Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeres hazudozó vagyok,...

Kényszeres hazudozó vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A kérdésemet egy ma történt eset miatt írom ki.


Voltam egy büfében, ahol valamennyire már ismernek. Mondta az ott dolgozó nő, hogy látott a helyi strand környékén, és megkérdezte, hogy ott dolgozom-e? Mondom igen, lángosokat sütök. És elkezdtem neki mesélni, hogy mivel hétfő van, ezért nem voltak sokan, de sajnos délelőttös voltam és korán kellett kelnem. Megkérdeztem, hogy ő melyik műszakot szereti jobban, és viszonylag hosszú ideig elbeszélgettünk.


Az igazság az, hogy soha nem dolgoztam büfében, és még kávét sem tudok főzni, a vendéglátáshoz egyáltalán nem értek.


Szinte folyamatosan hazudozok mindenkinek ilyen apró dolgokban. Hiába nincs semmi jelentősége az igazságnak, akkor is hazudok. Minden embernek teljesen mást mondok, és mégsem gabalyodom bele a hazugságokba, mindenre emlékszem, hogy kinek mit mondtam. A váratlan keresztkérdések sem fognak ki rajtam. Spontán ki tudok találni magamnak egy egész képzeletbeli életrajzot pillanatok alatt. Rendkívül hihetően hazudok, de tényleg extrém jól. Egyszer egyik ismerősömmel egy közös hazugságot kellett kitalálnunk, hogy jól jöjjünk ki egy helyzetből. Én képviseltem kettőnket, és miután végeztünk, az ismerősöm el volt képedve, hogy milyen hihetően tudok hazudni.


Bocsánat, már így is hosszú, de ezek csak a körülmények voltak.


Az igazi kérdésem az, hogy hogyan tudok megszabadulni ettől a mentális betegségtől. Tisztában vagyok vele, hogy hazudni fölösleges és hülyeség is, de nem bírok leállni, spontán hazugságok jönnek ki a számon. Felfogom az agyammal, hogy hazudok, és hogy nem kellene, de mégsem bírok igazat mondani, mintha fizikailag képtelen lennék rá.


Van egy gyanúm, hogy mitől alakult ez ki nálam. A szüleim mindenért megvertek vagy jobb esetben csak súlyos büntetést adtak gyerekkoromban. Soha nem lehetett velük őszintének lenni, és soha nem lehetett velük megbeszélni a problémákat. Mindig hazudnom kellett, ha nem akartam, hogy megverjenek vagy egyéb aránytalanul súlyos következményei legyenek a dolgoknak rám nézve.


Ehhez pszichiáter kellene?


Köszönöm, ha valaki elolvasta. Tényleg nem szokásom ilyen hosszú kérdést kiírni, én is utálom, ha valaki ezt csinálja.


25/F



2020. aug. 3. 17:39
1 2
 11/12 anonim válasza:
Ha most nem hazudsz akkor egy zseni vagy. Én ritkán hazudok,akkor is lebukom.
2020. aug. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiával foglalkozó pszichológus tud neked segíteni.
2022. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!