Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik béka fóbia? Valaki...

Létezik béka fóbia? Valaki tapasztalt már hasonlót?

Figyelt kérdés
Ha létezik, akkor légyszíves írjátok le a tüneteit/tapasztalatokat.
2010. júl. 29. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek is van, betegesen retteg a békáktól. Összerezzen, ha lát egyet, arrébb megy, néha verejtékezik is és ritkán falfehér lesz. Pánikrohama is lehetne, de annyira nem fél tőlük.
2010. júl. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen, például anyukám.

Ki sem mer menni este a békák miatt, de a még a kutyánkhoz se nyúl hozzá, ha "békázott". Még a legkisebbtől is sikítva menekül, pedig ő nem egy félős asszony, egy 2 méteres fazon is sírva futna el előle :D

Figyi, semmi gáz. Ha nagyon zavar, akkor fordulj pszichológushoz, aki segít neked leküzdeni.

Amúgy én is így vagyok a pókokkal, hisztériásan félek tőlük, szóval megértelek.

2010. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
unokatesóm nagyon viszolyog tőlük. ha este megy haza minden lépését figyeli, nézi az utat, meg a gyanús foltokat... ha átugrik előtte egy, percekig rosszul van. ha csak lát egyet frászt kap.
2010. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
a tünetei ugyanazok, mint bármelyik fóbiának: sápadtság, hidegverejtékezés, leblokkolás, súlyos esetben ájulás.
2010. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nekem is van. kiver a víz, lefehéredek, és nem merek egy lépést se tenni, aztán vékony hangon ismételgetem, hogy békabékabékabékafújbékabéka. XD aztán pipiskedve marha gyorsan elspurizok onnan és közbe kiabálok meg jajveszékelek.. vicces látvány, d enem vicces érzés...:D
2010. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
A nagytatám is fél a békáktól.
2010. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én eszméletlenül félek a békáktól, bármekkorák is. Ha meglátok egyet ledermedek, és érzem ahogy gyorsabban ver a szívem. Ha látom ahogy hatalmasat ugrál már nagy megijedek és volt, hogy túl közel volt hozzám majdnem rám ugrott, de az utolsó pillanatban elmentem. Nah akkor bekönnyezett a szemem is. Nem tudom miért, és hogy mikortól félek ennyire tőlük, de az biztos, hogy ki sem megyek, ha az udvaron látok egyet.


15/L


ui:. az furcsa, hogy a kígyókkal meg az ilyenekkel nincs bajom.

2010. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

előző vagyok (19:30)

Amúgy ha sötétben kell hazamennem, mindig nézem, hogy mi mozog a fűben, ha látom az út szélén a békát alig merek elmenni előtte, mert rámugrik. Ha gynús foltot látok akkor átugrom, de akkor meg attól, féle hogy ráugrok.

Ismerősöm mesélte, hogy egyszer egy béka bemászott a cipőjébe és ő rálépett, nah mondanom se kell, hogy nme nevettem rajta, hanem undor fogott el.

2010. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Az édesanyám és az ő apukája is iszonyatosan fél a békáktól De talán nagyapám jobban fél, volt, hogy meglátott egy békát és maga elé rántotta a mellette álló ismerősét, mintegy "élő pajzsként" használva :D.
2010. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
engem minél kövérebb, annál erősebb rosszullét fog el. ha hozzájuk nyúl valakii, vagy bántja őket akkor már-már rohamom lesz. Volt hogy rátapostak egy hatalmas varangyra előttem, több éve, és elsírtam magam, és még mindig ráz a hideg ha rágondolok. Volt, h. rémálmom volt, békűs, az ,h. vki rátaposott egy nagyra előttem, és felébredtem, vert a víz és remegtem, és üvöltöztem és nem bírtam visszaaludni, felültem az ágyamba és néztem percekig körülöttem az ágyat, h. van-e ott. Szóval durva, bár sokat javult, de mgé mindig rosszul vagoyk tőlük, de legalább elértem, h. ha képen látopm, a kisebbektől nem rezzenek össze
2011. jan. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!