Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan fogadjam el magam...

Hogyan fogadjam el magam vékony lányként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves vagyok 164 cm és 43 kg

Mindig mikor belenézek a tükörbe elsírom magam hogy ilyen vékony vagyok és nincs semmilyen alakom:(

Meg eleve nagyon sokat bántottak általánosba a vékonyságom miatt meg most is akadnak akik beszólogatnak:(

Amúgy is nagyon utálom a testem meg azt hogy ilyen vékony vagyok:(

Hízni is próbáltam már de nem sikerült egyébként meg sokat eszek csak nem látszik rajtam:(

Hogy tudnám elfogadni önmagam és a testemet?

Meg fol,ton látom instán is a tökéletes homokóra alakú lányokat és mindig azt kivánom bárcsak olyan alakom lenne:((



2020. jún. 23. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Idővel kikerekedsz. Tudom sovány vigasz, de 10 év múlva máshogy fogsz kinezni. Egyébként meg próbáld meg kamatoztatni pl modellkedessel.

A lényeg, hogy egészséges legyél(testben és lélekben is) és akkor minden mindegy lesz.

A te korodban egyébként is nehezen fogadják el magukat a lányok.


Esetleg menj el orvoshoz, hogy van-e szervi oka a vekonysagodnak.

2020. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elfogadásban sokat segít, ha felismered, hogy mindenki elégedetlen magával.


A húgomnak tökéletes homokóra alakja van, pont az a fajta, ami insta lányok között trend, és mégis elégedetlen magával, mert pl. kisebb mellet szeretne.


Szóval ez nagyon nehéz dolog szerintem mindenkinek, függetlenül attól, hogy milyen alkata van. Főleg tini korban nehéz.


Viszont azt tudom ajánlani, hogy kezdj el valamit sportolni. Akar futni, otthon tornázni, jóga, bármi. Nagyon pozitív értelemben meg tudja változtatni a saját testeddel való kapcsolatodat hogyha látod hogy fejlődik, erősödik. Büszke leszel magadra hogy hány km-t tudsz lefutni, milyen jóga pozokat tudsz kitartani, stb. Ez lelkileg is megerősíthet :)

2020. jún. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom pontosan milyen alakod van, de elég sok embernek bejön a vékony. Negatív kritika jobban megmarad, illetve vékonyat csúfolgatni, megmondani, hogy egyél már rendesen és hasonló baromságok valamiért társadalmilag elfogadott. Fordított esetben viszont fel vannak háborodva, ha az ember még csak kis utalást is tesz a másik súlyára.

Elfogadni teljesen kevés ember fogadja el magát, mindig valamit rossznak lát, teljesen mindegy milyen alakod, kinézeted van. Insta képek sokaknál pedig nem teljesen tükrözik a valóságot és nyilván csak a legjobban készült képeket teszik fel.

Nekem pl. egyáltalán nem tetszenek a telt lányok. Átlagos se igazán. Kimondottan vékony az ideálom. Kis és formás mellel vagy fenékkel. Ha mellette sportos minimálisan, az is szintúgy tetszik, de igazságszerint ez is vékony. A túlzásba vitt, izmos alak már nem tetszik.

Instán és egyéb helyeken pedig nem csak férfiak követnek és kommentelnek a képek alá, illetve nem biztos, hogy a külleme miatt. Elég sok számomra tökéletes alakú lányt látok, több 100 ezer kedveléssel, stb; komment szekcióba pedig általában 1-2 ember beírja, hogy "adjak enni?", "kenjetek már neki egy zsírost" és stb. Pedig semmi jele nincs, hogy kórosan sovány lenne. Viccesnek gondolják kapnak rá max pár száz kedvelést jobb esetben és ennyi. Mellette poedig a lány kap több ezer likeot és dicséretet. Ha még nem is komment formában, mert leírni, hogy de szép vagy valamiért olyan semmitmondó, vagy nyomulós hatást kelt.


Azt mondom, hogy próbálj ne annyira foglalkozni mások véleményével! Bunkó emberek mindig is voltak és lesznek. Ha nem tetszel nekik... ez van. Neked se tetszik fordított esetben minden fiú. Megfelelni sose fogsz mindenkinek. Hidd el elég sok embernek bejön a vékony alak, ez nem kell hogy gondot okozzon. Viszont az, hogy szégyelled, rossz az önbizalmad, sokkal nagyobb probléma. Ez valószínűleg nem egyik napról a másikra történik, de ha már ismerkednél, mernél lépni és kapnál pozitív visszajelzéséket valakitől/valakiktől (garantáltan van ilyen), az önbizalmad is növekedne. Ha pedig meghúzódsz, nem nyitsz senki felé, akkor akiknek tetszel szintúgy nem tudnak közelíteni, negatív kritikákat pedig jobban megkapod sajnos.

2020. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 megmondta a tuttit.

Kiegésziteném talán azzal, hogy ne törődj a beszólogatással, akinek bejössz és értékel, az ugyis "megy" veled, aki nem, arra meg te se legyél kiváncsi.

Nem lehet mindenkinek tetszeni, ez örök törvény.

És ne az Insta legyen a minta, hanem a külvilág, az utcán.

2020. jún. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat/tanácsokat!:)

Ettől most kicsit jobb kedvem lett:)

2020. jún. 24. 14:05
 6/6 anonim válasza:

Amúgy én nagyon sok ilyen lánnyal találkozom mostanában és őszinte leszek egyébként, mindig először hülyének néznek mikor mondom hogy ember te gyönyörű vagy így mi veled a baj?

Nos az a helyzet hogy én ezzel az egèsszel úgy vagyok hogy minden testalkathoz megfelelően lehet öltözni és csinosnak lenni.

És amúgy meg fogadd el magad! Minden ember más és más.

Én például a mozgásra nem tudom rá venni magam (izmosítás), így kénytelen voltam elfogadni amilyen vagyok. Nem lehet folyton ilyeneket bosszankodni. Vagy elfogadod magad vagy pedig valahogy teszel azért hogy tetsz magadnak.

Az a baj hogy a legtöbb ember 20 éves korára veszi észre hogy jé milyen szép vagyok, voltam stb.

Ezért jó ha keresed a jót magadban és egy idő után úgy is megtalálod, mert nincs olyan hogy rossz ember.

Ha gondolod írj nyugodtan, hátha tudok segíteni.

2020. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!