Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen konkrét kérdésekkel...

Milyen konkrét kérdésekkel lehet kideríteni egy tetszőleges emberről, hogy skizofrénia mentális betegségben, vagy hasonlóban szenved-e? Sok beteg tényleg zseniálisan leplezi, hogy skizofrén?

Figyelt kérdés

2020. máj. 6. 16:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#9-es vagyok.


Bipoláris depresszióm van súlyos szorongással, és alvászavarral.

2020. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
54%

pont az ilyenek miatt, mint te titkolják...

Egyébként az sem igaz, hogy mindegyik mentális beteg titkolja. Pl. borderlineokra kifejezetten jellemző hogy szétkürtölik.

De szerintem senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki mit csinál. Ha valakit szeretsz, kedvelsz, megbízol benne annak úgyis elmondod.. aki meg kinevet vagy lenéz vagy elmebetegnek nevez emiatt annak persze hogy senki nem mondja el.

2020. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
57%

“Egy párkapcsolatban igenis számít, hogy milyen mentális állapotban van a párod. Látni sok házasságot, ahol a nő antidepresszánsokon él 30-35 éves korára.

Ha a férje tudta volna amikor megismerkedtek, hogy mentális beteg a jövendőbelije, nyilván kétszer meggondolta volna, hogy elvegye-e és közös gyermeket vállaljon vele.

Nem?”


??? Ez komoly?

Nem mindenki olyan önző mint te.

Ha szeretek valakit annak segítek mindenben amiben tudok, hogy ha beteg akkor gyógyulhasson biztonságos szerető családban.

arról nem beszélve, hogy van olyan kórkép ami 35 évesen jelenik meg és előtte nem volt..

És mi ez a sok általánosítás amit írsz? a feleség rossz gyógyszerfüggő.. (talán személyes sérelem?) akkor sem kellene ítélkezni.


“Kétszer is meggondolta volna” hát szerintem meg azt gondolja meg normál ember 2x hogy összejöjjön valakivel aki ennyire nem empatikus, önző és általánosít.


az éremnek mindig két oldala van kedves kérdező.. nem értem hova akarsz kilyukadni...

ha gyanús hogy valami nem okés az illetővel + te így gondolkodsz akkor ne akarj semmit kideríteni hanem azonnal hagyd őt békén és keress olyat aki neked 100%osan megfelel és tutira nem mentális beteg.


hogy a kérdésedre válaszoljak: ezek spektrumzavarok. Nyilván a nagyon súlyosat könnyű felismerni, az enyhét meg nehéz.. de a skizofrénia pont egy olyan aminek azért feltűnő tünetei vannak ( DSM5- skizofrénia diagnosztikus kritériumokat tudom ajánlani)....egyébként jól kezelt skizofrént nehéz felismerni, esetleg onnan hogy rendszeresen gyógyszert szed vagy orvoshoz jár kontrollra. furcsa gondolkozás, paranoid elemek lehetnek, családban előrodult hasonló stb.

ha súlyos,nem kezelt akkor meg a téveszmerendszerei és hallucinációi elég feltűnőek, emellett furcsa gesztusok, bizalmatlanság lehet.. alapból a skizofrének szociálisan izolálódnak egy idő után szóval nem annyira valószínű hogy a randipartnered pont az. De mi lenne ha rákérdeznél?+ tedd azt is hozzá, hogy akkor nem kezdesz vele mert így korrekt.

2020. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%

ja és azt elfelejted, hogy neked is bármikor lehet mentális betegséged.. simán lehet depressziós, bipoláris vagy akár skizofrén is. Gondolj bele. Jól esne ha támogatás helyett megbélyegzést és bántást kapnál?

SENKI nem tehet arról hogy beteg.

2020. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
65%

#13 #14


Bárcsak több ilyen ember lenne a világon!

2020. máj. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!