Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit kéne tennem?

Szerintetek mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Vagdosom magam. Sokak szerint depressziós vagyok, mert több depressziós tünetem van (én nem hiszem hogy az vagyok de mindegy). Szeretném abbahagyni a vagdosást, szeretném végleg letenni a pengét. Viszont ez nehéz, és egyedül nem is megy. Pár napja kezdtem újra, előtte kb. egy hónapig nem csináltam. Szeretnék segítséget kérni, elmenni pszichológushoz, csak az a baj, hogy mivel még kiskorú vagyok, a szüleimmel kéne ezt megbeszélnem. Nincs olyan jó kapcsolatotom a szüleimmel, hogy ezeket megosszan velük. Télen már jártam pszichológushoz, de nem segített. Kértem, hogy ne mondjon el a szüleimnek egy adott dolgot, de mégis elmondta. Emiatt nem tudtam vele őszintén beszélni. Ráadásul amíg jártam, apám azt mondogatta, hogy drága, és hogy pénzkidobás. Anyukám is mondta, hogy drága, de ő nem olyan szemrehányóan mint az apám. Apám sajnos nem veszi komolyan a problémáimat,amikor közöltem vele hogy nyáron öngyilkos akartam lenni(úgy húzta ki belőlem), annyit mondott, hogy másnak nagyobb a problémája,mint nekem, mégse gondolkozik ilyenen. Jó, mostmár enis hülyeségnek gondolom, de ismerem magam, és ha akkor nem alszom be, valószínűleg megpróbálom megölni magam. A vagdosásrol még annyit, hogy ha tehetném, felvágnám az egész alkaromat, de nem teszem. Muszáj kontrollálnom magamat. Kérlek segítsetek, mit tehetnék ilyen esetben?

2020. máj. 7. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kiskorú vagy, akkor szerintem pszichológusnak nincs titoktartási kötelezettsége, s talán ezért is mondta el nekik azt, amire őt megkérted, hogy ne mondja el. A vagdosást miért teszed? Milyen gondokra utalsz?
2020. máj. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyszerűen rá vagyok függve a vagdosásra. A szüleim nem szeretnek (vagy csak én érzem úgy). J

Utálom a családomat, mindig mindenki veszekszik mindenkivel. Nemsokára 9 hónapja, hogy elpusztult a kutyusunk. Mai napig rettentően hiányzik, hiába van egy imádnivaló kiskutyám, és a családnak is egy kutyája. Velem volt 4 éves korom óta az a kutyus. Minden nap gondolok rá, hiányzik, hogy megöleljem, hiányzik az illata, hiányzik minden, ami ő volt. Nem tudok róla úgy beszélni, hogy ne sírjam el magam. Apánk sokszor megütött minket kicsi korunkban, mostanában csak fenyeget, hogy agyonver, úgy felpofoz hogy kiesik az összes fogam, stb.

Szóval összegezve: így vezetem le a feszültséget, ezzel nyomom el a lelki fájdalmat.

2020. máj. 7. 00:56
 3/6 9abor ***** válasza:
64%

Légyszíves beszélj a szüleiddel.

A SZÜLEID IGENIS SZERETNEK TÉGED!

nem lennél bizonytalan benne másként, ugye? „vagy csak én érzem úgy?” – ezt írod.

2020. máj. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
ne így!!! sportolj inkább!!!
2020. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Minden nap edzek, általában lefoglalom magam de így is csinálom :( azért köszi :)
2020. máj. 26. 22:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Fuh, na jó. Az én családom is folyton veszekszik, mindenki mindenkivel és nagyon elegem van. Nekem az a tudat segít, hogy majd elköltözöm, és a saját lábamra állok. A vagdosáshoz annyit, hogy én egyre többet gondolok rá, hogy meg kéne tennem, eddig egy hegem sincs de valamiért érezni akarom azt a fájdalmat. Nem akarok öngyilkos lenni, de ezekkel a hajlamaiddal szerintem pszichológus, viszont nem muszáj szüleiddel menned. A család barátja, vagy nagynéni stb bármilyem rokon eltud vinni. Én is voltam már, az bulémia miatt volt, vagyis kezdetleges tünetek miatt, de nem sokat segített, magamtól szoktam le. Kitartás, és írj privibe, hogy hogy döntöttél, hogy kezelted!
2020. júl. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!