Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne lekuzdeni a...

Hogyan lehetne lekuzdeni a halalfelelmet?

Figyelt kérdés
Ha ki kell mozdulnom otthonrol, akkor rosszul vagyok. Rossz a kozerzetem, mindentol felek, mintha egy horrorfilmben lennek vagy a fogorvosnal ulnek es varnam, mikor tortenik valami nagy baj. Nagyon nehez egesz nap lekotni a figyelmemet es nem gondolni erre. Amikor megyek valahova, mar ugy indulok, hogy ah tuti rosszul leszek. Emiatt mar delelottonkent enni sem eszek a munkahelyemen, mert ugy erzem, mintha az csak erositene a szorongasomat, pedig ehes vagyok, korog a gyomrom, de ha ennek, siman panikrohamot kapnek a semmitol. Delben meg mint akit elvagtak, nyugodtan tudok mar enni. Emiatt fogytam is mostanaban... Amikor belekerulok ebbe az allapotba, ijeszto gondolatok jutnak eszembe, igazi horrorfilmes jelenetek villannak be, "mi lesz ha-mi van ha" gondolatok, amik termeszetesen meg jobban felspanolnak, meg jobban megijesztenek es meg idegesebb leszek. Atfut rajtam a feszultseg, mintha valojaban megijesztenenek. Ilyenkor minden gondolat, minden erzes, minden inger (valaminek a latvanya peldaul) meg ijedtebbe tesz. Itthon az esetek nagyobb reszeben semmi bajom. Ezert gondolom, hogy mentalis kattrol lehet szo. Mit csinaljak? Mi segit ezen? A gyogyszer ideig-oraig mukodott. Egyaltalan ez szorongas?

2020. júl. 10. 18:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ugyanugy megyek, csak vegigszenvedem magamban. Es mondjuk hiaba van egyszer sikerelmenyem, legkozelebb ujra bennem van a "mi lesz, ha".

Nem szeretnek mar nagyon gyogyszert szedni, ugy erzem, hogy a gyogyszertol fuggok olyan ertelemben, hogy nelkule nem tudok normalis eletet elni. Pedig valahogy meg kell tanulnom, csak nem tudom merre induljak el. Mert hiaba van sikerelmenyem egy modszerrel, es lepek elore egyet, a kovetkezo alkalommal ket lepest teszek hatra.

2020. júl. 26. 18:30
 12/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy ilyen műfaj :(
2020. júl. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
10 gőzöd nincs miről beszélsz. Ha ez ilyen egyszerű lenne akkor nem lennének ilyen problémával küzdő emberek. Én elutaztam így a tengerparta a párommal. Klassz volt. Felallni nem tudtam az ágyról hiába volt ott a tenger. Nem múlt el tőle.
2020. júl. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A gyógyszer arra való, hogy élni tudjál! Pont így van kitalálva. Átsegít a kezdeti nehézségeken, csökkenti a félelmi reakciókat, és utána már nem lesz rá szükséged, mert rájössz, hogy a külvilág nem bánt. Az első bekezdésedre pedig: újra és újra menj, és egyre kevésbé fogsz szenvedni. A gyógyszer pont ezt a szenvedést veszi el! Ne legyen két kimenetel között két hónap, hanem hetente többször. Program közben állj meg, nézz körül, tudatosítsd magadban, hogy pl milyen szép a naplemente vagy a madár a fán, élvezd a pillanatot (mindfulness). Lassan lélegezz, figyelj a légzésedre, az csökkenti a stresszt. Erre is vannak technikák még a youtube-on is. Erőltetni kell, egyre hosszabb ideig, minden siker megerősít. Semmi mást nem tapasztalhatsz, mint hogy nem lesz semmi bajod. Ne várd a csodát - nincs varázslat. Neked kell tenni, ha valóban élni akarsz!
2020. júl. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
és minden kudarc földhöz vág. :(
2020. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!