Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudjam, hogy szükségem...

Honnan tudjam, hogy szükségem van-e segítségre?

Figyelt kérdés

Felvételi óta úgy érzem, hogy valami nem stimmel a fejemben. Párszor beszélgettem a szüleimmel róla az utóbbi pár hónapban, mert mintha egyre rosszabb lenne a helyzet, de arra jutottak, hogy csak szeretném, ha gondom lenne, mert élvezek szenvedni és nincs szociális életem (ergo ez legalább lefoglal). Honnan tudjam, hogy igazuk van-e, vagy ezek ilyen kényszeres gondolatok, esetleg tényleg meg akarom ölni magam?

17/L


2020. ápr. 17. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyrészt kérlek kicsot részletesebben írd le, hogy mi nem stimmel a fejedben. Másrészt, nézd. Hogyha elmész egy pszichológushoz semmit nem vesztessz. Elmondja, hogy a szüleidnek vagy neked van-e igazad, akár terápiát vagy másmilyen kezelést ajánlj. Addig próbálj pozitív maradni és olyan dolgokat csinálni ami boldoggá tesz. Tudom és tapasztalom hogy nem könnyű de ha bármit is segít nyugodtan írj privátba valószínűleg részben átfogom tudni érezni :)
2020. ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez is egy mentális betegség ha valaki tudatosan azt szeretne hogy neki rossz legyen. Pszichológus első körben utana ha javasolja pszichiáter. Te tudhatod hogy mennyire kényszeresek a gondolataid mi nem. Azzal nem ártasz ha elmész egy pszichológushoz ha a mostani helyzet elmúlik.
2020. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tényleg többet tudnánk mondani, ha részletesebben leírnád, mi nem stimmel.

De egy beszélgetés egy pszichológussal sosem árthat, s az már jó, ha felismerted, hogy baj van.

2020. ápr. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!