Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs helyem ebben a világban?

Nincs helyem ebben a világban?

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy nincs helyem ebben a világban. Senki sem figyel rám. Lenéznek engem és közömbös vagyok mindenkinek. Utálom saját magamat. Senkihez nem tartozok és semmihez. Hazudok magamnak, azt hazudom hogy nem érek semmit. Senkit nem érdekelnek az emberi értékek, csak hogy hogyan áll anyagilag. Gyenge vagyok, nem merek kiállni magamért. Elfojtanak teljesen, és én nem teszek semmit ez ellen. Persze tudom, milyen válaszok lesznek. Rajta, itt az alkalom, rúgjatok bele abba, aki már amúgy is a padlón van. És igen, meg fogom tenni. Nem lesz kár értem. Vagyis az már teljesen mindegy lesz úgyis.

2020. márc. 26. 21:47
 1/8 anonim válasza:
83%
Én is ugyanígy érzek itt ülök az ágyamban és bőgök holnap lesz a szülinapom gondolod ez a sírás dolog már vagy 1 hete megy nem bírom abbahagyni annyiszor gondolkodtam azon hogy itt hagyjam ezt a világot de egyszerűen nem vagyok képes rá mert csak a nővérem arca ugrik fel ahogy megtalalna a testem és sirna egyszerűen nem bírom meg tenni kérlek te se tedd meg akármilyen rossz is inkább keress valakit akivel beszelhetsz akár ha jól esik valami anotalkos ürgevel is vagy akárki el akiben megbízó csak kérlek ne tedd meg
2020. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Olyan nincs, hogy valakinek nincs helye ebben a világban. Nehéz időszak ez számodra, de hidd el, nem tart örökké.

És ne feledd: az életnek mindig van értelme. Mindig.

Én is sokszor voltam nagyon rosszul lelkileg, de túléltem. Tudtam, hogy nem az öngyilkosság a megoldás. Sosem az.

2020. márc. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

2. válaszoló: nem tart örökké ez ok. De arra senki se ad választ, hogy meddig tart. Én 10+ éve élek úgy, mint a kérdező. Az elmúlt 10 évben soha egy napom sem volt, ami vidáman telt el. Gyakorlatilag az egész 20-as éveim egyedül teltek. Magányosan éltem le azokat az éveket, amiket mások a legnagyobb boldogságban szoktak barátokkal, a párjukkal, családjukkal.

Én tudom, hogy az öngyilkosság nem megoldás. De azt is tudom, hogy erre az állapotra semmilyen megoldás sincs. Aki ebbe belekerül, az benne is marad. Vannak emberek, akiknek ez jut. Egy magányos élet. Belőlünk lesznek a macskás öregasszonyok és rigolyás vénemberek. Kedves kérdező, üdv a pokolban. Sajnálom, hogy te is itt vagy.

2020. márc. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
7. hónapja hogy dettó ugyanez :)
2020. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
# 3. Teljesen egyetértek, sőt ugyanígy érzek. Mindenféleképpen gondolkodtam már ezen, és mindig odajutok ki, hogy ebből nincs kiút. Néha vannak jobb napjaim, de ez minden. Ez egy olyan csapda, ami alaposan ki van tervelve, és csak szenvedni lehet, vagy nem belegondolni. Dehát az embernek az elméje az olyan, hogy gyötri az embert, akkor is gondolkodok az életemen ha nem akarok. Meg ott van a sértett ego, vagy sértett lélek, tele fájdalommal, bosszúvággyal stb. Az öngyilkosság viszont minden szemszögből problémás. Például ott van az hogy kedvére teszek az ellenségeimnek ezzel. Vagy hogy ezzel a vallások szerint az ördög kezére adom a lelkemet. Amit nyilván nem szeretne senki sem. Ez olyan mint mikor valaki halálos betegségben szenved, amire nincs gyógyír. Csak nekünk a lelkünk is szenved. Bevallom vannak olyan perceim, amikor már nem érdekel semmi, csak hogy ömöljön belőlem a vér. Már arra is gondoltam hogy késeket szúrok a gyomromba, leugrok nagyon magasról meg ilyesmik. Talán senki nem hiszi el, hogy ebből nincs kiút, azokon kívül, akik szintén ilyen helyzetben vannak. Ez meg van rendezve, egy összetett csapda az egész életem. Minden részletre odafigyeltek, hogy teljesen tehetetlen legyek. Sőt, még egy hamis álmot is elvetettek bennem, ami nem válhat valóra. De belém vetették, hogy azt higgyem, egyszer majd beteljesül.
2020. márc. 29. 20:26
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Hasonló cipőben járok kicsit más nezőpontal.

A kérdésedben többször megjelenik, hogy mások miatt érzed magad rosszul.. senki nem figyel, lenéznek, közömbos vagy stb stb stb.

Én sem tartozom senkihez otthon lakom egy regi autom van alig vannak barátaim munkámat nem igazán szeretem amit lehet nemsokára elvesztek a mostani helyzetre való tekintettel.

De mégis megtanultam kezelni a helyzetet. Elértem azt a pontot amikor nem érdekel más véleménye. Próbálom azt csinalni amiben kedvem lelem ha egyedül akkor egyedül ez van hozzászoktam, nyitott vagyok az új lehetőségekre is persze.

Túl komolyan veszed az életet. Csináld azt amit szeretnél legyenek valami céljaid azok visznek előreébb.

Most komolyan masok miatt akarod elhagyni ezt a világot? Számomra ez felfoghatatlan.

Tanuld meg azt is, hogy senki nem fog rajtad segiteni magadon kell. Ne mástól várd az elfogadást hanem találd meg a lelki békéd.

Engem példaul nemérdekel az anyagi helyzeted, szegény ember is lehet boldog. Minden csak hozáállás és nézőpont kérdése. mindneki életében vannak válsagok, jobb és roszabb napok de ez van.

2020. márc. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Dettó, ez van nálam is... 1 hét múlva lesz egy éve, hogy egy fiúból sikerült kihúznom azt a választ, hogy ő nem is szeretne párkapcsolatot velem... (Én odáig voltam/vagyok érte, és láttam rajta hogy ez nem lesz jó...) Szóval én azóta minden egyes nap este sírok miatta. Nem tudom mi legyen tovább, de nem bírom már ezt sokáig. Önbizalmam sincs. Kosarazni is jártam, 4 év után abbahagytam a fiú miatt mert edzésen is ő járt a fejemben, és ott is sírtam. Szóval kitartást neked is :(
2020. márc. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Évek óta

12F

2020. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!