Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongás genetika miatt...

A szorongás genetika miatt alakul ki?

Figyelt kérdés

Szociális szorongásban szenvedek.

Mikor rám tör a szorongás kicsit zavart vagyok nehezebben koncentrálok.

Ez genetika kérdése? Vagy az évek során kialakult bennem? Hogy küldhető le?



2020. ápr. 13. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Öröklött hajlam, tanult viselkedés, szerzett élmények, tapasztalatok. Az egyik embernek erős a karja, a másiknak gyenge. Az egyik embernek erős az idegrendszere, a másiknak gyenge, nem vagyunk egyformák. Aki atom nyugodt idegileg, annak meg nem bírja a gyomra a tejet pl. Kétféleképpen győzhető le. Gyakorlással edzeted magad a szociális helyzetekhez, illetve fizikailag is erősíted az idegrendszeredet. Vitaminok, halolaj, relaxálás, meditálás, jóga, pozitív gondolkodás, bátorító önközlések. Tele vannak a könyvtárak a témával. Miután kinyitottak a könyvtárak, javaslom a témában való olvasgatást.
2020. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat olvastam erről a témáról. Szedek vitaminokat , magnéziumot. Sportolok is. Úszás, futás nagyon jót tud tenni. Próbáltam autogén tréninget, relaxaciót, jógát. Ez mind jó nap végére megnyugtatja az embert, de a hétköznapi szociális szorongáson nem segítenek sokat.
2020. ápr. 13. 10:20
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Vannak gyengébb idegrendszerű emberek az igaz de a szorongást valami ki váltja ok nélkül nem szorongunk. Én a helyedben pszichológushoz mennék mikor tehetem ott csináltatnak veled több féle tesztet és segítenek meg oldani a félelmedet. Nem a levegőbe beszélek. Ha valamilyen lelki trauma ért az is ki válthatja. Ki kell deríteni az okát mi váltotta ki a szorongást. Sok sikert kívánok.
2020. ápr. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!