Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha segítségre van...

Mit tegyek ha segítségre van szükségem, de nincs pénzem?

Figyelt kérdés
Pszichológust nem tudnám kifizetni, nincs még saját keresetem egyelőre, mert tanulok, de ha lesz sem tudnám erre költeni. Szüleimet pedig nem szeretném beavatni, ha mennék és amúgy sem lenne pénzük nekik sem szerintem. (19 vagyok egyébként) de úgy érzem szükségem lenne segítségre.. lehet végül nem lennék képes elmenni, de most ezt érzem. Valószínűleg depressziós vagyok, szorongok, öngyilkossági gondolataim vannak, volt olyan, hogy majdnem el is követtem. Beszélek róla a legjobb barátommal mindig mikor rosszul vagyok és persze jobb is, de már nem akarom mondani neki a bajomat, tudom, hogy terhelem és én sem érek vele semmit. Rendszeresek a rémálmaim, olyan brutalitás és félelem jelenik meg benne, hogy elképesztő és napi rendszerességgel és a többi.. Mit tudok tenni pénz nélkül?
2019. aug. 27. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
TB alapon is van pszichológus. Keresd fel a háziorvosodat, ő fog tudni ebben segíteni. Nagykorú vagy, ha nem akarod nem kell róla tudnia senkinek.
2019. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Suliban elvileg kell lennie. Ha nincs, akkor tb alapon tudsz menni.
2019. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 árokpart ***** válasza:
15%
Tudom, hogy nehéz de próbáld szerintem a gondokat magad feldolgozni. Jó O.K . könnyű mondani, viszont azt tudnod kell, hogy ha ezt így hivatalosan rendelésen pszichológusnak, pszichiáternek elmondod mert ezzel tovább fog küldeni, akár 2 hét zárt osztály is lehet ebből. Utána kb. ha minden jól megy 1 hét nyílt osztály lábadozás. Eddig eltarthat mire beállítják a gyógyszereidet. Ha egyszer ott becsukódik mögötted az ajtó és aláírod önként hivatalosan a kezelésed, akkor csak akkor jöhetsz ki ha az ottani főorvos zárójelentéssel hazaenged. Ilyen esteben öngyilkos gondolatoknál még saját felelősségre sem jöhetsz haza. Bent nem lehet nálad mobiltelefon, közösségi oldalak, minden kommunikáció nuku, csak a kórház hivatalos telefonján hívhatnak a hozzátartozóid úgy, hogy ellenőrzik közben, hogy mit beszélsz és biztonsági okokból megszakíthatják a beszélgetéseteket is. Félre ne érts nem lebeszélni szeretnélek, ha menned kell menj, de amiket leírtam azokra fel vagy e készülve. Mert véleményem szerint ha valami szerelmi hóbort vagy ilyesmi miatt érzel így, meggondolandó így bevállalni. Szerintem csakis akkor menj, ha valóban nagyon súlyos trauma ért. Mert egy zárt osztályos akciótól is lehet ám egy életre szóló traumát kapni .
2019. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 árokpart ***** válasza:
30%
Le lehet 0-ra pontozni, de akkor is ez az igazság. Amit írtam jóindulatból írtam.
2019. aug. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Háziórvos ad beutalót
2019. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Keresd fel a háziorvost s mond el a problémádat - azt is, hogy öngyilkossági gondolataid vannak. Nem fog faggatózni a részletekről és köti az orvosi titoktartás. Ez már olyan fokú gödör amiből magadtól nem fogsz tudni kimászni, sok sikert!
2019. aug. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

budapesten több lehetőség is van, ami ingyenes (vagy nagyon kedvező árú), vidékieknek is

pl. vikote, nap-kör, tündérhegy, semmelweis bennfekvős osztályai

ezenkívül a körzetedhez tartozó pszichiáter is ingyenes, meg ahogy írták fentebb, van pszichológus is tb alapon


egyébként ne ijedj meg, én is voltam zárt osztályon, és egy barátom lánya is, de egyikünknél sem az volt, amit fentebb leírtak

2019. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!