Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen kiút létezik még?...

Milyen kiút létezik még? Hamarosan itt a vége a történetnek?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi fog történni, de nagyon az az érzésem, hogy elértem az út végére, és nincs tovább.


Minden létező területen vagy zsákutca, vagy "az út vége" érkezett el. Kezdek teljesen szétesni agyilag is, fizikailag már megtörtént, lelkileg pedig sokkal korábban sor került erre. Nem élvezek semmit, nem maradtak vágyaim (ami meg mégis, az nem elérhető), álmaim sem. Célok szintén nem. Anyagilag kilátástalan helyzetben vagyok (tudom, én csesztem el nem okolok senkit), az életem nagyobb szar volt. Az utóbbi pár év pedig a semmilyenség állapotában leledzett, minden csak úgy megtörténik, de se célja, se értelme nincs. Csak eltelik. Valahogy.


Nem nagyon vannak ismerőseim, képtelen vagyok kötődni bárkihez is, mesélni magamról vagy bármi egyéb. Az alvási szokásaim iszonyat hektikusak, vagy csak altatóval megy, vagy magától alszom 12-14 órát. A szegénység egyre inkább sújt, nincs reális kiút. A nyár konkrétan egy haldoklás lesz megint, fizikailag fájdalmat érzek egész nyáron a melegtől, alig bírom ki.


Nem érzek örömöt. Semmi iránt, pedig keresem. Nagyon-nagyon ritkán a távolban érzem, de az se olyan már mint mondjuk 2 éve. Erről nem tud senki, vagy leszarnak vagy eltettetem, hogy "minden rendben". Nem is tudnám elmesélni a problémáim, mert tudom hogy úgysem érdekel senkit. Ezt is minek írom itt le? Nem tudom. A kétségbeesés. Talán csak ez. Az utolsó karcsapások az elsüllyedés előtt. És a a fura, hogy nem érzem szomorúságot sem. Éhséget sem, csak azért eszem egy ideje, mert kell vagy mert boldog szeretnék lenni (nem jön össze), de mivel alapból kövér vagyok, így még nem tűnt fel senkinek a dolog. Iszonyat nehéz normálisnak mutatkozni, eljátszani, nem feladni, kibírni még egy napot, de nem tudom. Nyáron ez nem fog menni. Mindegy. És nincs miben reménykedni, nincs mire várni, nincs az hogy "majd kibírom és majd jobb lesz, ami nem öl meg az megerősít". Én ezt most nem tudom érezni. Ugyanolyan szar lesz minden, ez nem egy mese ahol csoda történik és megmenekülök. Saját erőből pedig eddig nem sikerült. Túl kevés vagyok, túl gyenge vagyok. Csak ne húzódna el ilyen hosszasan ez a dolog. Mi rosszat követtem el, hogy ennyi kínzást érdemlek? Tudom, sok hibát elkövettem, de most még 50 év büntetés? Ez így nem fog menni.


"Vicces", de régen nem tudtam elképzelni milyen "sikítva ébredni", milyen nem érezni semmit, milyen érzés ennyire elszigetelődni, milyen állandóan arra gondolni, hogy "legyen már vége". És ez csak rosszabb lesz az elmúlt 1 év mérlegéből kiindulva.


Szeretném újra jól érezni magam. Magam mögött hagyni ezt az egészet és szabadnak érezni magam. De tudom, ezt nem érdemlem, ehhez kevés vagyok. Segítség...



#félelem #reménytelenség #rettegés #nincs értelme semminek #beszólogatás lesz #a semmi maga
2020. márc. 3. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi akadályoz meg abban, hogy szabad légy?

Szívből ajánlom a buddhista tanokat. A nihilista gondolkodásmódot át tudnád formálni egy konstruktívabb gondolkodási folyamatra.

