Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Én egy nagyon fiatal lány vagyok, tanulok, sportolok. A testi egészségem rendben volt egészen addig, amíg a mentális egészségem romlani nem kezdett. Tudni kell, hogy alapból egy visszafogottabb, szorongósabb ember vagyok. Sokszor a barátaim elött sem merek megszólalni.

Körülbelül fél éve kezdődöttek a problémáim. Egyik nap fájni kezdett a fejem, nagyon durván. Elkezdtem bebeszélni magamnak, hogy súlyos betegségem van, agydaganat, agyvérzés. Nem tudtam másra gondolni. Féltem lefeküdni. Egyre durvább lett a dolog, rettegtem esténként, hogy mi lesz ha reggel nem kelek fel. Nagy kínlódások, sírások után jött a legeslegrosszabb rész. Ezelőtt csak annyit kell tudnotok, hogy én mindig is oda voltam a pasikért, megnéztem őket, tetszettek nekem. De bekattant, hogy én a lányokat is szeretem. Ennek semmilyen alapja nem volt, nincs és nem is lesz, mert én nem tudom elképzelni egy lánnyal. Undorodom ettől. De ez olyan mint a haláltól való fèlelem. Tudom, hogy alaptalan, de mégis van. Én egy aranyos fiút szeretnék magam mellé. Tegnap bevertem a fejemet, persze megint előjött az alaptalan aggódásom. Agyrázkódás, belső vérzés stb... Amióta lelki problémàim vannak többször voltam beteg. Folyamatos láz, rengeteg fejfájás. Miközben az orvosok szerint is rendben vagyok testileg. Sokszor úgy érzem nincs több erőm ehhez, egyedül csinálom végig, mert nem szeretnék terhelni másokat és nem szeretném megosztani ezeket másokkal.



2020. jún. 15. 23:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Hipochonder vagy. Állj le az önanalizálással. Soha semmi tünet után ne olvass a neten, próbáld reálisan nézni a dolgokat, hogy neked most tényleg ilyen bajod lenne egy apróságtól? Na ugye. Maradj reális, ennek az az alapja! És hallgass a körülötted lévőkre nekem mindig megmondták hogy túlzásba viszek valamit.
2020. jún. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az életet még senki nem élte túl. Te is meg fogsz halni, ez 100%! De majd később. Addig add meg magad az életnek és ne gondolkozz. Folyamatos önvizsgálatot végzel ezert talalsz ki minden marhaságot. Millió embernek fáj a feje. Az meg hogy a lányok vagy a fiúk tetszenek? Egyik sem szégyen és egyik sem indorító! Én a férdiakhoz vonzódom de csókolóztam már lanyokkal is sőt voltvaki iránt ereztem többet. Miért ne? Mit kell ezen felfújni. Ha megismersz valakit úgyis erezni fogod vonzódsz e hozzá szerelmes vagy e. Nem kell ezen gondolkozni előre. Akkor sem lesz tragédia ha nő lesz a párod. De szerintem ez is egy olyan nemletező probléma amit magadnak generálsz.
2020. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!