Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a szorongás ellen?...

Mit tegyek a szorongás ellen? (Egy bizonyos személlyel kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tanácsotokat kérném, hátha már megküzdött valaki ilyen helyzettel sikeresen... Borderline személyiségzavart diagnosztizáltak nálam, ennek ellenére egészen jól vagyok. Viszont van egyetlen személy, aki iránt egyszer mérhetetlen gyűlöletet érzek, máskor pedig szorongok.


Ha a neve is említésre kerül akár, a pánikroham közelébe kerülök, és egyből feltámadnak a kínzó, önsértésre buzdító gondolataim is.


Amit tudok, megtettem. Minimalizáltam vele a kapcsolatot, a közösségi oldalakon sem nézegetem. Ismerősök vagyunk, mert nem akarok magyarázkodni, de be van állítva, hogy ne mutassa a posztjait. Azonban sajnos félig-meddig, közvetetten rokonok vagyunk. Ezért néha látnom kell őt, illetve időnként hallok róla, ezektől pedig erős gyomoridegem van...


Saját magamon is meglepődöm. Észrevettem, hogy nagyon mélyen tudok érezni, és már utáltam embereket, nem tagadom! Azonban ezt a szintű gyűlöletet, haragot még senki iránt sem éreztem. Ez durvább, mint bármi, amit eddig megéltem.


Hasonló helyzetben van valakinek tapasztalata?



2020. júl. 26. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Tett ellened valamit?


Nekem az egyik szulommel van hasonlo aki bantalmazott. Ha ranezek akkor valami fura jo erzes tolt el, mintha ujra rabul ejtene. De amugy meg gyulolom. Amolyan trauma kotodes szeru. En egyik helyen borderline, masik helyen kevert szemelyisegzavarral lettem diagnosztizalva. De ha ennyire utalod akkor letilthatod amugy. Nem kell magyarazkodnod senkinek, azt tartassz az ismeroseid kozott meg akit szeretnel. :D

2020. júl. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem mindenképp gondolkodj el azon mi lehet az a kiváltó ok az adott személlyel kapcsolatban. Abban az esetben ha korábban volt vele negatív tapasztalatod akkor azon próbálj felülemelkedni. Vagy Ő nem tett ellened semmit Te mégis így érzel ez lehet nagyon sok dolog miatt lehet hogy rudat alatt párhuzamot vont közte és magad között ( ezt nehéz beismerni és mélyen kell vizsgáltatni ) lehet ez egy egészen pro dolog is ami miatt jobbnak érzed magadnál valamiben. Ekkor gondolj arra hogy Ő nem árt neked ezek a Te gondolatid és erzelmeid ami nem az Ő hibájából fakad. Így nehéz lehet de szerintem rá fogsz jönni honnan ered ez az érzés és mi az oka mindennek. Gondolj arra Ő nem bírál nem bánt téged gondolkodj pozitívan róla és ha jó viszonyt szeretne veled tartani ne zarkozz el. Ne aggódj menni fog

2020. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!


Ártott nekem (nem szeretném leírni, mivel), bár nyilván meglehet, hogy nem szándékosan, ellenem cselekedett. Mégis nagyon durván bekavart egy dologban, és a mai napig nem tudom kiheverni.

2020. júl. 26. 18:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor emiatt utalod, szerintem jogosan. De a borderline emberek hajlamosak tulzott duhot erezni, nem lehet, h most is ez van? Bar a gyomorideg inkabb felelemre utal.
2020. júl. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt írtam is. Szorongok is miatta, sőt, talán ez erősebb, mint az utálatom. Már a közös ismerőseinkkel is félek utálni, nehogy szóba hozzák valahogy, mert ha hallok róla, akkor azonnal jönnek a rossz érzések.


Bárcsak tudnám az elengedés módját!

2020. júl. 26. 19:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Ebben sajnos nem tudok segiteni. Nekem is mondom, hasonlo volt. Volt egy masik szemely aki szinten bantalmazott es tole meg szo szerint osszeestem mikor irt. Annyira rosszul lettem. Szoval ja. Aterzem. Ez ido segitett nekem, na meg realizalni, h en se vagyok am olyan gyenge, megtudom vedeni magam tole

:)

2020. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Azért köszönöm, ez is hasznos! :) Benne van, hogy meg kell erősítenem magam, bármennyire is nehéz.
2020. júl. 26. 20:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Hat ja. De tenyleg nehez. En evek ota probalom, szaksegitseg nelkul lehetetlen kb. Sajnos makacs dolog a szemelyisegzavar
2020. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia újra a 2. válaszoló vagyok. Szerintem ha nyitott vagy rá próbáld meg hogy kiadós magadból ezt a rossz emléket/élményt vagy elmondod egy hozzád közel álló személynek akiben megbízol feltétel nélkül vagy írsz magadnak egy levelet leírod hogy mi történt miért fajt és hogy mik azok a jó dolgok a szemelyisegedben ami miatt felultudsz ezen kerekedni vagy számára írsz egy levelet ebben is leírod mivel bántott meg persze nem kell senkivel se megosztani magadon kívül.Zárásként az a lényeg hogy eljuss az elengedesig és megbocsajtasig ( engedd meg magadnak hogy megbocsass ne miatta hanem önmagad miatt ) például segít ha frusztációkor elhajitasz egy párnát vagy egy papírgalacsint az a lényeg hogy gondolj arra hogy ez a problémád amit most elengedsz szerintem ezen a síkon haladva jó ötlet ha a levélírást választottad az ha elégeted a levelet . Szerintem jobban fogod magad tőle érezni így eltudod engedni a problémát rituálisan kézzelfoghatóvá teszed és az írásnak köszönhetően könnyebben feldolgozod és közelebb hozod az élményt . Remélem beválik valamennyire és tudtam ezzel segíteni bárkinek (elsőre furán hangozhat sőt utána is de szerintem beválik ha erősebbnek érzed magad a levél megírásától és szívesen visszaolvasnád az erősségeidet ezáltal és hogy mit tanultál ebből hagyd meg és amit elkövetett ellened szerintem azt égesd el)
2020. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ezt mindenképp kipróbálom! :)
2020. júl. 27. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!