Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elkezdem szedni az antidepr...

Ha elkezdem szedni az antidepresszánst, akkor azt életem végéig kell?

Figyelt kérdés
A pszichiáter érzelmileg labilis szemelyisegzavarral es bipolaris depresszióval diagnosztizált, illetve szorongok is. Tényleg nagyon rosszul érzem magam, de eléggé gyógyszerellenes is vagyok... soha nem kellett meg szednem plusz egyébként mindenből csak természeteset próbálok használni, ezek pedig nyilván nem azok, tele vannak tömve tartósítószerrel. A xanaxra mar sajnos nagyon ra vagyok szokva, ha ezeket elkezdem utána mar képtelenség velük leállni? Nagyon rosszul hangzik, hogy 3 féle szintetikus gyógyszert kell szednem.
2020. júl. 1. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Az antidepresszánsra nem lehet rászokni, és nem is kell életed végéig szedned. Ez inkább az állapotod súlyosságtól függ.
2020. júl. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"mindenből csak természeteset próbálok használni, ezek pedig nyilván nem azok, tele vannak tömve tartósítószerrel"


A tablettákban jellemzően nincs tartósítószer, ha ez megnyugtat. Legalábbis egy pár félének most találomra megnéztem az összetevőit, és azokban nem volt.

2020. júl. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnek nincs igaza. Igen rá fogsz szokni. Nekem azt mondták 6 hónapig tuti szednem kell aztán meg lehet próbálni leallni vele. A xanax allítólag rosszabb. Próbáld azt letenni mert abból egyre több kell a hatasért és az agyadat is tönkre teszi. Az antidepi legalább nem ilyen.
2020. júl. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Milyen értelemben teszi tönkre az agyat? Ez jó hír... sajnos 0,5 mgt muszáj szednem, különben semmit nem tudnék aludni, az még inkább tönkretenne. Az egyik gyógyszer antidepresszáns, a másikat a dührohamok ellen kaptam, a harmadik a frontin/xanax...
2020. júl. 1. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:

A memóriád egyre pocsékabb lesz tőle ahogy telnek az évek.

Dührohamaid vannak? Azok nem véletlenül vannak. Ha elnyomod őket bogyóval akkor megbetegítes magad hosszútávon. Valamiért dühös vagy! Azt kéne kitalálni miért és megoldani. Mert a bogyó ezt nem oldja meg csak szőnyeg alá seprés.

2020. júl. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A düh egyebként egy teljesen normális érzés! Mindig oka van. Csak a mai társadalomban nem illik dühösnek lenni sajnos ezért van ennyi pszichiátriai beteg. Akik nem betegek csak dühösek valójában.
2020. júl. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!