Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami jó módszer az érzelmek...

Valami jó módszer az érzelmek hatékony kontrollálására?

Figyelt kérdés

25/F vagyok.


Sajnos nem tudtam kinőni, hogy nagyon erősen hatnak rám az érzelmeim, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy sokszor érzelmi és nem logikai alapon döntök (elhamarkodottan); könnyű kihozni a sodromból (bár agresszív nem vagyok), és ezt gyakran kihasználják anélkül, hogy én átlátnék ezen; ha öröm ér, akkor nagyon örülök, de ennek ellenkezője is igaz: sok csalódást képtelen vagyok kiheverni, mert mélyen megérintett érzelmileg. Mindenre erős befolyással vannak az érzelmeim, sokszor nem tudok emiatt logikusan gondolkodni.


Sportolok, rendszeresen edzek, azt hittem eleinte, hogy ez segít majd, de olyan mértékben nem, mint reméltem.


Depis, ilyesmi nem vagyok, szóval elsősorban nem a "nyeljé' nyugtatót" típusú válaszokra vagyok kíváncsi :D



2020. jún. 30. 22:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a külvilág felé ezt általában nem mutatom, ennek ellenére előfordul, hogy észreveszik rajtam.
2020. jún. 30. 22:07
 2/6 anonim válasza:
0%

Sokat mondogasd az alábbi igazságokat:


Mindenki hazudik!


Mindenki át akar verni!


Ez a világ mocsok!


Stb


Előbb utóbb beépül a tudatallattidba és már készség szinten fog működni.


Akkor már nem tudnak majd átbaszni!


Én most vagyok egy olyan szituban hogy a csaj próbál megvezetni de én fogok vele kibaszni!!!

2020. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, önismerettel nincs nagy probléma, szóval szerintem annyira figyelj oda, hogy nagyobb érzelmeket kiváltó helyzetekben tudatosítod, hogy valószínűleg felnagyítva érzel mindent, a pszichéd "csal", és ezt figyelembe véve előbb számolj el háromig, és utána próbálj higgadtabban reagálni. Észszerűbb reakcióid lesznek, ha sikerül.


Nyugi, az alapszemélyiséged nem fog ettől megváltozni, nem lesz gép belőled, csak kicsit közelítesz a normál rezgésszámhoz, nem leszel olyan könnyű célpont. Amúgy az érzékenység érték is (a nehézség oldalát is értem), nem kell tőle szabadulni.

2020. jún. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez borderline lesz.
2020. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4.


Borderline tünetei:

"A végletekig képesek szeretni és gyűlölni, sokszor ugyanazt az embert. Mind depressziós, mind mániás tünetek előfordulhatnak."


"Szinte állandó jelleggel szoronganak, viszont a szorongásoldókhoz nagyon gyorsan hozzászoknak."


"Indulataikat nehezen, szinte egyáltalán nem tudják kontrollálni; gyakoriak az agresszív megnyilvánulások."


[link]


Gugli első találat. Leírtam, hogy sem depressziós, sem szorongó, sem agresszív nem vagyok, de nyilván ez elkerülte a figyelmedet.

2020. júl. 1. 13:46
 6/6 anonim ***** válasza:

A szuperérzékenységnek utána nézhetsz, lehet, hogy stimmel rád. Nem arra gondolok, hogy te vagy a superman!:) Van egy személyiségegyüttes (állítólag hozzá tartozó szenzoros érzékenyéggel, ami mérhető), amit a szuperérzékenység körülír és pozitív esetben van praktikus útmutató is a normál ingerszinttel működő világ. Könyv is, tanácsadás is van.

Ha így leguglizod, találsz magyar honlapot, teszt is van - kb 20 kérdés, a személyiségedre kérdez rá. Ha meg nem talált, legalább kizártad, hogy nem ez segít.

2020. júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!