2020. márc. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha hülye lennél, akkor szénné trollkodnálak, de nem vagy az. Az öngyilkos jelölteknek azt szoktam tanácsolni, hogy csináljanak valami teljesen mást, mint amit eddig csináltak. Mittudomén állj be önkéntesnek valahova, stoppal menj el Olaszországba, vagy bármi ilyesmi őrültség. Ha semmin nem változtatsz akkor semmi nem is fog változni. De ha csinálsz vmi változást, még az is lehet, h boldog leszel. Találkozol más emberekkel, újfajta élmények érnek, módosul a gondolkodásod. A halál után nincs élet, azt viszont alakíthatjuk, h előtte van e. Egyszer meg fogsz halni, ahogy mindenki más is. A világnak tök mindegy, h egy panelben senyvedve történik e, vagy egy hely tetején kurjongatva. Ha neked nem mindegy, akkor tegyél valamit az ügy érdekében.
2020. márc. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

keress fel egy jó pszichológust. Hidd el, 7-8 ezer ftért lehet találni nagyon jót, és ha csak heti 2x elmész már príma. hidd el, nem szégyen, a te esetedben meg kifejezetten jót tenne. Nagyon jót.

Borzasztó értelmesnek tűnsz és vagy is, nem hiszem el, hogy senki se vágyik a társaságodra, vagy nem tudnál találni barátokat. Ne hagyd magad elveszni mert fixen állíthatom, hogy értékes embere vagy ennek a társadalomnak :) komolyan!

Nyilván sok dolgot nem írtál le, csak nagyvonalakba , és biztos vagyok benne, hogy nehéz neked, és nehéz ebből a vegetálásból újra életkedvet kovácsolni, de mindig van kiút. Ezt hidd el! Nem kapsz olyan feladatot az élettől amit ne tudnál megoldani. Csak kezdj bele valamibe. És utána hagyd a dolgokat sodródni, van ami majd magától közbe megoldódik/másképp lesz.

Azt irod nem vagy megelégedve magaddal: változtass! ha sose kezded el, sose lesz változás. Ha meg belefogsz valamibe akár ebbe a testmozgásba teszemfel hétfőn akkor pénteken elmondhatod, hogy 5 napja csinálod. Már előrébb vagy mint múlthéten voltál, vagy múlt hónapba vagy múlt évbe. Nem kell mindig nagyba gondolkozni. Kicsi, pici motivációk a legjobbak. És azok visznek mindig előrébb.

És ez az élet minden területén így müködik.

Kérlek ne add fel, iszonyu büszke leszel magadra ha kitartasz. De nem úgy nem adod fel, hogy éled tovább a kilátástalannak TŰNŐ életed! Hanem cselekszel és mész előre!

2020. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Olvasd el DR. David R. Hawkins Elengedés c. zseniális könyvét. Tudod, amilyen helyzetben vagy, onnan már csak a megvilágosodás egy ugrás ;-). Hidd el, a szenvedésed nagyon gyorsan átalakítható lelki békévé, elfogadással, elengedéssel. Fogsz kacagni a végén.
2020. márc. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37 éves vagyok, 20 éve úgy érzek mindenben, mint te. Mikden részlet egyezik sajnos. Sikerült március óta valami pozitívumot elérned? Az kis renénysugár lehetne nekem is.
2020. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg imádkozni Istenhez, engedd át neki az életed, úgysincs vesztenivalód. Nem tudom, nő vagy-e vagy férfi, de próbálj ismerkedni, elmenni futni (ingyen van), ha tetű lassan kezded, akkor egy idő utàn sikerélményed is lesz benne és még egészséges is. Szedj vitaminokat, keress egy jó pszichológust, próbálj meg segíteni másokon, pl. felviszel egy szatyrot egy idős embernek. Az ember önbecsülésének nagyon jót tesz, ha nála szerencsétlenebbeket istápolhat. Írj. Írj naplót, menj ki a természetbe. Keresd fel a régen látott családtagjaidat, engedd hogy az érzések elöntsenek, jók vagy rosszak. Egy gyerekkori barátod biztosan volt. Keresd meg.
2020. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!