Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentalis betegseg? Mi bajon van?

Mentalis betegseg? Mi bajon van?

Figyelt kérdés

Egy ideje alandoan azon jar az agyam hogy mi az elet ertelme, es ez elegge megneheziti az eletem, egyre jobban elveszek. Ugy erzem en mashogy latom a vilagot mint a tobbi ember, olyan idegen es csak a fejemben erzem jol magam. Olyan sok helyen latom hogy az emberek latszatbol kedvesek egymassal, mondanak valamit csak mert azt 'kell' mondani, akkor is ha nem azt gondoljak.. Tenyleg errol szol az elet, hogy mindennap szerepeket jatszunk, csak megyunk, dolgozunk, lesz egy hazunk, aztan meghalunk.. Mi ertelme 40eveg dolgozni, ha a vegen ugyanott vegzem mintha holnap meghalnek?

Mar felkelni is alig tudok emiatt, mert nem latom ertelmet. Kedvtelen vagyok egesz nap, nem motival semmi, nincs kedvem semmihez sem.

Talan 2-3eve kezdodott ez, meg sulis koromban. Lehet ez valami mentalis betegseg, ha igen, mi? Mit kellene tennem, hogy legalabb a mindennapi dolgokat meg tudjam csinalni?



#élet #életcél #mentalus betegseg
2020. júl. 15. 23:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, persze, hogy másképp látod a világot, hiszen nincs két egyforma ember, maximum hasonlóak. Ahogyan kinézetileg különbözünk egymástól úgy mindenkinek, a tapasztalataiból adódóan más az életfelfogása, máshogy érzékeli a külvilágot. Szerintem nincs semmi mentális betegséged(maximum egy kis depresszió), túl sokat gondolkodol amibe bele lehet fáradni. Szedj vitamint pl magnéziumot, engem az hozott helyre amikor túltoltam az agyalást.
2020. júl. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Mi értelmi az életnek? Az ismeretszerzés. Mindenki tanulni jött a világban és mindannyiunknak mást kell megtanulnia.

Kezdel depressziós lenni és tényleg a szívem mélyéről mondom, hogy szabadulj ki ebből míg nem vagy teljesen a része mert kurvára felfog emészteni ez az egész és akkor még rosszabbul fogod látni a világot. A hozzáállásod nagyon nagy szerepet tölt ki, csak pozitívan állj mindenhez és mindig legyél társaságban. De ne is beszélj be magadnak olyan dolgokat amik nincsenek is.

Kívánom, hogy gyógyulj meg ebből!

18/L

2020. júl. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Oke.. lehet tul gondolom de mi ertelme az ismeretszerzesnek, ha meghalunk? Nem fogok emlekezni semmire. Sot, en sem leszek aki emlekezhetne. Ha ujra megszuletnek 'amiben nem hiszek' akkor mindent kezdhetnek elorrol.. vagyis felesleges.

Egyebkent amiatt kezdtem el a temaval foglalkozni, hogy jobba tegyem az eletem, elerjek valamit, talaljak celt. De valahogy nem vonz ez az egesz.. Vagy ugy elem le az eletem, hogy felszines dolgokrol pletykalok a munkahelyemen, mikozben varom a munka veget,

vagy kemenyen dolgozok hogy elerjek valamit ami aztan semmit sem fog jelenteni. Vagy

esetleg jon meg egy durvabb vilagjarvany vagy haboru, es elvesztek mindent vagy bele halok. Nem akarok meghalni vagy ilyesmi, csak nem latom ertelmet semminek..

2020. júl. 16. 02:54
 4/19 anonim ***** válasza:

Azt hittem én írtam ezt a kérdést de nem :)

Feldmár Amdras azt mondaná az "élmény" miatt. Mert amúgy mi ertelme lenne megenni egy fagyit vagy elmenni egy koncertre.

