Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek annak, ha valaki több különböző antidepresszánst szedeget össze-vissza?

Figyelt kérdés

Egy számomra fontos ember elég komoly alvás zavarokkal küzd, sokszor 2-3 nap alatt pár órát tud aludni, nagyon rosszul viseli.

Sehogy nem tudtam rábeszélni, hogy forduljon orvoshoz és ma megtudtam, hogy valami ismerőse szokott neki adni gyógyszereket, amiknek a segítségével tud aludni.

Mirtazen, Yarocen, Rexetin, Paroxetin amikről tudok.

Nem èrtek hozzájuk viszont azt gondolom, hogy nem véletlen az, hogy vènykötelesek és az, hogy így keveri és össze-vissza szedegeti nagyon ijesztő.

Esetleg nincs ezzel kapcsolatban valami cikk vagy bármi, amit meg tudnék mutatni neki? Hátha le tudnám beszélni.

Viszont mivel tudja, hogy nem èrtek ezekhez a gyógyszerekhez nem is vesz komolyan, szerinte csak túl aggódom.

Én tényleg tartok attól, hogy ennek rossz vége lesz.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. máj. 27. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Én se értek ehhez nagyon, de biztos, hogy nem jó
2020. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennek így nem sok értelme van, az antidepresszánsokat legalább 2 hétig kell folyamatosan szedni, hogy kialakuljon a hatása. Ezek nem olyan mint a Xanax, hogy beszed 1-et és 20 percen belül hat. Így keverve nem sokat ér, szerencsétlenebb esetben ront a helyzeten, mert a mellékhatások jelentkezhetnek.
2020. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezektol nem fog elaludni.
2020. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy amikor a Mirtazent bevette, 10 órát tudott aludni.

Lehetséges, hogy placebo lenne?

2020. máj. 28. 06:49
 5/7 A kérdező kommentje:

*Mirzaten

Csak rosszul emlékeztem.

2020. máj. 28. 06:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt valaki ilyen gyógyszereket kezd szedni, minimum megelőzi egy teljes fiziológiai-belgyógyászati-kardiológiai vizsgálat és egy vérkép. Továbbá az orvosok a lehetséges mellékhatásokról is tájékoztatják, ami ezeknél a gyógyszereknél pl. nem játszik, de más antidepresszáns bizony a kezdeti időszakban öngyilkossági gondolatot okoz, vagy a nem megfelelő adagolása esetén különböző életet veszélyeztető állapotokba is lehet kerülni, pl. szerotonin szindróma, lítium-túladagolás, bár mondom, ennek a négy gyógyszernek más a hatóanyaga. De ettől függetlenül jó hosszú az a lista, hogy milyen (akár még tünetet sem okozó, vagy az okozott tünet felett legyintő) szervi elégtelenség lehet a következménye,vagy ronthat az állapotán, és milyen gyógyszerekkel tilos együtt szedni. Persze nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, de nagyon nem véletlen, hogy csak pszichiáter írhat fel ilyen gyógyszereket. Arról már nem is beszélek, hogy sokszor több hét, hónap kísérletezés, hogy kinek melyik válik be végül monoterápiában vagy kombinációként.


Az antidepresszáns egyébként tényleg nem nagyon szokott hatni két hétig, csak utána áll be. Szóval ha tíz órát aludt, akkor vagy szerencséje volt, és az a hatóanyag rá ilyen hatással volt, vagy tényleg csak placebo. Inkább szedjen Frontint, annak tényleg van altató hatása, háziorvos is felírhatja, bár a mellékhatásokkal itt is számolni kell, és szépen rá is lehet függeni.


Ha csak az a cél, hogy lebeszéld, akkor mutass neki olyan videókat a youtubeon, amik a pszichiátriáról, mint haláliparról vagy a gyógyszergyárak összeesküvés-elméleteiről szólnak. (Egyébként túl sok valóságalapjuk nincs, de elrettentésnek szinte tökéletes.) :D

2020. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először is antidepresszáns nincs. A helyes megnevezése antidepresszívum. És nem véletlen, hogy csak orvos írhatja fel. Valakinek kombinálják, hallottam olyanról aki 3 félét szedett. Ebbe az esetben nem kell aggódni. Viszont ha nem orvos írta fel, akkor meg honnan jutott hozzá? Hiszen minden ilyen gyógyszerre rá van írva hogy ezt kizárólag önnek írták fel. Ha valaki osztogatja, minek kell elfogadni? A másik meg az, hogy akkor neki nem marad, és ott fog nézni, hogy hoppá: nem maradt elég, mert oda adtam valakinek akinek nem is volt rá szüksége. Úgy hogy ha valaki ki deríti ki ez az ismerős, el kéne beszélgetni vele, hogy megértése, nem léphet az orvos helyébe ilyen felelőtlenül.
2020. jún. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!