Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Setralin (SSRI) gyógyszer...

Setralin (SSRI) gyógyszer mellékhatásai? Ki hogyan élte meg az első heteket?

Figyelt kérdés
Néha remegő görcsök szoktak rám jönni magas vérnyomással. Odáig fajult, hogy napi szinten estére 160-180 közötti volt és fél órás felső testi görcs rohamok törtek rám. Családban volt pánik beteg és frontint adott, ami kB 5p alatt véget vetett a rohamoknak. Nem volt semmi mellék hatás csak roham ahogy be következett rövidre fogta. Elmentem orvoshoz írt fel frontint de nem napi szinten csak amikor rohamom van. Viszont további vizsgálatok után írták fel sertralin gyógyszert. Első nap este amikor bevettem, minden olyan idegenné vált csak folytak a dolgok körülöttem. Éjszakára olyan roham jött rám mint még soha, bal oldalam zsibbadt égett a mellkasom és a belső szerveim. Azt hittem nem élem túl mentő is lett hívva. 1 óráig tartott az egész. 2. Nap este bevétel után enyhe égés, látás romlás, nem tudtam fókuszálni, mint ha megfordult volna a látásom. Éjszaka indokolatlan felébredés, mint ha reggel lenne és a legroszabb tünet a fejemben, mint, ha valaki szét akarná tépni. Váltakozva üresség, beszükülés érzet. 3. Nap 1 tünet sok felébredés, mint ha reggel lenne. 4. Nap pupillám, mint, ha tű lenne olyan kicsi furcsán érzem a magam, tükör képem idegen, látás romlás és megint a fejemben, csukott szemmel, mint ha a sötét tér össze ment volna és kellemetlen össze huzodás tágulás érzet. Kicsi görcs roham első nap, hogy frontin nélkül 10p alatt elmúlt. Kérdés az lenn, hogy ez meddig tart és kinek mi a tapasztalata....Azt állítják, hogy ez normális, de én nem tudom felfogni, ha a frontin minden tünet nélkül megszüntette, hogyan lehet egy ilyen éles váltás a másik, elvileg erre kitalált gyógyszere. Soha nem szedtem semmit és ez ilyesztő. Tudat is, hogy beteg vagyok, mert rohamom kívül nem éreztem semmi más negatívumot.

2020. máj. 29. 09:20
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a további válaszokat. Előtte nem volt semmi gond a görcs rohamon kívül, csak mióta a sertrain szedem ☺️Bízok benne nem ritka betegségem van. Volt egy fej sérülésem még első roham előtt egy évvel, de azt mondták már baj lett volna lassan 9. éve, hogy történt. 6 évet tünet mentes voltam az első roham után.
2020. máj. 30. 17:19
 12/28 anonim ***** válasza:
Mennyi gyogyszerrel kezdtel? Bevetted az egesz szemet?
2020. máj. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
18%

Ácsi, a kettő nem ugyan arra való!

Az ssri, az antidepresszáns, a frontin meg nyugi bogyó. Az ssri lassan fejti ki hatását, naponta szedendő. A frontin szinte azonnal hat, roham esetére is jo.



Hogyan éltem meg az elsö napot?

Kidobtam a pic.ába!

Nekem pánikbetegségre írták fel, de ugy döntöttem, nem leszek begyógyszerezett zombi, majd megoldom magamtól. Egyedül a frontint veszem be mai napig is, ha néha a vérnyomásom felmegy, mert az leviszi. Mellékhatása annyi csak, hogy a memóriám másnap egy 100 évesével vetekszik, de aztán az is visszáll a régi kerkvágásba.

De amúgy most, hogy olvasom a történeted, áldom az eget, hogy nem kezdtem szedni a sertralin mérget, mert mint kiderült elsődlegesen a vérnyomásommal volt bajom és ha az a vacak még pluszba felvitte volna, akkor nekem biztos kampó!

Én azt vallom, ha valakinek nincs sulyos szervi eredetű baja, valodi elmezavara, az ne szedjen ilyen szereket!

