Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentalis betegseg? Mi bajon van?

Mentalis betegseg? Mi bajon van?

Figyelt kérdés

Egy ideje alandoan azon jar az agyam hogy mi az elet ertelme, es ez elegge megneheziti az eletem, egyre jobban elveszek. Ugy erzem en mashogy latom a vilagot mint a tobbi ember, olyan idegen es csak a fejemben erzem jol magam. Olyan sok helyen latom hogy az emberek latszatbol kedvesek egymassal, mondanak valamit csak mert azt 'kell' mondani, akkor is ha nem azt gondoljak.. Tenyleg errol szol az elet, hogy mindennap szerepeket jatszunk, csak megyunk, dolgozunk, lesz egy hazunk, aztan meghalunk.. Mi ertelme 40eveg dolgozni, ha a vegen ugyanott vegzem mintha holnap meghalnek?

Mar felkelni is alig tudok emiatt, mert nem latom ertelmet. Kedvtelen vagyok egesz nap, nem motival semmi, nincs kedvem semmihez sem.

Talan 2-3eve kezdodott ez, meg sulis koromban. Lehet ez valami mentalis betegseg, ha igen, mi? Mit kellene tennem, hogy legalabb a mindennapi dolgokat meg tudjam csinalni?



#élet #életcél #mentalus betegseg
2020. júl. 15. 23:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Akkor leírom konkrétan. Nekem a természetvédelem meg az állatvédelem volt az életem értelme. Elvégeztem jó sok iskolat és ezen a területen kezdtem el dolgozni. Nagyon lelkes voltam és kb meg akartam váltani a világot és azt hittem tudok tenni valamit. De csak aut látom, hogy semmit nem ér amit csinálok. Hiába vsgyok jó a szakmámban. Az emberek 99%a a természet meg állatvedelemmel is csak anyagi haszonszerzés céljából foglalkozik. Mindenki csak pénzt akar az élővilágból kisajtolni és odáig sem jutnak el hogy ha nem őrzik meg akkor elfogy az anyagi forrásuk is. Én nem adtam el magam de ahol dolgozom ott is ez megy. És máshol is így még váltani sem érdemes. Képmutató ez a világ is és a szellel szemben pisalok egesz nap. Semmi értelme az egésznek csak tönkre megyek bele max majd az lehet a sírfeliratom hogy "nem adta el a lelkét." Szuper.
2020. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
És a többit hozzá lehet olvasni mert ott van a kérdező leírásában. Pont azt érzem amit ő. ;(
2020. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hogy mi az élet értelme?Nincs neki.Belegondolsz milyen szar lenne úgy a világra jönni,ha egy adott célt kellene szolgálnod,aminek lehet van racionális oka,de te esetleg ezt nem akarod,még akkoris megkell csinálnod.Itt jön képbe a szabad akarat.Adhatsz értelmet az életednek.Lehet felszínesnek és közhelyesnek hangzik,de ha adsz egy célt akkor sokkal jobb minőségben élheted az életed.Ismerd meg önmagad,keresd meg ami érték benned és merj álmodni.Hidd el Én is átestem hasonlóan,mint Te,szóval tapasztalatból beszélek.A titka az,hogy ne akarj beilleszkedni,ne is keresd értelmét ezeknek a társadalmi normáknak,engedd el és élj ahogy te akarsz.Szerezz néhány barátot,nem kell sok nekem is alig van 2-3 legjobb barátom,akikkel kurvára elvagyok.Adj időt magadnak,mert ebből az állapotból legalább annyi idő kijönni,mint amennyi ideje benne vagy,szóval tudom,hogy holnap nem úgy kelsz,hogy de jó élni,de ne add fel.Itt vagy valamiért és kész,ennél jobban ne is gondolj bele,engedd el magad és kezdj el élni.Hosszú folyamat lesz,sokszor fogsz még csalódni,de ne add fel,mert miután kijössz a csalódásból,szinte még boldogabb leszel,ha másért nem legalább azért mert vége.Sok sikert menni fog!
2020. júl. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13. Te egy közhelyszótáron aludtál?
2020. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Sok dolog van amivel egyet ertek a leirtak alapjan, de ezek meg mindig nem 'gyoztek' meg annyira sajnos hogy 'valtozni' tudjak. Szerintem nagyon el vagyok tevedve..

Ertem, hogy az elmenyek mennyire jok, meg nem a cel a fontos hanem az ut, de szerintetek tobb millionyi ev 'veletlen csoda' utan azert lettunk, hogy mint a robotok minden reggel bemenjunk egy olyan munkahelyre amit utalunk?

Remelem erted mire gondolok. Sajat akaratrol meg dontesekrol ne is almodjon szerintem senki.. egy bizonyos kereten belul van, de azokat mar egyszer jova hagytak, annyira megsem sajat akarat ez.. Max az a par befolyasos ember teheti meg akik a tarsaldalom elen allnak.

Lehet depresszio miatt vannak ezek a hulye gondolatok, amik nem hagynak nyogodni, allandoan jar az agyam es ez nagyon faraszto mar. Nem akarom a fiatalsagom es az idom ennyire pazarolni. Amugy barataim vannak csak mar egy idelye, ilyen gondolatok miatt elhanyagoltam oket.. Hiaba kiallnak mellettem mikor nincs nagy tet, es sok mindenen mentunk keresztul, de siman hatba tudnanak szurni erdekbol. Szamomra ez gusztustalan..

:( valami tipp esetleg olyanoktol, akik hasonlo helyzetben voltak? Sokat segitenel.

2020. júl. 18. 07:57
 16/19 A kérdező kommentje:
Utoirat: mielott kenyszert erezne valaki hogy kozolje, igen, utolag en is eszre vettem a sok helyesirasi hibat.
2020. júl. 18. 08:00
 17/19 anonim ***** válasza:
Én pont emiatt már nem nagyon keresem az emberek társaságát. Utálom a képmutatást és a hazugságot. :( csak azzal beszélek akivel muszáj elvagyok a könyveimmel a saját világomban. Mondjuk néha azt érzem hogy kár értem meg a sok tudasért amit felhalmoztam de ez van. :(
2020. júl. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kedves 14.! Nyilván ha személyesen is ismerném a kérdezőt,akkor tudnék neki jobb tanácsokat is adni,mint "közhelyek",de direkt kiemeltem,hogy lehet,hogy közhelyesnek fog hangzani vagy hangozni tököm tudja,de azért a lényeget próbálja meg a kérdező kiemelni,és direkt hozzá tettem,hogy tisztában vagyok vele,hogy holnap vagyis ma,nem úgy fog kelni a személy,hogy milyen szép ez az élet.És most kérdező neked szólok.Ha gondolod,vonj be egy pszichológust,vagy valamilyen szakembert,aki jobban kiismer téged és ez alapján hasznos tanácsokat tud adni,de ne feledd,mivel egy ideje így érzel,ezért időbe is fog telni,míg megfordul a dolog.
2020. júl. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
6os, konkrétan leírtad, hogy min megyek keresztül, szerintem te jobban megértenél, mint a 2 pszichológus akinél voltam
2020. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!