Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már komoly ocd?

Ez már komoly ocd?

Figyelt kérdés
Mindig is voltak nekem ilyen érdekes,fura gondolkodásmódom de nem volt olyan komoly.Míg el nem kezdődött a karantén.Az iskola lefoglalt de,hogy mindig ott voltam elkezdtem minden kicsi dolgon ideges lenni vagy szorongtam.Pl az ajtót 10 percig,bámulom rántom,verem.A csappal is ez van.Annyira nyomkodtam h letörtem.Mostmár a szőnyeg oldalait is számolom lefekvés előtt.Aztán kezdett egyre rosszabb lenni.Mielőtt elköszönök a cicáimtól este meg kell számoljam őket hiába ketten vannak.És nekik van egy külön helyük és azt az ajtót is egyfolytába rángatom.Mostmár a wc papír oldalait és a wc ülőkét is.Az ágy széleit is.Úgy érzem ha ezeket nem teszem meg valakinek baja eshet.És a gázt is nagyon meg kell nyomjam minden este és bámuljam.Mit csináljak mit tehetnék?

2020. júl. 19. 21:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok a fogalmazás miatt.
2020. júl. 19. 21:04
 2/9 anonim ***** válasza:
Pszichiater.
2020. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nooooo
2020. júl. 19. 22:44
 4/9 anonim válasza:
100%

Elsősorban, nyugodj meg. Szinte minden kezelhető, javítható. Nem vagyok orvos, de véleményem szerint igen, ocd.

Keress meg egy jó szakembert, aki segít ezen kényszerek oldásán

2020. júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben.Köszönöm❤
2020. júl. 20. 00:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy idiota, nem vagy bolond, de orvos kell. Remelhetoleg csak atmenetileg, gyogyszer van erre. Pl az antidepresszansok is gyakran.

Ha enyhul akkor nem mesz bele egyre jobban.

Amugy mindent felerositett a jarvany-lezaras. Es azok is szenvednek valamiben, akik azelott nem.

Haziorvos is felirhat, csak teljes aras. Es ha nem szimpi az orvos, inkabb probald mashol.

2021. jan. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez elég durva, bár én rosszabb dolgokat tettem, mikor OCD-m volt... Szerintem mindenképp kelleni fog egy orvos. Hány éves vagy?
2021. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok volt amik enyhültek vagy teljesen eltűntek de vannak olyan dolgok amik erősödtek és egyre nehezebb és a testvérem depressziós nem akarok több bajt a szüleimnek,hogy velem is menjenek az orvoshoz.
2021. jan. 27. 21:58
 9/9 A kérdező kommentje:
Mikor kicsi voltam az volt,hogy minden 20percbe mostam a kezem vagy az,hogy minden lefekvés előtt muszáj volt megigyak 1 liter vizet.De miután tavaszkor elkezdődött a karantén azután lett komoly az egész.
2021. jan. 27. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!