Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy a xanaxra...

Lehetséges, hogy a xanaxra másképp reagál a szervezetem, mint a frontinra?

Figyelt kérdés
Fél éve mar csak frontinnal tudok elaludni, minden nap szedem, egy par napja váltottam xanaxra, elvileg nincs köztük kolunbseg, de en úgy érzem, hogy azóta csak meg erősebbek a duhkitoreseim,(bar előtte is voltak), egesz nap nagyon ingerült vagyok, talán ingerültebb, mint a frontinnal. Az alvási ciklusom is teljesen felborult, délutánonként tudok aludni egy par órát, aztán altato mellett is, kipattan a szemem es utána egesz éjjel fent vagyok, majd egesz nap, amíg újra el nem alszom par órára. Azt mondtak a xanax kevésbé terheli a gyomrot, ezért váltottam, lehetséges, hogy ettől vagyok sokkal ingerultebb? Pszichiáterhez volt idopontom, de a járvány miatt lemondtak, pedig nagyon nagyon kellene...
2020. ápr. 12. 18:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Máshogy hat a szer egyes emberekre.


Jó példa, hogy hasonló GABA gátláson fejti ki a hatását mint az alkohol. Általában az alkohol is szorongásoldó, de valakinél fokozza az agressziót is.


Természetesen a mennyiség is lényeg. 0.25 az pl pite, inkább placebó. 0.5-öt azért már meg lehet érezni, mint 1-2-3 sör.

1 mg, meg kb 4 sör.


Legalábbis nálam.

2020. ápr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

... és igen, szerintem is simán rászoktál csak.

Nagyon hamar kialakul a tolerancia.


Napokban nem tudtam aludni, 10 napig este 1 mg Xanaxot bevertem, eleinte úgy kiütött hogy padlót fogtam fél óra alatt :D

10 napra már lazán fentvoltam "betépve", 2-ig és élveztem a chillezést. Másnapra alig emlékeztem rá pedig.


Ma már éreztem is a szorongást és az elvonást. Szerencsére elfogyott a 20 db, szóval vége a kísérletnek és a jó estéknek.

2020. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Persze, hogy raszoktam sajnos, ez nem is kérdés, 2 éve altatón élek, csak fel évvel ezelőttig meg elég volt a természetes, aztán már nem..

Azért az elején meg a 0,25 mg is kiutott, ma mar tényleg placebo hatása is van, ha nem veszem be, kizárt hogy elaludjak... előbb fogom elájulni az álmosságtól, mint elaludni..

Tegnap frontint vettem be es ugyanolyan rosszul vagyok ma, szóval tényleg nem a xanax lehetett a gond

2020. ápr. 13. 14:34
 14/17 anonim ***** válasza:

Ja én is kezdek becsavarodni. Tegnap óta ramatyul vagyok, folyamatosan szorongok.


Ez a 10 nap 20 mg elég volt ehhez... pedig előtte több hónapig semmit se használtam.


Szóval vigyázni kell, szerintem nagyon káros altatónak használni.

2020. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 MancsWolf ***** válasza:
Bár én nem önkéntes voltam hanem sajnos tényleg kezeltek vele, a velaxint ( tudom eredetileg nem ezert van) azért kaptam hogy elkerüljük az ilyen rosszulléteket. A cirkadián ciklusod lényegében megszűnése miatt meg jobban jársz ha felkeresel egy pszichológust szakrendelésen. Vagyis jelen helyzetben inkább telefonon. Ő fog tudni megoldást találni. Így önmagában nyugtatóval sokra nem mész egy idő után, csak tönkreteszed a szervezeted.
2020. ápr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen a jelenlegi állapotomhoz az is hozzátesz, hogy évekig féltem szakemberhez fordulni, par héttel ezelőtt raszantam magam es el is mentem, de a járvány miatt nem fogadtak, úgy, hogy egy nappal előtte telefonon meg azt mondták, hogy menjek be... semmi mast nem szeretnek most azon kívül, hogy beszélgessek egy szakemberrel, mert teljesen tarthatatlan az állapotom...
2020. ápr. 13. 15:32
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egyforma a hatása mindkettőnek. A Xanax annyival jobb, hogy nem annyira keserű. Kíméletesebb a gyomornak. Ez a saját tapasztalatom.
2020. ápr. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!