Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Setralin (SSRI) gyógyszer...

Setralin (SSRI) gyógyszer mellékhatásai? Ki hogyan élte meg az első heteket?

Figyelt kérdés
Néha remegő görcsök szoktak rám jönni magas vérnyomással. Odáig fajult, hogy napi szinten estére 160-180 közötti volt és fél órás felső testi görcs rohamok törtek rám. Családban volt pánik beteg és frontint adott, ami kB 5p alatt véget vetett a rohamoknak. Nem volt semmi mellék hatás csak roham ahogy be következett rövidre fogta. Elmentem orvoshoz írt fel frontint de nem napi szinten csak amikor rohamom van. Viszont további vizsgálatok után írták fel sertralin gyógyszert. Első nap este amikor bevettem, minden olyan idegenné vált csak folytak a dolgok körülöttem. Éjszakára olyan roham jött rám mint még soha, bal oldalam zsibbadt égett a mellkasom és a belső szerveim. Azt hittem nem élem túl mentő is lett hívva. 1 óráig tartott az egész. 2. Nap este bevétel után enyhe égés, látás romlás, nem tudtam fókuszálni, mint ha megfordult volna a látásom. Éjszaka indokolatlan felébredés, mint ha reggel lenne és a legroszabb tünet a fejemben, mint, ha valaki szét akarná tépni. Váltakozva üresség, beszükülés érzet. 3. Nap 1 tünet sok felébredés, mint ha reggel lenne. 4. Nap pupillám, mint, ha tű lenne olyan kicsi furcsán érzem a magam, tükör képem idegen, látás romlás és megint a fejemben, csukott szemmel, mint ha a sötét tér össze ment volna és kellemetlen össze huzodás tágulás érzet. Kicsi görcs roham első nap, hogy frontin nélkül 10p alatt elmúlt. Kérdés az lenn, hogy ez meddig tart és kinek mi a tapasztalata....Azt állítják, hogy ez normális, de én nem tudom felfogni, ha a frontin minden tünet nélkül megszüntette, hogyan lehet egy ilyen éles váltás a másik, elvileg erre kitalált gyógyszere. Soha nem szedtem semmit és ez ilyesztő. Tudat is, hogy beteg vagyok, mert rohamom kívül nem éreztem semmi más negatívumot.

2020. máj. 29. 09:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jo taktika a roham ellen, sor igazabol ez a mukodo taktika, a gyogyszer csak segiteni fog meg pluszban. Hamar tul leszel ezen ugy erzem. :)
2020. jún. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ☺️Remélem én is illetve egy olyan tünet van ami zavaró az izzadás. Esténként megébredek néha, hogy tiszta víz vagyok. Nappal nincs ilyen csak éjszaka.
2020. jún. 5. 05:47
 23/28 anonim ***** válasza:
Én ma kezdem szedni, eléggé tartok tőle.
2020. júl. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl leszek az első heteken majd írok beszámolót. 10 perce vettem be , nem lett allergiás reakcióm, ennyit már tudok 😆
2020. júl. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 korte2 válasza:

Sziasztok, van-e valaki, aki aktivan sportol, és szedi ezt a gyógyszert? Az lenne a kérdésem, észrevettetek-e izomgyengeséget vagy izomgörcsöket.

Nekem most irta ki ezt a doki, generalizált szorongás és kényszer cselekvések miatt. Én sem mertem még elkezdeni szedni, ahogy itt sokan irják, a főleg a fenti mellékhatások miatt.

Két éve irtak Escitalopram-ot, de annak csak a negativ hatását éreztem: szinte azonnal megszűmt a libidóm, és 3 hónap múlva kb begyulladt az oldal izmom, és az achilles inam. Ha ilyen mellékhatásokat okoz, nekem többet árt mint használ, mert szeretek sportolni. Szóval azt úgy ahogy van kikukáztam.

Ugyanakkor az állandó kényszer cselekvéseimmel jó lenne kezdenem valamit, mert lassan az egész napomra rá telepedik ez a jelenség.

2020. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nekem izomgorcsom alapbol is van, foleg ha hideg van a lakasban, a talpam gorcsolget addig, amig nem melegitem fel pl egy forro furdovel. Szedj sok magneziumot!
2020. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
62%
Hagyjatok mar. Semmi mellekhatasa nincsen 2 eve szedem
2020. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Szia, hogy vagy már, sikerül szedni a gyógyszert mellékhatások nélkül? nekem hidegrázás van és lábrángás..
2021. szept. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!