Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szakítsak a barátommal a...

Szakítsak a barátommal a szenvedélye miatt?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vagyok együtt a barátommal ebből 3 hetet együtt laktunk nála átmenetileg. (egyedül él) egy 27 éves dolgozó srácról van szó. A gond, hogy egyre többet játszik számítógépes játékokkal. Állítása szerint szeret, de a viselkedése nem ezt bizonyítja... Míg nála voltam mindent megkaptam anyagilag, oda figyel rám, az egyetlen probléma a függősége, amit nem lát be... Volt hasonló több hónapos játékszenvedélyes férfival, reménykedtem, hogy megváltozik, de nem tette, így dobtam. Tegyem ennél a srácnál is ugyanezt? Próbáltam Vele megbeszélni, de süket fülekre találtam. Miben reménykedhetek? Mért nem élvezi a velem el töltött időt? Más ölni is tudna értem! Mért állítja, hogy szeret, ha nem törődik velem és szexelni se sűrűn akar...
2010. aug. 1. 19:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Nevárj csodát.Megváltozni csak akkor tudna, ha belátja a problámát.De itt nem ez a hejzet.

Kutyából nem lesz szalonna....

2010. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Próbálj meg minél több kültéri programot szervezni, úgy, hogy fokozatosan csökkentsd a gép előtt eltöltött idejét, így talán a végére észre se veszi, hogy függő volt.


Remélem bejön, sok sikert!

2010. aug. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bnőm apukája is álandóan a szgép elött ül:/ Mondjuk ő nem jászik, hanem pókerezik egész nap. A kerti munkát az anyuka csinálja, az apuka meg a gyerekeket ugráltatja. Még szerencse, h küldöldön dolgozik, és csak kb. 2 havonta jön haza, bár azt sem tudom elképzleni, h külföldön dolgozik, mivel elég lusta
2010. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazatok van! Kutyàból nem lesz szalonna, de pár kültéri programmal megadom a lehetősèget, hisz mindenki megérdemel egy második esélyt... Csak annyira rossz, hogy helyes, értelmes srác és ilyen miatt megy tönkre, de végül is nagyobb a világ nála... Ha van még véleményetek, tanácsotok, szivesen fogadom!
2010. aug. 1. 19:50
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát,elég idegesítő lehet,de van ennek jó oldala is,amíg a gép előtt ül,legalább biztos lehetsz benne,hogy véletlenül sem kajtat más nők után,és ez a szenvedély olcsóbb is,mint mondjuk,a játékgépezés vagy esetleg kocsma.
2010. aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolat a kompromisszumokról szól! Az én párom az X-BoX előtt ül és imád játszani, ugyan ő be is ismeri, hogy örök gyerek marad 31 évesen és ez boldogságot okoz neki. Amíg ő játszik én is elfoglalom magam, barátnők, olvasás stb. Kitűnően működik a kapcsolatunk már 5 éve. Fogadd el az ő hobbiját és a szabadidőtökben szervezz minnél több közös programot. Ez a kapcsolat akkor működőképes, ha akarsz érte tenni. Végül gondolj bele, hogy ez ég mindig jobb, mintha a játékgépekbe dobálná be a pénzeteket.
2010. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

az én párom is ezt csinálja, csak én mellette nem tudok semmit csinálni, mert majd szétrobban a fejem, ugyanis neten játszik és üvöltözik a mikrofonba órákon keresztül... most hétvégén mondjuk egész nap... én lassan 4 éve tűröm, ez idő alatt többször is voltam már úgy, h. mondtam neki, pakoljon össze mert miután többször is megkértem h fejezze be, semmi nem változott. na olyankor, persze könyörgött, ígérgetett, stb

bocsi, h. nem tudok hasznos tanácsot adni, de én is csak azzal vigasztalom magam, h. még mindig jobb mint aki kocsmázik, k.vázik és társai :(

2010. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
a pakoljon összét úgy értettem, h. költözzön el, mert nem bírom már. csak h. tisztázzuk h nem arról van szó, h megkértem h elpakoljon maga után. erről álmodni sem mernék...
2010. aug. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Olyanról nincs szó, hogy érdekelnék más lányok, Ő sosem csalna meg, jobban szeret Ő engem, mint én Őt. A játékszenvedély szerintem a gyengeség egyik jele. Ezért is ítélem el az ilyesmit. Ha együtt laknánk, megérteném, hogy mással is foglalkozik, de kb 2-3 hetet együtt töltünk, aztán 2-3 hetet megint nem. Nem bírja akkor kijátszani magát? Ez olyan bosszantó és ha nem érti meg, hogy én az idő alatt nem tudok magammal mit kezdeni, én nem szenvedek vele tovább. 2 kétig nem találkozunk remélem látok nála némi változást. Amúgy minden működik a kapcsolatban, csak az nem, hogy nem törődik velem, inkább játszik...
2010. aug. 2. 10:28
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom elképzelni, hogy én ezt több évig elviseljem. Rengeteg magányos férfi mászkál, nagyobb a világ nála... Ez egy jól működő kapcsolat lehetne, ha nem lenne ez a gond. Csak az lehet, hogy elviselem vagy otthagyom? Ő nem fogja soha belátni, hogy ezzel nekem fájdalmat okoz? Ha tudja, és nem érdekli akkor meg mit keresünk egymás mellett?
2010. aug. 2. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!