Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tobb gyogyszert szedjek vagy...

Tobb gyogyszert szedjek vagy tegyem le?

Figyelt kérdés

Eleg nagy dilemmaban vagyok. Masfel eve szedek egy antidepresszanst, de kis adagban. 10mg a terapias adag (Escitil), de en 5mg-t szedek belole a kezdetek ota. Teljesen nem szuntette meg a szorongasomat, vannak bizonyos helyzetek amikor tutira elojon es egyebkent magamat is siman bele tudom lovalni, egyszeru gondolatokkal ugy meg tudom magam ijeszteni, hogy majd' panikrohamot kapok (mar evek ota nem volt, csak eros szorongasos "roham"). Minden tevekenyseg, ami eltereli a figyelmemet segit, ha emberekkel kell beszelni a hetkoznapokban, beszelgetest kezdemenyezni, boltba menni, akkor jol vagyok, ezek nem jelentenek gondot. Viszont bulizni nem tudok elmenni, moziba se, nem tudom, hogy a tomeggel van bajom, vagy a sotettel, mert napkozben, vagy ha vilagos van egesz jol viselem ezeket (azert egy nappali koncert elott is ott van bennem a felsz, hogy "mi lesz, ha", ezert altalaban mar szorongva indulok el).


Tehat az a problemam, hogy ez a gyogyszer mennyiseg ebbol a szempontbol nem eleg, vagy nem tudom, hogy eleg-e. Sokat javitott a helyzeten a kezdetekhez kepest, de a problemat 100%osan nem szuntette meg. Nem tudom erdemes lenne-e emelni az adagot ennyi ido utan, hogy gyokerestol elmuljon a szorongas, de attol tartok, hogy akkor minden erzelmem egysiku lesz, nem csak a szorongas tompul, hanem mas hangulat is. Lerakni meg nem tudom, hogy erdemes-e mar, vagyok-e annyira jol, hogy mondjuk ezen a szinten maradok a gyogyszer utan. Annyira nagyon nem akarok mar gyogyszert sem szedni hosszutavon, telen akartam lerakni, mert ugy ereztem jol vagyok, de ez a koronavirusos mizeria felerositette, vagy nem is tudom, de nem vagyok teljesen jol, csak ha porgos a nap. Amint unatkozok, keresem magamon a tuneteket es nekiallok szorongani, aggodni. Hozzateszem, nem csinaltam semmit gyogyszer mellett, nem sportoltam, nem jartam terapiara, nem meditaltam es hasonlok, most kezdtem el nagy dozisban vitaminokat szedni es mozogni.

22/L


2020. máj. 7. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
De ha nem jártál terápiára és semmit nem tettel azért hogy az alap probléma megszűnjön, akkor mitől szeretnél jobban lenni? Mert ez a gyógyszer nem olyan mint egy antibiotikum h szeded x ideg és meggyogyulsz. Tompítja a tüneteket míg segít a terápia vagy bármi más kezelés. De jelenleg csak tüneti kezelést használsz így meg nem lehet egyről a kettőre jutni szerintem.
2020. máj. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert elotte jartam terapiara fel evig, amikor elkezdtem a gyogyszert mar csak 3-4 alkalom volt hatra es engedtek utamra, azzal a cimszoval, hogy rendben leszek. Tudom magamrol es baromira bosszant, de nagyon lusta vagyok. Most elkezdtem kicsit mozogni, az autogen treninget ket es fel hete minden nap csinalom magamnak. Meditalni akarok meg megtanulni, csak nem tudom hogyan kezdjek neki, mert allandoan porog az agyam, nincs olyan pillanat, hogy ne gondolnek semmire. Szoval probalkozok, hatha igy ezekkel egyutt eleg lesz ez az 5mg, es jol leszek a parasabb helyzetekben is. Csak tanacstalan vagyok, hogy jol gondolom-e.
2020. máj. 7. 09:07
 3/8 9abor ***** válasza:
ennek megválaszolását szerintem mindenképp az orvosra kellene bíznod. ugyanis a rászokás és annak következményei NAGYON súlyos dolgok, így az orvosi kontrol nagyon fontos. már önmagában az is problémás szeirntem, hogy a gyógyszer elkezdése történik egyik pszichológusnál és egy év mulva egy másiknál kontrolálódik, ha egyáltalán kontrolálódik, ha érted mire gondolok.
2020. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz! Szerintem az az 5mg kb semmi. Viszont van benne igazság, hogy átlag/magasabb adagban tompíthat mindent. Én több antidepresszánst is szedtem az évek alatt, mindig mindenből a legmagasabb adagot kaptam, utólag nézve nem volt olyan jó. Viszont ha meg azt vesszük, valószínűleg ez tartott életben. Hozzászokástól nem kell annyira félni, antidepikről nekem mindig könnyű volt lejönnöm. Az antipszichotikumok és a benzok az alattomosak. Sok sikert!
2020. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fel lehetne emelni 10mg-ra, engem nem tett érzelmileg egysíkúvá. De egyrészt mindenképpen beszélj a pszichiátereddel előtte, másrészt sportolni kéne végre. Menj el minden nap aerobic-ra mondjuk, ha kinyitnak a konditermek.
2020. máj. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem értem. 10 mg-ot írtak fel, de te csak a felét szeded, vagy eleve 5-öt írtak fel? És hogy írhattak fel úgy gyógyszert hogy 3-4 hét múlva nem is felügyelik?

Mindenesetre ilyen gyógyszereket nem kéne ötletszerűen szedni, nem magadnak kell beállítanod az adagot és nem is a gyakoris ismeretlenekkel kell megszavaztatni hogy emeld-e az adagot. Keress egy orvost, lehetőleg másikat mint aki szélnek eresztett egy friss recepttel és találjátok ki a megfelelő adagot.

2020. máj. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5mg-t irt fel az orvos. Elmondasa szerint ennyi eleg nekem. Eleinte jo is volt, es sokkal jobb a helyzet, mint a gyogyszer elott, nem szorongok annyit, de nem szunt meg 100%-osan.
2020. máj. 8. 11:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Sportolással hogy állsz? Kéne egy napi 40 perces aerobic mondjuk. Sokkal hatásosabb hosszútávon, mint a gyógyszer.
2020. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!