Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha még mindig...

Mit tegyek, ha még mindig fent áll az utazás utáni depresszió?

Figyelt kérdés

július 15-én mentem nyaralni és 22-én jöttem haza. merem mondani, hogy életem legjobb hetét töltöttem ott. sose voltam még annyira boldog mint ott. amióta itthon vagyok többször is bekönnyeztem emiatt, nagyon visszavágyom, csak arra tudok gondolni, hogy milyen jó volt 2 hete ilyenkor stb.

sose volt még ilyen életemben, pedig elég sokszor nyaraltam már. hogy kezeljem? nagyon rosszul érzem magam, hogy már nem lehetek ott.


2020. aug. 1. 07:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már így. Nehéz átvészelni, de ez egy természetes dolog és a "szürke hétköznapok" majd lerángatnak a földre.

Azzal tudsz segíteni a dolgon, ha megpróbálod megfogalmazni, mitől volt olyan jó, mi az ami most hiányzik (esetleg megteremteni hasonló környezetet), nyilván pl. tenger nincs, de elmehetsz egy jót úszni, stb. - afféle levezetést , átmenetet csinálni a zord hétköznapok és a felhőtlen nyaralás között.

2020. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy baratom egyszer szt mondta ne vagyj vissza olyan helyre, ahol nagyon jol erezted magad, mert masodjara mar ugyse lenne ugyanolyan jo. En azita is ezzel vigasztalom magam, amikor szomorkodom, mert sajnos tenyleg, mar nem ugyanazok az emberek, ugyanaz az idojaras stb lenne (van) most ott es ha hirtelen visszacsoppenel oda, lehet nem erezned magad ugynaolyan jol es utana nem is szomorkodnal ugy mint most.

1-es javaslatait fogadd meg.

2020. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!