Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichoszomatikus tüneteken...

A pszichoszomatikus tüneteken lehet "házilag" segíteni? A pszichoszomatikus tünetek elmúlhatnak maguktól? Innen hogyan lehet tovább lépni? Sok mindenkivel előfordul?

Figyelt kérdés

Nekem még csak fejfájásom van időnként, meg nőgyógyászati és bőrgyógyászati problémáim:S. De nem tudom, hogy hova vezet ez.

Szerelmes lettem, és rettenetesen hiányzik a másik. Borzalmasan érzem már magam nyolc hónapja. Áprilisban lehet, hogy majdnem volt egy pánikrohamom, bár az lehet, hogy attól volt, hogy aznap sajnos sok gyógyszert szedtem be a rosszullétemre. De nem szoktam sok gyógyszert szedni! A pánikroham meg az idegösszeomlás előszele. Ezután mély depresszióba süllyedtem, sajnos. A pszichoszomatikus tüneteim már régóta tartanak, igazából a fejfájásom gyerekkorom óta van, a bőrgyógyászati problémám évekkel ezelőtt kezdődött, a nőgyógyászati úgy márciusban, és az összesre azt hittem, hogy valami fizikális oka van. De mivel mindig az idegeskedések alkalmával jön ki, ezért már kételkedem benne, hogy fizikális alapja lenne. Az összes problémámmal voltam orvosnál. A nőgyógyászatra úgy mentem el, hogy fertőzésem van, és kiderült, hogy nem. A bőrgyógyászati problémámat kenegettem, és elmúlt. De a fejfájásom is elmúlik gyógyszer hatására.

Nem nagyon akarok erről tudomást venni, mert tudom, hogy a mérhetetlen lelki fájdalmat váltották ki a pszichoszomatikus tünetek. Tudom, hogy enélkül megint úgy szenvednék.

Azt szeretném megkérdezni,hogy nektek milyen élményeitek vannak? Ezt komolyan kell venni?:S Már írtam pszichológusnak neten, de ő csak annyit mondott, hogy menjek pszichológushoz. Nem akarok persze, de lehet, hogy kellene. Végülis mindig nem jönnek ki ezek a tünetek. De ha ideges vagyok, mint most is, akkor újra kijönnek.

Meg szeretném megkérdezni, hogy mennyire gyakori, hogy valakinek ilyen tünetei vannak?:S


2010. júl. 31. 13:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam mindent teljesen el és régi kérdés, de azért én is hozzá szólnék, hátha mások számára is hasznos lesz még.

azt szokták mondani dokik ezekre a betegségekre, hogy ezeket félelmek generálják, de ez nem igaz. Ennél sokkal összetettebbek és ez, hogy esetleg vki fél és ilyet mondanak neki, hogy ezért vannak eléggé necces, mivel pl. ezek a betegségek genetikailag is kialakulhatnak, vagy épp egy nagyobb trauma miatt is. Van egy csomó olyan eset, amikor az elszenvedő tökre nem érez semmilyen félelmet se, még csak elfojtva se, és még is küzd ezekkel a fajta betegségekkel.

Nem jó ugyanakkor az se, ha saját magunk állapítjuk meg, pláne ezeket, én spec hamarább tagadnám meg, már csak azért is, mert az ember erőteljesen hajlamos magának mindenfélét tudatlanul/ismeretlenül bemagyarázni és, ha nem is volt ilyen gondja, ezeket, ha így tesznek szép lassan még is csak kialakulhat.

Továbbá, ha magunkat diagnosztizáljuk az már erősen hypohonderséghez is vezethet.


Én szerintem házilag ezeket a betegségeket nem érdemes egyedül neki állni gyógyítani, pláne nem egyedül magunknak megállapítani, ha csak nem mi magunk is orvosok vagyunk. Persze sok infó hasznos lehet, mind emberektől, mind neten kutatva, de nem véletlen vannak a szakemberek kitalálva nem csak az orvoslásban, hanem minden területen.


Olyan szinten egyébként ezt a betegséget komolyan kell venni, hogy kezeltetni kell szintén szakemberrel, ha már megállapították, mert ahogy az idő múlik magától nem fog javulni, még ha a tüneteket az ember le is győzi, akkor se. És mivel ennek az adott betegségnek a tünetei valós, ezért ugyan senkit se akarok riogatni, de ha krónikus állapottá válik, mert kezeletlenül marad akár halálos kimenetelű is lehet. Hiába függ össze lélek, a tünetek valósak, legalábbis a legtöbbjük.


Mindezeket én a személyes tapasztalataim alapján írtam le, tehát én se szakember vagyok, viszont én bele estem a szokásos hibákba, félre kezelésekbe és minden egyébbe, amiket ha nekem így annak idején elmondtak volna, akkor megspóroltam volna magamnak bő tíz év kínszenvedést.

Ugyanakkor hozzá tenném, hogy teljesen magamtól egyedül bármilyen tanulmányt is olvastam el nem sikerült legyőznöm ezt a dolgot, ergo ne szégyeljen senki orvoshoz fordulni, vagy épp pszichológushoz. Ahogy én is eleitne sajnos szégyeltem ezt is.


Elnézést a hosszabb hszért, és fogalmazási ill. ha van helyesírási hibákért, remélem segíthettem.

2014. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!