2020. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Az egész lényege nem a cél, hanem a folyamat, nem biztos, hogy eléred amit akarsz, vagy azzá válsz amivé akarsz, hanem a folyamatban vam valami szép, ugye vannak szükségletek amik kielégítése élvezet az ember számára, önmagában elég indok, de már az ember gondolkodó képessége egy csoda. Az alkotás, a filozófálás stb.
2020. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján kitörni akaró elfojtott szorongás tünetetit mutatod, érzed.

A kitörés alatt úgy értem, mintha keresnéd a kiutat valamiből.

Nem mindig vezethető egyértelműen vissza az ok és pontosan itt kezdődik a depresszió, ami kezelés nélkül, sokszor csak rosszabbodik és a hasonló rossz közérzet, borús világnézet felerősödik, aztán csak azon kapod magad, hogy már minden percben, szituációban ezzel küzdesz + jön a félelem, a parania, kilátástalanság, döntésképtelenség, túl érzékenység, düh és szépen lassan elfelejted mi az a normális élet.

Nem beszélek zöldségeket, tapasztalat sajnos, én is akkor döbbentem rá, hogy nem mehet így tovább, amikor már enni sem tudtam mert az is elszomorított, meg már a tárgyakról magam körül is csak rossz jutott eszembe így amennyit csak tudtam aludtam, amitől mégjobban legyengültem, ha ébren voltam már pszichés testi fájdalmakat produkáltam.

Menj el egy dokihoz, megéri. Ha ide kiírtad a kérdést az már azt jelenti, hogy már felismerted magadban, hogy valami nincs rendben.

2020. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
*paranoia
2020. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Phoney ***** válasza:

Akinek „az élet értelme” ilyen problémát jelent, azt az zavarja, hogy a *saját* életének nincs értelme/jelentősége, és ez a probléma jelenik meg benned ilyen „elfilozofált” formában. Amikor a legtöbb ember így gondolkodik „a világról” és „az életről”, akkor a saját [lelki]világát és a saját életét próbálja valami racionális keretbe vetíteni, de ez szerintem nem sokszor segít. Hogy mi válhat az ember életének az értelmévé és mi nem, az nem filozófiai/racionális kérdés, hanem az emberi természetből fakad, és gyakran irracionális.


A leírásod többi része alapján az lehet a legnagyobb gondod (mint az élet értelmét kereső fiataloknak általában), hogy úgy érzed, nem lehetsz az [olyan], aki [amilyen] lenni akarsz. (Pl. mert van egy – halványan paranoiás – elképzelésed a világ működéséről, és úgy érzed, hogy neked is kötelező így működni.) Ha majd sikerül rájönnöd, hogy valójában ki akartál lenni, és ténylegesen sikerül is annak lenned, akkor nem lesz többé gondod az élet értelmével.

2020. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Utolsó ez nagyon jó eszmefuttatás de pl nekem ez nem ennyi idősen jött ki. Akkor még tudtam mivé akarok válni és haladtam abba az iranyba majd mikor nagyjaból élertem rájöttem ez egy szélmalomharc és csak küzdök de semmi értelme és azóta érzem ugyan ezt. És ebből nem is látok már kiutat mert amivé válni akartam az nem létezik.
2020. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Phoney ***** válasza:

ma 09:20

Igen, az is gyakori, hogy húszéves kora körül nagyon jól érzi valaki, merre akar menni, de nem talál el oda, és csalódik az egészben. (Aztán csak 30 vagy 40 fölött talál rá újra, vagy sose.)

Valószínűleg nálad sem az a gond, hogy nem létezik az, aminek lenned kellene, hanem hogy nem láttad tisztán. Mindenki tudattalanjában él egy megvalósítható, igazi „ideál”, ami számára gyakorlatilag az élet értelme, de ezt sajnos nem arra „találták ki”, hogy körüljárható, elemezhető legyen, sokkal inkább arra, hogy hasson. Amik viszont igazán elszakítják ettől az embert, azok a csalódásaiból és/vagy a világképéből fakadó rossz előfeltevések.

Persze, az sem egészen kizárt, hogy tényleg egy nagy tévedést hajszoltál, de valószínűleg még akkor is volt valami köze ahhoz, amit meg kellett volna találnod.

2020. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!