Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongasra tenyleg jo a...

Szorongasra tenyleg jo a forrofurdo es az intenziv sport?

Figyelt kérdés
Az igaz, hogy az izzadassal "kimosodik" a felgyulemelett stresszhormonok egy resze? Illetve, hogy az intenziv mozgas elegeti ezeket? Nagyon nagyon szorongos vagyok, minden stresszfaktorra mar-mar panikroham kozeli allapottal reagalok. Akar ok nelkul is, ha par napig nem alszok jol, vagy menstruacio elott allok, egy ido utan igy tor ki rajtam a stressz.
2020. jún. 17. 19:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
8. Nagy tévedésben vagy 8. A 6. úgy értette a "kitisztít" szót hogy a hondolatait kitisztítja a mozgás és helyre teszi az érzéseit. Én is így vagyok vele. Nem vagyunk egyformák 8. Nekem pl a "kuckósodás" a legrosszabn amit tehetek. Még rosszabb lesz tőle minden. De egy óra tekerés a szobabaickilin vagy egy óra erősítő torna az megszűnteti a szorongást és felpesditi a lelkem meg a testem is. A meleg nekem nem jön be. De el tudom képzelni hogy valakinek meg igen.
2020. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ja és a séta viszont nekem nem használ csak ritkán mivel ha szorongok szédülök és olyankor nem jó szédülve sétálni mert ilyesztő hogy mozog a föld. Szóval szerintem leírhatja mindenki neki mi válik be de nem kéne leszólni egymást. A kérdező max végigpróbálja az ötleteketnaztán megtalálja belőle a saját módszerét. De a sport endorfint termel ami bildogsáh hormon szóval tudományosan is bizonyított hogy hatnia kéne. :)
2020. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Keress rá Bagdy Emőke írására a szorongassal kapcsolatos mozdulatsorokra. Lehet, hogy nem válik be mindenkinél, de egy próbát megér. Fontos lenne, hogy az adott szituációra is legyen valamilyen módszeres, ami segít ellazulni. Szakember segítségével gyógyszer nélkul is jó eredményeket lehet elérni.
2020. jún. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!