Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham ilyen hosszan?

Pánikroham ilyen hosszan?

Figyelt kérdés
Úgy három hete történt, hogy sportolás közben légszomjam lett és fájt a hátam. Ez aztán elmúlt, de nagyon megijedtem ettől az egésztől. Később újra jelentkeztek a tünetek, így elmentem orvoshoz. EKG, vérvétel, vérnyomás, mellkas rtg rendben van, nincs eltérés. A mellkasi nyomás viszont megmaradt, néha köhögnöm is kell, és olyan, mintha nem lenne elég levegőm, pedig tudok mélyeket lélegezni, nem zihálok. Baromi ideges is vagyok emiatt. Fül-orr-gégésznél is voltam, még ortopédián is a hátfájás miatt, sehol nem találtak semmit. Már sírhatnékom van, minden negatív, de mégse múlnak a tünetek. Már hányingerem is van, úgy érzem van valami borzalmas betegségem, amit nem tudnak felfedezni. Mivel az első tünet úszás közben jelentkezett, már tüdőbetegségtől kezdve szívelégtelenségen keresztül COPD-ig mindent diagnosztizáltam magamon. Természetesen még visszamegyek a házi orvoshoz, de addig talán ti is tudtok valami megnyugtatót mondani. Lehet ez idegi alapú? Már régebben is volt gondom a szorongással, akkor is hasonló tüneteim voltak, most csak azért rémít meg ennyire az egész, mert ez először sport közben jelentkezett, de már attól is független.

2020. aug. 1. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem pánikroham (ha rohamod lenne, arról tudnál, de az amúgy pár percig tart max.), ez szorongás.


Vagy hipochondria. Az sem kizárt, tekintve, hogy már magadat diagnosztizálod minden szörnyűséggel.

2020. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Megijedtél, és ráfeszültél a témára, szóval most már magadnak generálod. Komoly betegséggel nem tudnál soprtolni.
2020. aug. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy ptxed lett mert az pont nyomás érzést, fulladást és lapocka taji fájdalmat okoz ha még kicsi nem látszik a mellkasröntgenen. Hátfájásod nem lesz panikrohamtól. Viszont ha átvilágítanak a tüdőgondozóba akkor látszani szokott a légbuborék.
2020. aug. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!