Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy a xanaxra...

Lehetséges, hogy a xanaxra másképp reagál a szervezetem, mint a frontinra?

Figyelt kérdés
Fél éve mar csak frontinnal tudok elaludni, minden nap szedem, egy par napja váltottam xanaxra, elvileg nincs köztük kolunbseg, de en úgy érzem, hogy azóta csak meg erősebbek a duhkitoreseim,(bar előtte is voltak), egesz nap nagyon ingerült vagyok, talán ingerültebb, mint a frontinnal. Az alvási ciklusom is teljesen felborult, délutánonként tudok aludni egy par órát, aztán altato mellett is, kipattan a szemem es utána egesz éjjel fent vagyok, majd egesz nap, amíg újra el nem alszom par órára. Azt mondtak a xanax kevésbé terheli a gyomrot, ezért váltottam, lehetséges, hogy ettől vagyok sokkal ingerultebb? Pszichiáterhez volt idopontom, de a járvány miatt lemondtak, pedig nagyon nagyon kellene...
2020. ápr. 12. 18:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lehetséges.
2020. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nagyon is lehetséges. A Xanax a leggyengébb, de gyors hatású, és gyorsan kiürülő szer. Ezt írta a háziorvosom, még a kezelés legelején. A pszichiáterem áttérített a Frontinra, ami kb 2 hét szedés után szerencsére kórházba juttatott. A kórházba elvették a Frontinomat miután elmondtam hogy jártam. Rivotrilt kaptam, amitől a Zolofttal együtt, rohamosan jól lettem. Ez saját átélt tapasztalat.
2020. ápr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2-es, nem a nevétől függ, hanem a mennyiségétől. A kettő hatóanyaga tök ugyanaz! Maximum a vivőanyagok mások.
2020. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 MancsWolf ***** válasza:

Nem lehetséges. Kivéve ha pl frontin 1mg volt xnanax meg pl 0.25mg. Vagy xanax az sr. SR gyengébb de nyújtott hatású azaz órákon keresztül folyamatosan fejti ki hatását.

Mind a kettő tiszta Alprazolám. Neve azért már mert már a gyártó. Sajnos egy műtétem után pánikbeteg lettem. Rivotrillal kezdtem majd ( na ez már Klonazepám). Később tértem át frontin, majd xanax sr. Dilidoki javaslatot is úgy írta meg hogy Klonazepám hatóanyag, hogy melyiket írja fel háziorvosra volt bízva, mondta egy és ugyanaz.

2020. ápr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

2-es, hogyan juttatott kórházba? En mar fel eve szedem sajnos minden nap, de semmilyen túl erős mellékhatást nem éreztem

Általában 0,25 mg-ot veszek be alvás előtt, rosszabb napokon 0,5 mg-ot, szóval a mennyiség ugyanaz

Próbáltam mar letenni, de azt a több órás poklot, amit akkor elek at, ha lefekvés előtt nem veszek be semmit képtelen vagyok elviselni, szóval valamelyiket jelenleg muszáj szednem

2020. ápr. 12. 19:11
 6/17 anonim ***** válasza:
Én a frontintól kórházba kerültem, a rivoriltól pedig határozottan jól lettem. Persze lehet másnak más véleménye, én átéltem...Az antidepi mindkét esetben Zocor volt, adagok ugyanazok. A rivobol a legkisebbet szedtem, ha jól emlékszem, a frontinból is. És az is igaz amit egyikőtök írt, hogy még a vivőanyag is számít..
2020. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
jav "antidepi mindkét esetben Zoloft volt, adagok"
2020. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Jó azért a mentális betegek tapasztalatait nem kell készpénznek venni.


Valakinél már attól máshogy hat egy gyógyszer hogy meglátta a dobozát.


A Frontin egy magyar gyártmányú alprazolam készítmény. A Xanax is ugyan az.


Elvben nem szabadna semmiben különbözniük...a hordozó anyag is kb ugyan az.


Maximum a Frontin gyengébb minőség, talán annyi hatóanyag sincs benne mint írják... de ebben én nagyon szkeptikus vagyok.


Saját tapasztalat: Tök ugyan az a kettő hatásra. Meg nem mondanám vakteszten a különbséget. Igaz én nem számítok "betegnek". Csak volt pár necces időszak az egyetemen. Inkább alváshoz nyomtam, meg mikor kiakadt a lemez.

2020. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Engem például nem nyugtat meg egyik sem, sem a szorongást, sem a duhkitoreseket nem csillapítják, egyszerűen csak elaltatnak, hol könnyebben, hol nehezebben..

csak azért kérdeztem, mert mostanában tényleg csak meg ingerultebb vagyok es ha lehetne bármi köze ahhoz, hogy frontin helyett elkezdtem xanaxot szedni, akkor visszavaltanek... bar ha ugyanaz a két gyógyszer azt sem értem miért mondta gyogyszertaros, hogy a xanax jobb a gyomornak..a vivőanyag ennyire számítana...

2020. ápr. 12. 21:06
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem más lesz itt a baj. Az, hogy már hozzászoktál, így nem hat annyira, mint a legelején.
2020. ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!