2020. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Az energiaital teli van koffeinnel, felemeli a vérnyomást, stimulálja az idegrenszert és ha nem birod, kész a roham. Ez még nem jelenti, hogy gyógyszerezni való beteg vagy, ez természetes. Kimegy a koffein a szervezetedböl és helyrejössz. Más tészta, ha a a vérnyomásodban maradandó kárt tett. A vérnyomáskiugrásnak ugyanis lehetnek pánikszerű idegi tünetei ami még mindig nem egyenlő a pszichiátriai betegséggel.Ez esetben vérnyomáscsökkentőt elég lenne szedned.
2020. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
36%
Vitaminokat szedjél, sportolj.
2020. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna ennyi válasz lesz köszönöm ☺️ Ahogy írtam 2 éve nem fogyasztok koffeint csak ugyan olyan roham jött elő mint akkoriban. Elsőt energia italnak tudták be leszoktam róla, később vissza szoktam 2 éve volt roham és azóta semmi koffein. Most pedig már napi szinten volt. Én is mindig azt mondtam soha nem szedek semmit rá, de nem találtam lelki okot mitől lehet. Stabil személyiség vagyok, nagyjából helyén van az életem és haladok a céljaim felé. Igaz sokat dolgozok 7/7 napot és 2 havonta pihenek, de nem érzem kimerültek magam. Rengeteg mozgással jár a munkám, sport nélkül is kondiban vagyok ☺️ De ez nem állapot, hogy 160 feletti vérnyomásom lesz percek alatt és utána vissza ál normálba egy görcs roham után. Nem tudom azt megoldani amiről nem tudok 🙁 ezért maradtam az mellett kipróbálom a gyógyszert, ha nem segít tovább megyek a szervi problémák kivizsgálásán. Amúgy az 5. Nap kibirhatóbb volt 1x ébredtem fel, hogy forró minden és szakad rólam a víz. Nap közben nem érzek semmi rossz hatást, midnig este veszem be a gyógyszert és fél szemet. Meg látjuk a többi napot, de eddig olyan, mint egy rossz álom amiből remélem felébredek. Látás szét esés, hang torzulás, furcsa látomások alvás közben, idegen érzés, fejedbe középről valaki szét akarná húzni és a hajnali indokolatlan, mint ha 20 órát aludtam volna frissesség...elég durva és, ha más mesélné még én mondanám normális vagy, hogy ilyet szedsz ?

Lassan azt érzem nem!

2020. máj. 31. 17:26
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
A vérnyomáskiugrásnak kéne utánanézni, nincs-e szervi oka. Kardiológiai, endokrinológiai kivizsgálás lenne célszerű. Ne hagyd magad lerázni. Legkönnyebb ráfogni, hogy pánik. Ezzel le van rendezve..
2020. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én kiskoromban megküzdöttem epilepsziával is már. Abból hála istennek sikerült kigyógyulnom.


Viszont a pánikkal 2éve én is küzdök.


Stertalint szedek és megmondom őszintén semmi hatását nem érzem, nem vagyok zombi ahogy a sok butuska mindja. Frontint soha nem vettem be, pedig az első hetek a gyógyszer elkezdésekor kegyetlen volt...


Semilyen mellékhatást nem észlelek. Étvágy növekedés? Ugyan 10kg-ot dobtam le. Valaki azt mondja a libidót lenullázza...hát ebből se vettem észre semmit, olyannyira, hogy a szex a legjobb szorongásoldó számomra.


Ha gondolj írj privátba. Nyugodj meg, minden amit érzel normális! Nincs semmi bajod, megküzdesz vele. Hqgyd hogy átmenjen rajtad a rosszullét!



Sok erőt és kitartást kívánok, az idő mindent megold. Megtanulod kezelni!

2020. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
A sertralinnak pont az a lényege, hogy nem leszel tőle zombi. A buta emberek gondolják így. A Frontin na az káros, elég elolvasni a beteg tájékoztatóját. Attól tényleg lehet hízni.
2020. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sikerült átlendülni ezen a ponton. Tegnap már háromnegyed szemet vettem be és simán végig aludtam az estét. Nyugtatót azóta sem szedtem minden rohamot ön erőből túl Vészeltem. Hatást annyit érzek amikor jönne egy görcs roham már nem félek kicsit sem tőle és elég gyengék kezdenek lenni. Remélem 2. Hét után megszünik ez is. Néha hasamban adrenalin bombát érzek, hogy mindent most azonnal meg tudok csinálni. Aztán szép lassan elmulik ☺️ez most csak a nappali tünetem.
2020. jún. 4. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!