Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nehéz időszakomat élem,...

Egy nehéz időszakomat élem, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdöm a démonjaimmal, ezek hullámokban törtek rám, de mindig borzalmasan éreztem magam és nehezen léptem túl rajta.

A közel múltban költöznöm kellett, imádtam ott élni, mindig pezsgett körülöttem az élet, a barátaimmal lehettem, olyanokkal, akik szeretnek és különleges lehettem számukra. Haza kellett költöznöm a szülői házba. Nagyon nehezen élem meg, itt a környéken nincs egy barátom sem, mindenki messze van tőlem, a családomat nagyon szeretem és szeretek velük lenni, de velük sohasem tudtam olyan felszabadult lenni és a problémáimról sem tudnak. Nem örökre költöztem haza, de sajnos most ez az időszak sem segít. Rettentően magam alatt vagyok, hiányzik a régi életem, a kontaktus a barátaimmal, akik a családot jelentette számomra. Szinte napi szinten tartjuk a kapcsolatot, de igy is nehéz. Úgy érzem valami olyat engedtem el, amit nem szabadott volna és hogy az életem már sose lesz olyan, mint előtte. Akkor végre önmagam lehettem...


2020. ápr. 17. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A Koronavirus miatt koltoztel haza? Lehetseges, hogy iksz honap mulva, mikor az elet egyszer normalisabb lesz, vissza tudsz koltozni?

Mert igy is nagyon nehez, persze, de ha tudod, hogy egy hosszabb probatetel utan visszakerulhetsz, az erot adhat. Akkor nosztalgiazni, es multban elni is szabad, mert a jovod is lesz.

2020. ápr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Munka miatt kellett, és nem látok rá sok esélyt, hogy visszaköltözzek. Nagyon nehezen hoztam meg ezt a döntést... és tudtam, hogy nem fogok egyszerűen átlendülni ezen, de azt hittem könnyebb lesz, hogy majd új környezet, új emberek.. de a vírus miatt itthonról dolgozom, csak a családommal találkozom, velük is több a konfrontáció. Mindig jöttem, mentem, független voltam.
2020. ápr. 18. 00:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Most gondolj arra, hogy ha ott maradtál volna a másik lakásban, igazából akkor sem találkozhatnál a barátaiddal. Ez a helyzet nem csak neked ilyen, hanem mindenki másnak is, ezáltal tudjuk támogatni egymást. Nem vagy egyedül.


Azt javaslom, hogy a korlátozások végig gondold át, mit tudsz tenni. Miért nem tudsz visszaköltözni?

2020. ápr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez vigasztal most, hogy a vírus miatt úgysem tudnánk találkozni.

Egyetemistaként kerültem oda, miután végeztem, ott nem kaptam munkát, egy másik városban pedig egy jó ajánlatot kaptam és az közelebb van az otthonomhoz.

Persze nyugtatom magam azzal, hogy nem kell ott életem végéig dolgoznom, hanem építem a karrierem, egzisztenciát teremtek magamnak, és idővel léphetek tovább. De jelenleg ezt még távolinak látom, addig pedig ki kell bírnom.

2020. ápr. 18. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!