Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásom van, és meg...

Szorongásom van, és meg vagyok győződve róla, hogy van valami a szívemmel. Hogy győzhetem ezt le?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok, erős szorongásom van, pánik tünetekkel. Egy ideje állandóan amiatt rettegek, hogy van valami probléma a szívemmel. Ez odáig fajult, hogy kértem a háziorvostól egy vizsgálatot. Csinált EKG-t, meghallgatta a szívemet. Három évvel ezelőtt a szívultrahang is teljesen egészséges szívet mutatott. De ma például kétszer mértem a vérnyomásomat, és ritmuszavart jelzett a vérnyomásmérő. Ettől megint tiszta ideg lettem. Már beleőrülök ebbe.
2020. ápr. 11. 18:57
 1/5 szamo77db ***** válasza:
Szerintem vizsgáltasd ki újra a szívedet. Akár másik orvossal.
2020. ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

22 éves vagyok. Hipochonder, szorongó. Folyamatosan magam figyelem, minden kis rezdülésre beindulok és random elromlik a kedvem, mert beüt a gondolat, hogy “biztos van valami bajom”. Pedig nincs. Laborok és vizsgálatok leletei csoportosulnak a mappámban, az elmúlt 3 hónapban annyi papírt halmoztam fel, mint mások 10 év alatt. Mind negatív vagy elhanyagolható eltéréses.


Én is beleőrülök ebbe. Nem tudok egyelőre sem megoldást, sem a biztos kiutat ebből a mocsokból. De szeretném ha tudnád, hogy nem vagy egyedül és napról napra küzdünk sokan, hogy legyőzzük ezeket a mentális dolgokat. Mert ez csak a fejünkben létezik, sehol máshol!

2020. ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincsen szervi bajod. Mivel folyamatosan stresszelsz, persze, hogy nem ver normálisan a szíved, de ez nem szervi eredetű probléma. Pszichológust kell felkeresni.
2020. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pszichológust/pszichiáter keress fel. Én is megvoltam győződve hogy beteg vagyok éreztem hogy nem jól ver a szívem szédülök stb. Egyszer a sürgősségire is bekerültem de akkor se hittem el hogy semmi bajom mert hát én érzem hogy baj van biztos az orvosok tévednek de nem tényleg semmi bajom nem volt csak bemeséltem magamnak. Sajnos nekem olyan mértékű szorongásom volt hogy muszáj volt gyógyszert kapnom rá de hála az égnek elmúlt és már nem beszélem be magamnak hogy beteg vagyok és megfogok halni.
2020. ápr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet valami hiányzik a szervezetedből. Magnézium, ásványi anyagok, B vitaminok, fehérje. A glutén is okozhatja ezeket a pánikos tüneteket.
2020. ápr. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!