Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 176cm 49kg vagyok. Hogyan...

Tabbouleh kérdése:

176cm 49kg vagyok. Hogyan fogadjam el önmagam, ha nem látom reálisan magam?

Figyelt kérdés

Anorexiás voltam vagy vagyok, nem tudom. 42 kilórol kezdtem a gyógyulást, de úgy érzem, kezdek visszaesni.

Kövérnek látom magam, a hasam. Napi max. 1600 kcalt eszem, heti 4× van súlyzós edzésem és minden nap 8 km-t sétálok,ennek ellenére kövérnek látom magam.

Mások mondják, hogy egyre jobban nézek ki (mindezt jóindulattalal.), alakulok stb, de nekem ez olyan, mintha a bennem lévő kést még megforgatnák bennem. Igaz, az edzések miatt jött fel egy kis izomféleség, de még mindig nagynak látom a hasam. Zsírosnak és hájasnak. A kajálások után szarul érzem magam, bűntudatom van. Rossz érzés, hogy "van bennem valami". Tudom, ennek nem így kellene lennie, de egyre szarabbul érzem magam a bőrömben. Már mindenkinél jártam, pszichológustól kezdve mindenféle vuduzó természetgyógyásznál, mégsem segített. Nem tudom, mit csináljak ezzel a szar testképemmel. Tényleg nagynak látom magam. Van hobbim, amiket élvezek, de evés után gyengének tartom magam.

Hogyan tudnám helyrerakni a fejem? Tudtok jó könyveket online, esetleg vmi személyes jotanács?

Kérlek, normálisan válaszoljatok, ez komoly probléma és rosszul érzem magam miatta!<3


16L



2020. júl. 10. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A testtömegindex ténye. 176 centihez az egészségorvosok által is a 49 kg alultápláltság, szóval szerintem ennek a ténye is "durva". Szóval hogy nagy közönség által ez el is van ismerve, hogy "nem jó" súly, nyugodtan férhet rád, egyáltalán nem vagy kövér.
2020. júl. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó pszichológushoz jártál. Ezen tényleg csak ő tud neked segíteni.
2020. júl. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Minek pocsékoltad az idődet és a pénzeteket vuduzó természetgyógyásznál? Ki a franc vitt oda?

Nem pszichológusNÁL kell járni, hanem pszichológusHOZ! Ég és föld a különbség! Csak nem gondolod, hogy elmész kétszer, és kivarázsolja belőled a betegséget? Keressetek egy hozzáértő szakembert, klinikai szakpszichológust vagy gyermekpszichiátert, lehetőleg olyat, akit valaki ajánl, és mindenképp legyen szimpatikus, akihez szívesen mész. Az okok mélyére kell jutni, és az nem megy 5 perc alatt! De nagy valószínűséggel az anyukádban keresendő. Ez egy komoly betegség, amit rendesen ki kell kezelni, nem öngyógyításban reménykedni! Mért kéne neked a saját fejedet helyretenni, miközben más évekig tanulja ennek a tudományát?

2020. júl. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Az anorexiaban az agyad hazudik neked. Tud hazudozni panikbetegeknek es szorongoknak, feloseknek is, de testkepzavarban ezerrel lodit. Muszaj lenne logikaval kijatszanod, mert siman kepes arra, hogy a testkepzavaroddal kronikus betegseget hozzon a nyakadra, orokre tonkre tegye az anyagcseredet, vagy megoljon. Szoval ki kellene jatszanod a sajat agyadat, aki atver.


Ebben jo otlet a logika, amit elso mondott. Jo otlet annak tudatositasa, hogy valamennyi zsir mindig lesz rajtad, merthogy a test jobban szeret izmokat bontani fogyasban. Konnyebben boldogul ezzel, mint a zsirral. Ugyanakkor, ha nincs eleg izom, mivel kaja helyett megette, akkor nincs, ami bontsa a zsirt. Merthogy az izomzat egeti a kaloriakat ezerrel. Ha feleteted a testeddel, akkor mi fogja egetni? Hm? Izmok nelkul kesobb egy kis tulzassal harom szem zoldborsotol is hizni fogsz.


Harmadreszt, az anorexia tud szenvedely lenni, mint a szenvedelybetegsegek. Ezt a megszallott energiat atraknam a testem elvesztese helyett annak formalasaba, azaz izmok epitesebe. Hogy eltunjon rolam minden zsir. Idealis testepito lehetnel pl, mert neked konnyen megy a szenhidratok mellozese. Forditsd az anorexiat a sajat hasznodra!


Negyedszer: fotok. Egy csontvaz nem szexi.


Otodszor: a kaja es a tested kapcsolata. Sokan kizarolag ures gyomorral tudjak elviselni magukat, es a jozan esz ellenere sem megy ez maskent. Aki ebbol meggyogyult, ok konnyu etelekkel, ami kb fel orat tanyazik a gyomrodban, megbeszelik magukkal, hogy fel orat kell csak kibirni. Naponta haromszor felet. Ez egy kis gyumolcsot jelent. Ha kibirod napi 3X1 orat, hogy kaja van a gyomrodban, mert eltereled a figyelmed, akkor mehet egy lagyabb tojasrantotta. Es igy tovabb.


Hatodszor: van, aki belehal. Iszonyu sovany lesz, elnyeri almai alakjat, de ezt mar senki, senki sem fogja ertekelni. Biztos megeri...

2020. júl. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez lassan fog változni, az segítene ha folytatod a pszichológussal a kezelést, esetleg érdemes volna másikat keresni, hátha nem a megfelelőhöz mentél. Az is segíthet a tudatosításban, hogy amíg nem menstruálsz biztos nem éri el a tested a minimális testzsír százalékot.
2020. júl. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen keress egy jó pszichológust. Meg kell értened, hogy nemhogy átlagos, hanem bőven átlag alatti a súlyod a magasságodhoz képest, ami nem egészséges.

A 176 cm-hez nem 70-80-90 kiló vagy, hanem csak 49. Még a 60 is bombajól állna rajtad.

Én 175 cm-hez vagyok 52 kg, és csontos, sovány vagyok. Nem szép.

2020. júl. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Én könyvben ezt ajánlom: Emma Woolf-egy alma per nap. Szerintem jó könyv. Igaz hogy egy nőről szól de szerintem neked fiúként se lesz rossz! Nekem nagyon sokat segített ez a könyv!
2020. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Leírás alapján jó vagy.

Volt egy anorexiás barátnőm. Csak a fejében kellett rendet tenni és képbe jött.

2020. aug. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

júl. 10. 00:46

Nagyon jól összeraktad. Gratulálok szép írás !

2020. aug. 27. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!