Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetne önmagán egy...

Hogyan segíthetne önmagán egy borderline?

Figyelt kérdés

A jelenlegi helyzetben ugye nem tudok pszichológushoz járni, már 2 héttel ezelőtt sem fogadtak.. régóta depressziós is vagyok es szorongok, nagyjából 5 hete határoztam el, hogy végre segítséget kérek, de most a járvány tett keresztbe... ennyire magamon kívül talán meg soha nem voltam, úgy érzem jelenleg mar egy beszélgetés is segítene, de egészségügyi dolgozók azt mondják, hogy kizárt, hogy bárki fogadjon, ha csak nem sürgősségi ellátásra van szükség

A legnagyobb gond jelenleg az, hogy döntések előtt állok, es szó szerint fél percenként változik a véleményem mindenről, amiről az egyik pillanatban azt gondolom, hogy igen ez a jo, egy perccel később azt gondolom, hogy ez a legnagyobb hülyeség... ez váltakozik naponta 200x, úgy érzem kezdek becsvarodni es elvesztem a maradék itelokepessegem is es mar hetek óta nagyon erős gyomorgorcsom van, háziorvos 2 hete kert verkepet, azzal nem volt gond, ezután azt mondta, hogy többe ne menjek be a rendelőbe

Ha felhívok egy lelkisegely szolgálatot, ezt elmondhatom ott? Mar nincs más ötletem

Egyébként hipochonder is vagyok, a járvánnyal kapcsolatban sem tudok mar józanul gondolkodni, ha elolvasok egy cikket arról, hogy a legtöbben észre sem veszik, hogy elkaptak, hirtelen megnyugszom es semmi gond nélkül lemegyek a boltba, aztán eszembe jut egy másik cikk, amiben leírták, hogy 30 éves is meghalt, akkor hirtelen biztos leszek benne, hogy mar el is kaptam es en leszek a kovetkezo aki par nap múlva belehal... az egyik végletből szó szerint 20 másodperc alatt lezuhanok a másik végletbe es abszolút semmit nem tudok ellene tenni


2020. ápr. 3. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hivd fel a lelkisegélyt!
2020. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
pszi.hu
2020. ápr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, chatelős lehetőségnek jobban örülnék, mert szociális fóbiám is van(miért ne lenne az is), ha az nem válik be, telefonálok
2020. ápr. 3. 22:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem akarom rád erőltetni, hogy telefonálj, de hidd el, nincs mitől félned. Mivel pszichológusok ezért tudják hogy milyen a szociális fóbia, ha látják rajtad, hogy ideges vagy, tudni fogják hogy azért van, és nem fogja zavarni őket, nem fognak elítélni.
2020. ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szintén borderline vagyok. Nekem a lelkisegély nem segített. Nem vagyok hívő, ők meg folyton azt mondják, hogy menj el egy gyülekezetbe. A border mellé még gyógyszerfüggő is vagyok. Idén mondtam azt, hogy én leszokok és rendbe teszem magam. Erre hello covid-19... Nagyon meg tudlak érteni. Én ott tartok, hogy ezt a küzködést nem csinálom tovább. Nem vagyok erre a világra való!
2020. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sokféle vélemény hallottam mar a lelkisegely vonalakrol, sajnos talán több rosszat, szóval ezért érzem lutrinak az egészet

Az, hogy megtéríteni próbálnak nagyon furcsa, szakembereknek ez lenne az utolsó szerintem amit mondaniuk kellene... egy borderline, vagy egy mely depressziós embernek mar nagyon nem segít, ha azt mondjak, hogy hirtelen térjen meg...

abba, nem vagyunk erre a világra valók mar inkább bele sem megyek, ezzel az érzéssel elek gyerekkorom óta, csak évekkel ezelőtt meg a kőkemény depresszió is elkezdődött...

2020. ápr. 7. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kedved, akkor beszélgethetünk. Én írtam tegnap az utolsó választ.
2020. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kicsit felek attól, hogy csak lehúznank egymást segítség helyet..
2020. ápr. 10. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!