Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha ez kemiai dolog, akkor...

Ha ez kemiai dolog, akkor hogy lehet gondolatokkal hatni ra?

Figyelt kérdés
Ha valaki szorong, vagy depresszios, akkor biokemiai valtozasok tortentek az agyban. Ezt szimpla akaraterovel hogyan lehet befolyasolni? Mert ilyenkor szoktak gyogyszert irni, de gyogyszer nelkul is ki lehet ezekbol gyogyulni?
2020. ápr. 22. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gyógyultam ki belőle, hogy külön választottam a testemben zajló kémiát, és a gondolataimat. Kb ilyesmikre gondoltam szorongás közben: "Oké, ez csak egy kis adrenalin, semmi bajom nem lesz tőle. Csak csináljad a dolgodat, lélegezz, és el fog múlni." vagy: "Kellemetlen, de nem veszélyes, kb mint az izomláz." Addig-addig gyakoroltam ezt fejben, hogy egy idő után elkezdtem tudni uralni a gondolataimmal a fizikai érzéseimet. A gondolataimmal "leszabályoztam" a szorongásokat. Még úgy tudnám leírni, hogy csak fizikailag szorongtam, de lelkileg nem. Mintha egy hót ideg ember testébe betöltötték volna egy nyugodt ember lelkét. Nem véletlenül tanácsolják a következőt." Mit tegyél, ha pánikrohamod van? Ne ess pánikba! " Hülyeségnek tűnhet, de valójában a világ legjobb tanácsa!
2020. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Neked igy egy ido utan teljesen lecsendesedtek, megszuntek a panaszok?
2020. ápr. 22. 08:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinél hormonális változások okozzák a szorongást. Ha alap betegséged van(nem megfelelően termelődik a szerotonin szint, vagy nem tudja az agyad feldolgozni)akkor van szükség gyógyszerre. Ha pszichés akkor nagyon is tudsz hatni rá. A mozgás is hormonális változásokat indít be, szorongási gondokkal küzdőknek szoktak is javasolni. Meditáció, pozitív gondolatok mind hatnak az agyra, változásokat indítbe. Sokkal több minden befolyásolja, mint gondolnád. Pl az érintés segít segít beindítani a kortizol termelést, szóval már egy ölelés is hatással lehet rád
2020. ápr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mit ertesz alapbetegseg alatt? Nekem otthon semmi bajom, meg ha elterelem a figyelmemet. Ezek alapjan akkor ez lehet csak psziches nalam?
2020. ápr. 22. 09:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve vannak tipikus helyzetek ahol elojon. Mozi, koncert, fesztival, szorakozohelyek, ha unatkozok stb
2020. ápr. 22. 09:21
 6/7 anonim ***** válasza:
NEM kémiai dolog, hanem pszichés, de kémiai következménye IS lehet. Ha megszűnik az ok, megszűnik a következmény is.
2020. máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem akaraterővel lehet megszüntetni, hanem megfelelő pszichés kezeléssel.

Nézd meg a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot.

2020. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!