovább, vagy vidd el egy segélyszervezetnek. Nekik nem fog szerencsétlenséget hozni.

2020. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyértelmű kényszerbetegség. Nekem is az van, sok más dologgal együtt, en most készülök végre szakembert felkeresni, neked is fel kellene,
2020. márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, viszont nem tudom miként forduljak orvoshoz. Mert utánanéztem és a városunkban nincs semmilyen ingyenes pszichológus. Az iskolámban sincs szóval mindenképpen egy fizetőshöz kéne, hogy forduljak. De úgy tudom elég drágák, amihez viszont a szüleimnek mindenképpen tudnia kéne róla elsőkörben is. Egyrészt nem tudom, hogyan mondjam el nekik, másrészt szerintem nem is állunk úgy anyagilag, hogy megengedhessem magamnak, hogy rendszeresen pszichológushoz járjak. Tehát így szerintetek mit kéne tennem?
2020. márc. 7. 22:07
 6/7 A kérdező kommentje:
Most néztem utána és ott ahol lakom csak ingyenes pszichiáter van. Ezzel az a gond, hogy nem tudom hozzá fordulhatok ilyennel, vagy csak rendesen diagnosztizált betegséggel. A másik pedig az, hogy azt sem tudom, hogy ő csak felnőtteket fogad e.
2020. márc. 7. 22:12
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

A szüleidnek mindenképp mondd el, az legyen az első akárhány éves is vagy, de főleg, ha meg nem vagy nagykorú

Tb alapján mindenkinek jár az ingyen pszichológus es a pszichiáter is, hogy kihez kellene majd járnod inkább azt majd ők megmondják, lehet, hogy mind a kettőhöz kell, ez sem kizárt

Ha a pszichiáter van ingyen, menjetek el hozzá, nem kell, hogy legyen diagnosztizált betegséged, pontosan azért vannak, hogy ők diagnosztizáljanak

2020. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!