Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Komoly bajom lehet?

Komoly bajom lehet?

Figyelt kérdés
Voltam pszichiáternél, aki depressziót állapított meg nálam, de lehet súlyosabb eset vagyok. Egyszerűen nem tudok túl lépni bizonyos múltbeli kudarcokon. Próbálok jó dolgokra gondolni, de egy idő után megint előjönnek a rossz gondolatok, és akkor utálom magam, élni se akarok tovább. A családom emiatt utál is, mert nekik is panaszkodok arról, hogy nekem minden szarul sikerül az életben, semmi nem jön össze. Nem tudok megbarátkozni azzal aki vagyok. Sokszor irigykedem másokra, akiket úgy látok, hogy szerencsésebb az életük. Valahogy mindig kilógtam a sorból már gyerekként is.
2020. jún. 9. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
A depresszió nem elég komoly? Gyógyszert nem kaptál?
2020. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak a családom szerint személyiségzavarom van, és nem depresszióm, hiába állapította meg ezt az orvos. Szerintük én hazudok az orvosnak. Kaptam gyógyszert, de a koronavírus miatt leszoktam róla, mert nem tudtam eljutni hozzá.
2020. jún. 9. 20:40
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Aha, és a családod ugyebár végzett pszichológusokból áll, hogy ilyen okosnak képzelik magukat. A gyógyszerrel meg nem kellett volna leállnod: telefon és e-recept, ennyi. A gyógyszer önkényes elhagyása meg simán ronthatott az állapotodon.
2020. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Mindenkinek vannak nehéz napjai, hetei, időszakai. A család nagy segítség lenne, vagy egy olyan pozitív hangulatú, gondolkodású társ, aki ki tudná zökkenteni a nehéz gondolatokból. Talán egy pszichológust ha felkeresne. Ma már nagyon gyakori, hogy emberek mellett pszichológusok állnak. Lehet, hogy csak egy kis biztatásra lenne szüksége. Aki ilyen jól látja és leírja az állapotát, az megerősítést, támogatást igényel! Fel a fejjel! A legmélyebb gödörből is van kiút!

Ha személyiségzavara lenne, -ahogy a család mondja- akkor is segítségre van szüksége! Háziorvosával is nyugodtan elbeszélgethet gondjairól, panaszairól.

2020. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lennél személyiségzavaros? A depressziós is elég komoly, ezek pont a tünetei. Valószínűleg a pszichiáter jobban tudjak, mint laikusok.
2020. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Társ? Nem hinném hogy én bárkinek is kellenék. Eddig is csak átvágni tudtak, bár nem értem, hogy másokat meg miért szeretnek annyira, csak engem nem.
2020. jún. 9. 20:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy a kirakatban a fene nagy szeretetet látod, még másoknak is vannak problémái.
2020. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Istenem! Ember! Biztosan Ön is értékes Ember! Nem lehet saját magával szemben ennyire szigorú!

Mindenkinek van jó oldala, csak meg kell találni és abban megerősíteni! Nem mondhat le Ön is saját magáról!

2020. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, azok a depresszió tünetei abszolút. Írtak is rá gyogyszert, gondolom. Emellett lehet személyiségzavarod is, viszont azokat sima SZTK ambuláns pszichiátrián (tapasztalataim szerint) nem szokták leírni diagnózisként, csak azt, amire gyógyszert tudnak írni.
2020. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Magánorvosnál voltam, nem SZTK-ban.
2020. jún. 9. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!