Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek az èn mentális...

Szerintetek az èn mentális betegsègem miatt èrdemes -e gondnokot kèrnem magamnak?

Figyelt kérdés
Rendszeresen járok ideggondozóba bipoláris zavarral,amit elèg jól karbanban tartok.Járok dolgozni.Tudok döntèseket hozni.Van kèt gyerek,de az egyik nem velem èl.Laktam 10 èvet szülőktől külön,tehát tudok önállóan lakni,ès dolgozni,de úgy alakult,hogy visszaköltöztem a szülővárosomba a szülőkhöz.A családtagjaim nagyon erőszakosan próbálnak beszeszólni a dolgaimba.Próbálnak összezavarni.Az eladott ingatlanom árát ők kezelik.

#gondnok #Támogatott döntèshozatal #Megbízhatatlan családtagok
2020. jún. 27. 18:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Beszèltem apámmal mègegyszer,hogy nem e vehetek magamnak házat,ő meg bűntudatkeltően válaszolt,hogy azt csinálok ,amit akarok közben felsorolta èletem tèvedèseit.
2020. jún. 27. 21:18
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondnok kell hanem az,hogy el hidd tudsz jó döntéseket hozni. Amíg befolyásolni tudnak akár csak bűntudatkeltő mondatokkal, addig nem jutsz előre.Ha nevelni tudod a gyerekedet akkor nem lehet veled olyan nagy probléma. Kérd el a ház árát tedd be a bankba a gyermekeidnek.
2020. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Voltam a rendőrsègen is,de nem jelentettem fel őket.Most azt gondoolják,hogy a gondnokos dolog ellenük irányul.Volt nálunk szociális munkás is,de nem akartak vele tárgyalni.A gyámhivatal küldte ki.
2020. aug. 23. 23:33
 14/20 anonim ***** válasza:
Akkor minek mentél a rendőrségre?!
2020. aug. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Becsapnak! Fogadj ügyvédet és pereld vissza a pénzed és költözz minnél távolabb ezektől.
2020. aug. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Csak magadon tudsz segíteni mert ezt senki sem tudja megtenni helyetted. Ne érdekeljen hogy ők mit gondolnak. Pont azért tartasz itt mert rájuk hallgattál. Miért voltál a rendőrségen ha nem tettél feljelentést? Mit mondtak mit lehet csinálni?
2020. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Azt,hogy ha teszek feljelentèst,akkor kirakhatnak a gyerekkel.
2020. aug. 24. 16:10
 18/20 A kérdező kommentje:
Nekem azèrt javasoltak gondnok ot,mert a hozzátartozóim ilyenet.Egyèbkènt nem lenne rá szüksèg.
2020. aug. 24. 16:59
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem olyan egyszerű ügy.
2020. aug. 24. 17:09
 20/20 anonim ***** válasza:

Próbálj a TASZ-nak írni. És írj az OKIT-nak is. Ők szakemberek pont ehhez hasonló témában, sok hasonló üggyel foglakoznak. A TASZ lehet hogy kicsit lefoglalt, de fog válaszolni. Az OKIT elég gyorsan szokott válaszolni.


Lehet, hogy a válasz kicsit tömány lesz, de a lényeg az lenne, hogy előbb-utóbb tudjanak ajánlani valakit, akivel folyamatosan is tudsz kapcsolatot tartani, és segít végigkövetni hosszú távon is az eseményeket.


1)

OKIT:

Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat

[link]

Elsősorban a ,,kapcsolati erőszak'' témaköréhez ért

+36-80-20-55-20

Emailt is tudsz nekik írni (én pl jobban fogalmazok írásban, mint szóban). Az emailt megtalálod a honlapon.


2) TASZ

Társaság A Szabadságjogokért

Külön foglakoznak a gondnoksági, támgatott döntéshozatali ügyekkel, illetve e téren a kiszolgáltatott helyzetbe kerülő emberekekkel

[link]


Ezenkívül:

Lehet hogy a helyi önkomrmányzatnál vagy családsegítő központban van ingyenes ügyvéd

2021. szept. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!