Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jövök zavarba?

Miért jövök zavarba?

Figyelt kérdés

26f vagyok és néha mikor beszélek nemtől függetlenül valakivel néha zavarba jövök.

Nem vörösödök el vagy ilyesmi csak olyan fura nem érzem jól magam olyankor az adott helyzetben. Mitől lehet ez?

Nem vagyok egy túlságosan beszédes ember.


Önbizalomhiány okozhatja?



2020. jún. 18. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik oka valóban lehet,az önbizalom hiánya is.

Tanácsként próbálj meg minél többet társaságban lenni,hogy szokjad az embereket magad körül.Kezdeményezz beszélgetést,illetve ha kérdeznek,válaszolj magabiztosan,keress közös

programokat,menj kirándulni, stb...

Egy idő után észre sem fogod venni a pozitív változást.

2020. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem szociofóbia okoz ilyet. Nem igazán zavarban vagyok, inkább rendkívül kényelmetlennek érzem a társas helyzeteket. Persze, van, hogy ez együtt jár a zavarral is, ez abban az esetben áll fent, amikor ismerőssel beszélgetek. Ha ismeretlennel, akkor szimplán kényelmetlen a helyzet.

Én sem vagyok beszédes, ez pedig súlyosbitja a dolgot. Ha nem izgulok, akkor sem tudom, hogy mikor mit mondjak, ha meg izgulok is, akkor meg megszólalni sem tudok.

Sajnos sok ember nem tudja, hogy van ilyen, és ezt úgy értelmezik, hogy nem akarok velük beszélgetni, pedig erről szó sincs.

Tanácsként ugyanazt tudom elmondani, mint a kedves #1-es válaszoló. Nekem ez segített.

Plusz sok esetben jártam úgy is, hogy visszagondoltam egy társas szituációra, ami nemrég történt velem, és fogtam a fejem, hogy hogy lehettem ilyen fura. Ez is feszültséget okozott nekem. Ezen akkor jutottam túl, amikor magamban tisztáztam azt, hogy igen, szociofóbias vagyok, nekem ez így megy. Megpróbáltam elfogadni, hogy ilyen fura vagyok, és ez oldotta a feszültséget, és segített a további hasonló helyzetekben. Most már sokkal jobban mennek a dolgok.

Társaságba kell menni!

2020. jún. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Osztom 1/2 velenényét.. Nevess, szórakozz, kerüld a negatív embereket..
2020. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem sajnos van enyhe szociális fóbiám. 😕
2020. jún. 19. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:
akkor meg van a megoldás! Nálad van a kulcs
2020. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!