Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha kilépek az utcára elkezdek...

Ha kilépek az utcára elkezdek félni attól hogy nem fogok wct találni és besz*rok. Hogyan győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés
Már nyugtatòt is szedek emiatt de nem mindig zegít

2020. ápr. 27. 14:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszokon tanácsait kiegészítve az is praktikus, ha hordasz magadnál nedves törlőkendőt, wc-papír helyett, tehát olyat, amit oda is használnál. Lehet akár egy nedves szivacs is, ahogy pl. a bélbeteg nagymamámnál mindig volt zacskóban, emléke legyen áldott. Persze a buszon nem tudsz mit csinálni, de nálam pl. alapból mindig van ilyen és volt is már rá példa, hogy a legváratlanabb helyen gondolta úgy a gyomrom, hogy sürgősen meg akar szabadulni a tartalmától, és szerencsére gyalog mentem épp járműtől vhova és találtam is olyan bokrot, ahol el tudtam bújni és a mai napig is végtelen hálával gondolok erre a napra már évekkel ezelőtt, hogy volt nálam akkor, mert milyen életmentő volt. Persze legalább annyira, mint a bokor, ami a belváros közepén nem biztos, hogy mindig van kéznél, vagy sikátor, de onnantól kezdve, hogy felismerted a problémádat és ráadásul még segíteni is próbálsz magadon, már elindultál a gyógyulás útján!


A korábbi válaszokat is kiegészítve az étkezésedet is kontrollálhatod, hogy mit fogyasztasz és mikor, mert értelemszerűen van összefüggés (még ha a csak lelki alapú hasgondok nem is feltétlenül veszik ezt figyelembe, ugye...), ha nem is akarsz az étkezéseden változtatni, érdemes megfigyelned és utánanézned, hogy melyik ételnek milyen hatása van, hasfogó vagy hashajtó, hogy kb. egyenlő arányban egyél belőlük, és amúgy a rendszeresség nagyban segíthet még neked: ha rendszeres életmódot folytatsz, azaz nagyjából minden nap mindig ugyanakkor kelsz, fekszel, eszed az étkezéseket, akkor az ürítésedet is tudod időzíteni, ami beáll állandóra, már ha mondjuk ugyanazt is eszel minden nap...


Ezeken kívül azt is ajánlom, hogy ismerkedj meg a rendszeres meditálást, légzőgyakorlatok és a jóga pozitív hatásaival, mert míg agyongörcsölöd magad ezen a problémán és csak erre fókuszálsz, az egész tested átveszi ezt a görcsödet, miközben ha azzal a gondolattal figyelsz a légzésedre, hogy ez a világ egy kellemes hely, akkor megtaníthatod ezzel a belsődet nyugodtnak lenni.


Amúgy meg persze kérj szakemberi segítséget pszichológustól, mert minden bizonnyal az ettől való félelmed egy mélyebb félelmed kivetülése, amit felszíni kezeléssel tán csak ideiglenesen lehet kezelni.

2020. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Xowy válasza:
100%
Nekem is ilyen gondjaim vannak, csak nekem már kicsit régebb óta. Én közel 20 éve szenvedek ezzel a gonddal. Én voltam kivizsgaltatni, de nem találtak semmit sem, teljesen jól működik a belem az orvosok szerint. Egyedül csak IBS-t állapítottak meg, stressz alapú. Egyébként én sem tudtam még megoldást találni a problémára. Próbáltam pszichológiai tanácsot kérni, viszont ő is csak a nyugtatót írta fel. 27F
2020. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!