Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez hipochondria lehet?

Ez hipochondria lehet?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben azt vettem észre magamon ,hogy feledékenyeb lettem és nehezebben értek meg dolgokat.Pár hónapja egy este megpróbáltam részletesen visszaidézni a napomat ,de nem sikerült.Nagyon bepánikoltam és el kezdtem böngészni a btegségeket és rátaláltam a Niemann Pick betegség-re.Azóta folyamatosan szorongok és félek attól ,hogy nekem is ilyen bajom van.

Mindez annak ellenére ,hogy voltam háziorvosnál aki megmondta ,hogy semmi bajom sincs de mivel a félelem nem múlt el, elmentem egy magán neurulógus-hoz is aki szintén rámcáfolt.Valamint még születésem előtt megcsinálták anyukámnak a méhlepény biopsziát genetikai vizsgálat gyanánt (mivel 35 felett szült) ami szintén negatív lett.A családban sem volt ehhez hasonló betegség.

Mindezek ellenére úgy érzem ,hogy butulok el.

Azon is gondolkodtam ,hogy esetleg lelki oka lehet mert a karantén eléggé rám tette a bélyegét és a családban is történtek dolgok amik megviseltek.

Az utóbbi pár hónapban megszállottan figyelem magam és a legapróbb jelnél is aggódni kezdek annak ellenére ,hogy mindenki azt mondja körülöttem ,hogy semmi bajom sincs.

Mindig is féltem a demencia típusú betegségek től.

Ez a az állapot akkor felerősödik amikor egyedül vagyok és belemerülök a gondolatimba.

F/15



2020. júl. 26. 20:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Valamit néha úgy érzem ,hogy nehezebben tudom kifejezni magam.
2020. júl. 26. 20:17
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló van! Csak én részletesebben felejtek el kevésbé fontos dolgokat! Pl. Fürdésnél használtam-e tusfürdőt! ... Ez leküzdhető! Foglald el magad videók nézésével, sportolj! Igen, ez akár lehet Hipochondria, de nem az a fajta, hogy pl fáj a lábam, ezért táppénzre megyek! (Ez csak egy példa) Szerintem sok emberben ezt a karantén hozta elő, nem a szabály, hanem a tudat, hogy nem mehetsz ki, de mégis kimész... Ez belső feszültséget is okozhat!
2020. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez inkább szorongás csak. Túlzottan figyeled saját magadat, így valószínűleg az is feltűnik, ami mindig is előfordult, csak nem figyeltél oda rá. Lehet a depresszió velejárója is - főleg, hogy írod, hogy megviselt a "karantén" meg a családi problémák. Pszichológushoz kéne inkább menni.
2020. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész válaszokat!

A Pszichológus pedig tervben van.Remélem fog segíteni.

2020. júl. 26. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!