Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem öngyilkos leszek....

Úgy érzem öngyilkos leszek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos már évek óta depressziós vagyok. Legfőképpen a szüleim miatt. Anyukám 16 éves korában szült engem, és úgy érzem elrontottam az életét. Apukám kiskorom óta csalja anyum, és anyukám ebbe már beleőrült. Az itthoni dolgok is egyre tragikusabbak. Napi rendszerességgel fordul elő már, hogy anyám kizárja apámat éjszaka, mert mindig éjfél körül ér haza valahonnan. És ilyenkor a cirkuszuk is hajnalig tart. Régebben ha a barátaim nálunk voltak, akkor legalább akkor nem vitatkoztak folyton, de mostanában előttük is.

Emellett a szüleim teljesen lerombolták az önbizalmam. Folyamatosan megkapom, hogy semmire sem fogom vinni és apámat idézem "Akkor sem fogok neked segíteni felnőtt korodban ha sz.art fogsz enni". Pedig ennek semmi alapja nincs, mert folyamatosan próbálom építeni a jövőmet, de ők teljesen lehúznak.

Úgy érzem eljutottam arra a pontra, amin már a pszichológus sem segíthet.

Utálatot érzek az egész életem iránt. Nagyon fáj, hogy nekem nem lehet olyan életem mint másoknak. És hogy az itthoni körülmények miatt viselkedésben is különbözöm másoktól. Nem értem miért érdemeltem ezt az életet.

Volt már egy öngyilkossági kísérletem, pont egy éve. De sajnos nem sikerült. Azóta úgy érzem, mintha azóta meghaltam volna, és csak létezem.

Teljesen ellentéte vagyok már annak aki voltam. Régebben egy nagyon mosolygós, jó lelkű lány voltam, akinek céljai voltak. Ma már az alapvető cselekvéseket is szenvedve végzem el. Nem élvezek már semmit. Pár hónap alatt csont és bőr lettem már a mindennapi stressztől.

Vannak barátaim, akik próbálnak is segíteni. De hiába próbáltam bárhogy jobban lenni, nem megy. Úgy érzem minden azért történik már, hogy meghaljak. Mintha az élet egyre nagyobb nehézségek elé állítana. Úgy érzem sosem lesz vége ennek az egésznek.. Mert végül is ebben nőttem fel..

18/L


2020. ápr. 11. 00:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

8-as válaszolónak:

Tudod, pont az ilyen emberek miatt nem merek segítséget kérni, mint amilyen te vagy. Valószínűleg azért írtam ki ezt a kérdést, mert nem szenvedek ezek miatt évek óta.

Nyilván tervezek, mert az ember ösztönösen lehetőségeket keres. :)

De ez nem jelenti azt, hogy nem küzdök mindennap magammal, hogy ne tegyek hülyeséget.

2020. ápr. 11. 02:30
 12/13 anonim ***** válasza:
72%

Mit tennék a te helyedben? Nőknént azért nehezebb ezt tűrni de valahogy bírd ki.

1.Ha nincs bankszámlád csináltass de erről csak te tudj.

2.Keres valami könnyű melót vagy amire éppen van felvétel, szülőknek semmit se mondj maximum barátoknál vagy.

3.Gyűjts pénzt.

4.Bérelj egy szobát jó távol tőlük.

5.Építsd az életed,tanulj, dolgozz,élvezd az életet ez is nagyon de nagyon fontos.

6.Bérelj egy lakást, gyűjdsd a pénzt.

Sok sikert és kitartást.

2020. ápr. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Engem ebben a helyzetben engem az boldogítana, hogy minden végakaratuk ellenére, ha eljön az idő, a Dunába hajíthatnám az urnájukat és elküldhetném ezt videón annak a pár embernek, akit még érdekelnek ezek a férgek. Egy családi ebédnél erről el is beszélgetnék velük. Jobb program, mint a hajnali üvöltözések.


Egyébként meg költözz el a vírushelyzet után szinte azonnal. Amint van egy bármilyen munkád. Ennél a légkörnél bármi jobb. Amint van egy picit több pénzed, azt meg költsd pszichológusra, 1-2 év alatt helyre tudod hozni magad. Addig keress segítséget a környezetedben.

2020. ápr. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!